Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

installation prequisites

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò DaltonGR. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Antonios Chatzipavlis στις 30-08-2011, 11:13. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  30-08-2011, 08:40 66976

    installation prequisites

    καλημέρα παιδιά,
    λοιπόν έχω φτιάξει μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το .NET framework 4, θα ήθελα λοιπόν όταν κάποιος εγκαταστήσει την εφαρμογή να μην χρειάζεται να κατεβάσει απο το Internet και το .NET framework 4. Το έχω βάλει στο primary output της εφαμρογής, έχω πάει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και το αναζητά απο τον φάκελο της εγκατάστασης, αλλά πάλι όταν κάποιος εγκαταστήσει την εφαρμογή ζητά να το κατεβάσει απο το internet, παρότι υπάρχει το αρχείο. Καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  •  30-08-2011, 09:01 66977 σε απάντηση της 66976

    Απ: installation prequisites

    Καλημέρα

    Δες αυτό http://www.dotnetzone.gr/cs/blogs/antonch/archive/2007/05/02/net-2-0.aspx, νομίζω ότι θα σε βοηθήσει αρκετα καθως τα ιδια ισχυουν και στο 4


    Antonios Chatzipavlis

  •  30-08-2011, 10:36 66978 σε απάντηση της 66977

    Απ: installation prequisites

    Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δεν είχα προσέξει ότι θέλει και στα properties του setup project. Το αρχείο του .net 4 framework να το εισάγω στο Output project και το καταλαβαίνει κατευθείαν; Ευχαριστώ και πάλι.
  •  30-08-2011, 11:13 66979 σε απάντηση της 66978

    Απ: installation prequisites

    Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Με το που θα κάνεις build θα στα έχει όλα στην θέση τους ;)
    Antonios Chatzipavlis

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems