Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Sharepoint Designer 2010 - Δημιουργία Task χωρίς να σταματάει το workflow

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Panos Kousidis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Panos Kousidis στις 31-01-2012, 13:12. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  31-01-2012, 10:57 69083

    Sharepoint Designer 2010 - Δημιουργία Task χωρίς να σταματάει το workflow

    Καλημέρα σας, αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.
    Έχω ένα workflow στο SPD2010 το οποιό θέλω να δημιουργήσει 3 tasks με διαφορετικά πεδία στο καθένα, τα οποία όταν τα ανοίξει το άτομο στο οποίο έχουν ανατεθεί, να έχει τα αντίστοιχα πεδία και το complete task.
    Το Collect Data From User θα μου έκανε μια χαρά, όπως και το assign form to a group αλλά αυτά έχουν το μειονέκτημα ότι το workflow σταματάει μέχρι να απαντήσουν οι χρήστες. Εγώ θέλω το workflow να συνεχίσει και να τελειώσει δημιουργώντας απλώς τα tasks.
    Πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο; Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το Create list item και για λίστα να επιλέξω το Associated:Task List αλλά δε μου κάνει, καθώς αυτό δεν δημιουργεί κουμπί Complete Task και δεν έχει τα πεδία που θέλω.
    Είμαι πάρα πολύ νέος στο SP οπότε κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

    Ευχαριστώ


    Panos
  •  31-01-2012, 13:12 69085 σε απάντηση της 69083

    Απ: Sharepoint Designer 2010 - Δημιουργία Task χωρίς να σταματάει το workflow

    Τελικά βρήκα άλλη προσέγγιση. Έβαλα τα Collect Data From User σε parallel blocks κι έτσι δημιουργήθηκαν και τα 3 task που ήθελα ταυτόχρονα

    Panos
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems