Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

error σε βάση εγγραφής

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò kostasvit. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George Parissis στις 03-12-2013, 19:45. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  03-12-2013, 16:57 74738

    error σε βάση εγγραφής

    παιδιά καλησπέρα, έχω φτιάξει μια φόρμα εγγραφής με βάση sql και όταν πατάω το κουμπί εγγραφής μου βγάζει το παρακάτω μνμ. έχει κανείς καμιά ιδέα;

    Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code. 

    Exception Details: System.NotImplementedException: The method or operation is not implemented.

    Source Error: 

    An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.


    Stack Trace: 

    [NotImplementedException: The method or operation is not implemented.]
       register.button1_click(Object sender, EventArgs e) +1400
       System.Web.UI.WebControls.Button.OnClick(EventArgs e) +9552874
       System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +103
       System.Web.UI.WebControls.Button.System.Web.UI.IPostBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +10
       System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEventHandler sourceControl, String eventArgument) +13
       System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCollection postData) +35
       System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +1724
    Δημοσίευση στην κατηγορία: , ,
  •  03-12-2013, 19:45 74739 σε απάντηση της 74738

    Απ: error σε βάση εγγραφής

    Αυτό που θα κοιτούσα πρώτα είναι η μέθοδος που καλεί το Button όταν το πατάς. Χωρίς να έχω δει κώδικα, υποθέτω πως στο Button_Click θα καλείς μία μέθοδο που θα κάνει την αποθήκευση. Ίσως δεν έχεις γράψει ακόμα τον κώδικα που θα κάνει το πραγματικό save στην βάση και αντί για αυτό έβαλες να γίνεται raise αυτό το exception. Στην ουσία αυτό το exception σου λέει πως η μέθοδος ή κάποια μέθοδος που καλείς δεν έχει ακόμα κώδικα υλοποίησεις ή για την ακρίβεια ο κώδικας που περιέχει είναι να κάνει raise αυτό το exception. Δεν έχει σχέση με την βάση, γιατί δεν έχεις φτάσει ακόμα στην βάση. 
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems