Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Migration site από Windows Plesk 7.5 σε Windows Plesk 7.5.6 που στήνω

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò dtakis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Μπιρμπίλης Γεώργιος στις 30-10-2006, 17:19. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  23-08-2006, 12:14 15769

    Migration site από Windows Plesk 7.5 σε Windows Plesk 7.5.6 που στήνω

    Γνωρίζει κάποιος πως βάζουμε υποστήριξη ελληνικών σε Plesk server ώστε να εμφανίζονται τα περιεχόμενα βάσεων Access. Δοκίμασα τα αρχεία του site σε 2 servers αλλά στον 2ο δεν είναι δυνατόν να εμφανιστούν τα ελληνικά μέσω ASP.

    Στο Language & Region Settings έχω περάσει παντού ελληνικά αν και λόγω του Remote Desktop Connection μου ζήτησε το CD ή την τοποθεσία των αρχείων τα οποία παρέκαμψα να χρησιμοποιήσω.

    Μήπως ξέρεται αν μπορώ να βρω τα αρχεία χωριστά ώστε να τα περάσω ή να ζητήσω από την εταιρία φιλοξενίας να τα περάσει.
  •  23-08-2006, 15:41 15775 σε απάντηση της 15769

    Απ: Migration site από Windows Plesk 7.5 σε Windows Plesk 7.5.6 που στήνω

    Να προσθέσω ότι δοκίμασα να περάσω στο Control Panel>Regional & Language Options Ελληνικά αλλά ...

    Στην αρχή μου έβγαλε ότι χρειάζεται CD

    Μετά όποτε έκανα επιλογή ζήταγε επανεκκίνηση

    Στη συνέχεια η εταιρία μου έβαλε στο C: το i386 αλλά

    δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω τα αρχεία αυτά καθώς δεν μου δίνει καν την ευκαιρία και ζητάει επανεκκίνηση.

    Το πρόβλημα τώρα βρίσκεται στο πως θα το αναγκάσω να ζητήσει το CD ή τα αρχεία για να περάσω τα ελληνικά.
  •  30-10-2006, 17:19 19492 σε απάντηση της 15769

    Απ: Migration site από Windows Plesk 7.5 σε Windows Plesk 7.5.6 που στήνω

    το ASP application είναι το ίδιο και στα δυο servers;

    δοκίμασε στα regional settings να πειράξεις και τη ρύθμιση (στην τελευταία σελίδα όπου ορίζεις το encoding (?) για τις Non-Unicode applications, διάλεξε Greek

    επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις και repair την Access
    Microsoft MVP J# 2004-2010
    Borland Spirit of Delphi 2001
    http://zoomicon.com
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems