Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Φόρτωμα references

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò papageorge. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος papageorge στις 25-10-2010, 01:43. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  25-10-2010, 01:43 60665

    Φόρτωμα references

    Για σας,

    Έχω ανεβάσει σχετικό ποστ (http://www.dotnetzone.gr/cs/forums/post/54047.aspx) αλλά η λύση που δόθηκε στο πρόβλημα μου δεν είναι ιδιαίτερα βολική για το στάδιο το οποίο βρίσκομαι οπότε θα ήθελα να επαναδιατυπώσω την ερώτηση και να μου πείτε αν αυτή είναι η μοναδική λύση που έχω.

    Το πρόγραμμα μου τρέχει σε φόρμα, και έχει κάποια references τα οποία χρησιμοποιώ κάνοντας import διάφορα namespaces. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να μετατρέψω την φόρμα σε User Control και αυτό να φορτώνεται μέσα από μια ιστοσελίδα στον Internet Explorer. Αν και το User Control θα βρίσκεται στον server οι εξαρτήσεις πρέπει να υπάρχουν τοπικά στον υπολογιστή του χρήστη γιατί έχουν πολύ μεγάλο μέγεθος. Έτσι χρειάζεται κάθε φορά να κάνω reference σε διαφορετική διαδρομή για να βρω τα αρχεία.

    Θεωρητικά η σκέψη μου είναι να αποθηκεύσω κάπου στο regestry τη διαδρομή που χρειάζομαι και να την χρησιμοποιώ όταν θέλω να καλέσω το reference

    καμία ιδέα

    Ευχαριστώ
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems