Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Web Hosting

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Replicant. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Replicant στις 17-03-2015, 23:37. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  17-03-2015, 21:35 76741

    Web Hosting

    Καλησπέρα σας,

    Καταρχήν, ύστερα από αρκετό καιρό (τόσο πολύ που έχω ξεχάσει και πιο ήταν το Login name μου) με χαρά επανέρχομαι στο dotnetzone και ελπίζω οι επαγγελματικές υποχρεώσεις μου να με αφήσουν να το παρακολουθώ πιο συχνά απ’ ότι στο παρελθόν! Smile

    Στο ζουμί τώρα. Έχω ένα site το οποίο είναι γραμμένο σε .NET 2.0 και για db χρησιμοποιεί έναν Microsoft SQL Server 2005 με την επισκεψιμότητα του είναι σχετικά μεγάλη (περί τα 150 GB bandwidth τον μήνα). Προσφάτως ανακάλυψα κάποιες δυσλειτουργίες στο site (π.χ. έχανε τα session του) και όταν ρώτησα σχετικά τον provider, μου είπαν ότι: «το application ξεπερνάει τα όρια του και κάνει recycle».

    Επίσης, επειδή θέλω να «ξαναγράψω» τον κώδικα του site με πιο φρέσκιες τεχνολογίες, καταλαβαίνουμε όλοι ότι πρέπει το site να αναβαθμιστεί!

    Η ερώτηση λοιπόν είναι αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον αξιόπιστο provider, Ελληνικό κατά κύριο λόγο που να μπορεί να καλύψει τις ανάγκες μου.

    Ευχαριστώ πολύ.

    Δημοσίευση στην κατηγορία:
  •  17-03-2015, 22:53 76742 σε απάντηση της 76741

    Απ: Web Hosting

    Recycle γίνεται επειδή το CPU είναι πολύ ψηλά για πολύ ώρα. Αυτό σημαίνει ότι χρειάζεσαι μεγαλύτερο μηχάνημα, όχι πιο νέα τεχνολογία. Και σε .NET 4.5 να περάσεις, δεν σημαίνει ότι θα μειωθούν οι απαιτήσεις. Επίσης, προβλήματα στον κώδικα όπως πχ. η έλλειψη caching δεν πρόκειται να βελτιωθούν αν αλλάξεις πλατφόρμα ή hoster.
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  17-03-2015, 23:37 76745 σε απάντηση της 76742

    Απ: Web Hosting

    Καλησπέρα Παναγιώτη,

    Το site γίνεται hosting σε ένα μηχάνημα μαζί με καμιά 50-αρια ακόμα sites. Ο σκοπός είναι να το πάρω από εκεί και να το πάω κάπου μόνο του (?) ώστε να μπορεί να αναπνεύσει λίγο καλύτερα.

    Ίσως να μην το έγραψα καλά, αλλά σε 4.5 δεν θέλω να πάω για να διορθώσω τόσο προβλήματα αλλά για άλλους λόγους.

    Έλλειψη caching, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς....

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems