Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò sonusgr. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Ioannis P στις 11-03-2007, 12:10. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  03-03-2007, 21:35 25822

    Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών

        Χαιρετώ.
    Είμαι καινούργιος στο community και ελπίζω πώς αυτός είναι ο κατάλληλος χώρος για να δημοσιεύσω αυτό που με απασχολεί.
    Βασικά θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να στείλω δελτίο παροχής υπηρεσιών από Αγγλία σε εταιρία στην Ελλάδα (η τιμολόγιο ίσως)
    Αν είναι κάποιος από Αγγλία και γνώρίζει, ή κάποιος που μπορεί να μου υποδείξει κάτι, οποιαδήποτε βοήθεια θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

    Ευχαριστώ πολύ
  •  07-03-2007, 20:30 26081 σε απάντηση της 25822

    Απ: Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών

    Με courier ίσως? ^_^

    Επειδή με ψιλομπέρδεψες, παρείχες μια υπηρεσία σε κάποιον και θες να πληρωθείς ή κάποιος σου παρείχε μια υπηρεσία και θες να τον πληρώσεις?

    Στη δεύτερη περίπτωση 8α έπρεπε να ορίσεις έναν λογιστή να σου κάνει αυτές τις δουλειές για όσο καιρό λείπεις.

    Δώσε περισσότερες διαφωτιστικές λεπτομέρεις.
    I want RAM...to live my life alone
    I want RAM...leave me be
    I want RAM...to do things on my own
    I want RAM...to live my life and to be free
  •  08-03-2007, 10:05 26109 σε απάντηση της 25822

    Απ: Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών

    Εννοείς δελτίο παροχής που έχει εκδοθεί στην Αγγλία? δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα μια που είναι ενδοκοινοτική αλλαγή. Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις και ένα λογιστή

    Γιώργος Σακαλής
  •  10-03-2007, 17:14 26267 σε απάντηση της 26109

    Απ: Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών

    Παρέχω εγώ υπηρεσίες (μένω στην Αγγλία, δεν κάνω φορολογική δήλωση στην Ελλάδα) σε εταιρία στην Ελλάδα) Έχει κάποιος να μου υποδείξει κάποιο template γιατί είμαι λίγο άσχετος από αυτά ? Και βασικά φορολογικός φαντάζομαι πρέπει να τα δηλώσω στην εφορία της Αγγλίας ? Αν είναι το έμβασμα σε Ελληνική τράπεζα θα υπάρχει πρόβλημα?

    Ευχαριστώ
  •  11-03-2007, 12:10 26296 σε απάντηση της 26267

    Απ: Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών

    Αν ήσουν Ελλάδα και ήθελες να έχεις εμπορικές συναλλαγές με εταιρείες σε άλλες χώρες της ΕΕ, θα έπρεπε να πας στην εφορία και να δηλώσεις ότι θέλεις να κάνεις ενδοκοινοτικές συναλλαγές. Αυτό μόνο.


    Βέβαια στην Αγγλία όπου βρίσκεσαι, το πιθανότερο είναι να μην χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Θα πρέπει όμως να ρωτήσεις για να είσαι σίγουρος.

     

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems