Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Vista 64-bit και Partition Magic δεν συνεργάζονται

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò killroy. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Mitsaras στις 30-12-2008, 18:57. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  30-12-2008, 18:19 47307

    Vista 64-bit και Partition Magic δεν συνεργάζονται

    Γειά σας παιδειά,

    Για μια ακόμα φορά θα ζητήσω τις απόψεις σας και την βοήθειά σας.
    Πριν δύο μέρες ένας φίλος μου αγόρασε ένα HP Laptop με προεγκατεστημένα τα Vista Premium 64bit.
    Επειδή το μηχάνημά του έχει μόνο έναν σκληρό στα 320 GB, αποφάσισε να χωρίσει τον δίσκο σε 3 partition.
    Για να το κάνει αυτό χρησιμοποίησε την τελευταία έκδοση του Partition Magic, αλλά δυστυχώς επειδή φοράει 64bit Vista,
    το πρόγραμμα δεν μπορεί να εκπληρώσει τον χωρισμό του δίσκου στα Partition, αναφέροντας ως πρόβλημα το ότι τα Vista είναι 64 bit.

    Θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον τρόπο να χωρίσει τον σκληρό του χωρίς να χρειαστεί να κάνει format, ή αν ξέρετε ποιο άλλο πρόγραμμα
    θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει που να είναι συμβατό με τα 64bit Vista Premium.

     

                                                                          Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.


    Test your limits... and go beyond
  •  30-12-2008, 18:25 47308 σε απάντηση της 47307

    Απ: Vista 64-bit και Partition Magic δεν συνεργάζονται

    Όπως αναφέρθηκε και σε άλλο Thread, το Acronis Disk Director είναι μάλλον αξεπέραστο και συνεργάζεται χωρίς κανένα πρόβλημα με x64 OSes.

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  30-12-2008, 18:29 47309 σε απάντηση της 47308

    Απ: Vista 64-bit και Partition Magic δεν συνεργάζονται

    Mitsara σε ευχαριστώ για την απάντησή σου, αλλά θα ήθελα να μου πείς και κάτι ακόμα αν γνωρίζεις

    Πόσο φιλικό στον χρήστη και απλά ευκολόχρηστο είναι το πρόγραμμα που προτείνεις;


    Test your limits... and go beyond
  •  30-12-2008, 18:57 47311 σε απάντηση της 47309

    Απ: Vista 64-bit και Partition Magic δεν συνεργάζονται

    Διαθέτει 2 modes χρήσης: Novice & Advanced. Ακόμα και στο Advanced όμως τα πράγματα είναι αρκετά απλά οπότε και δεν νομίζω να αντιμετωπίσει οποιοδήποτε πρόβλημα, ειδικά αφού γνωρίζει τα βασικά (δηλαδή, ξέρει τι σημαίνει partition Smile).

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems