Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

To source safe ξαφνικά μου ζητάει internet path.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò pontifikas. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος pontifikas στις 09-05-2007, 23:11. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  09-05-2007, 21:30 31649

    To source safe ξαφνικά μου ζητάει internet path.

    Ρε παιδιά.
    Είχα φτοιάξει μια Source Safe database μέσα στο Zipάκι μου ώστε να μπορώ να μεταφέρω μια εργασία που δουλεύω.
    Επειδή έχω τα Deamon tools τα mappings των συσκευών μου μεταβάλλονται σχετικά συχνά οπότε συχνά όταν πάω να συνδεθώ στο Source Safe μου λέει ότι δεν βρήκε
    την βάση και μου ζητάει να επαναπροσδιορίσω το Path. Έτσι δούλευα εδώ και 2 χρόνια σχεδόν.
    Είχα την βάση στο zipακι, και όταν ήθελα έκανα connect to an existing database, έκανα browse έβρισκα το ini και τελείωνε το παραμύθι.

    Ξαφνικά προχτές άλλαξε ο Wizard του connect to an existing database και από εκεί που μου ζητούσε απόλυτο path μου ζητάει http:// Path Και όνομα φακέλου χωρίς δυνατότητα browsing.
    To αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω το project μου σε Source Control.
    Τί έγινε!!! Crying
    Έχω μεγάλο πρόβλημα γιατί πρέπει να αποθηκεύω τις αλλαγές που γίνονται στο κώδικα καθώς συχνά χρειάζεται να αναιρέσω πράγματα.

    Ευχαριστώ
    (Μωρέ καλά λεώ εγώ ότι το Internet(path)  είναι του διαβόλου Angry)
  •  09-05-2007, 23:11 31651 σε απάντηση της 31649

    Απ: To source safe ξαφνικά μου ζητάει internet path.

    To βρήκα!!!Big SmileParty!!!
    Ζήτω!!!!!

    Την ζημιά την κάνει το Internet Plug-Ιn του Source Safe που κάποιοι κακοί εξωγήηνοι ενεργοποίησαν εν αγνεία μουConfusedAngel

    Πήγα ->Tools->Options->Source Control-> Εκεί που λέει Current Source Control Plug-in έβαλα Microsoft Visual source safe.

    και αυτό ήταν.

    Ευχαριστώ Smile
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems