Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

ΤΕΙ, μελέτες και υπογραφές.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò epp1123. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος kcb στις 29-08-2009, 12:32. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  29-08-2009, 00:57 53338

    ΤΕΙ, μελέτες και υπογραφές.

    Καλησπέρα σας, καλησπέρα σας. Δε με λέτε τέκνα μου, που τα ξέρετε καλύτερα από μένα, ο απόφοιτος ΤΕΙ πληροφορικής μπορεί να υπογράψει καμιά μελέτη; Ναι, όχι και με ποιες προυθέσεις. Εγώ ξέρω πως οι Τειτζήδες γενικά δεν μπορούν να υπογράψουν, αλλά ηλεκτρολόγος απόφοιτος ΤΕΙ Καβάλας που γράφτηκε στην ΕΕΤΕΜ μπορεί και υπογράφει... έτσι λέει τουλάχιστον. Για δώστε κάνα φως ρε παιδιά. 

    Ευχαριστώ!!!!!!
  •  29-08-2009, 12:32 53340 σε απάντηση της 53338

    Απ: ΤΕΙ, μελέτες και υπογραφές.

    Καλημέρα,

    Τι μου θύμισες τώρα...  Δεν γνωρίζω για τα επαγγελματικά δικαιώματα των ΤΕΙ πληροφορικής αλλά όντας πτυχιούχος ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας εδώ και 15 χρόνια μπορώ να πω με σιγουριά ότι κάθε ΤΕΙ είναι άλλη περίπτωση. π.χ. στο δικό μας από τότε γινόταν συζητήσεις κινητοποιήσεις κλπ κλπ γιατί δεν υπήρχαν επαγγελματικά δικαιώματα αφού έτσι βόλευε το ΕΜΠ. Κάποια ΤΕΙ που δεν είχαν από "πάνω" αντίστοιχο ΑΕΙ ήταν πιο απλές περιπτώσεις και έπαιρναν δικαιώματα. Σε μας όπως και στους Μηχανολόγους και όσους είχε αντίστοιχη ειδικότητα το παντοδύναμο ΕΜΠ (δλδ ΤΕΕ... ) λειτουργεί ως ταφόπλακα για να δίνει όσο μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς μπορεί στους δικούς του ;-)

    Αντίστοιχα παράπονα όμως είχα μάθει στα μέσα δεκαετίας 90 από παιδιά του Καποδιστριακού (πληροφορική) γιατί το ΕΜΠ τότε απλωνόταν και σεκείνα τα χωράφια. Ατέλειωτη κουβέντα οπότε για να μην πολυλογώ νομίζω ότι πρέπει να βρεις μέσα από το ΤΕΙ που σε ενδιαφέρει τι γίνεται και ΑΝ ξέρουν κι εκεί να σου πουν συγκεκριμένα πράγματα δλδ ΦΕΚ που ορίζει τα δικαιώματα κλπ


    Εις τον στρατό Καραμάνο δεν γίνονται διακρίσεις! Και επιστήμων να είσαι, σκατά θα καθαρίσεις!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems