Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

angarato_surion - Πάρις Κουτσιούκης

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò angarato_surion. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος angarato_surion στις 30-12-2005, 15:57. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  30-12-2005, 15:57 8266

    angarato_surion - Πάρις Κουτσιούκης

    Ασχολούμαι από τότε που βγήκε η VB6 με την VB, και έχω κάνει και έναν περιηγητή σε αυτήν, με βάση την μηχανή του mozilla, όχι και κάτι πολύ τρελό. Είμαι φοιτητής στο μαθηματικό Ηρακλείου Κρήτης. Γράφω στοίχους, ιστορίες.

    Ξέρω σχεδόν τα πάντα από VB6, αρκετά καλά C# - διάβασα ένα ξένο βιβλίο για εκμάθηση σε 21 μέρες. Ξέρω C και λίγη C++ αν και δεν τις χωνεύω (την C++ δεν την πολύ-θυμάμαι) Λατρεύω προς το παρόν την VB6 και ξενερώνω που δεν υπάρχει για Linux.

    Παίζω παιχνίδια , rpg και στρατηγικής στον Η.Υ. Και τώρα ασχολούμαι με τον web browser (Φλεγόμενος Ιχθύς - είναι ανοικτού κώδικα) που φτάνω και με την Υδροβάση (ένα έργο για βάση δεδομένων με χρήση xml, δεν ξέρω αν θα πετύχει - ακόμα ψάχνω το πως να προσθέτω γραμμές σε ένα αντικείμενο του στυλ datagrid χωρίς να γράψω πολύ κώδικα και χωρίς την χρήση ADO.NET).

    Επιπροσθέτως μου αρέσει η σειρά με τον Ζαχαρία - έχω νοιώσει πολλές φορές σαν κι αυτόν (αν είχες πατέρα να αρχίζει να ασχολείται με Η.Υ και να νομίζει ότι τα έχει μάθει όλα και με συνεννόηση μπουζούκι θα καταλάβαινες τι εννοώ...), είμαι moderator στο coder.gr στο οποίο συμμετέχω ενεργά με άρθρα και οδηγούς στην vb6 κυρίως - κάποτε θα κάνω και κάποιον οδηγό σε C# (keep dreaming...).

     


    Υδροβάση(Hydrobase)
    profiles :
    codeplex
    sourceforge
    google code

    Υλοποιώ εφαρμογές υπό πληρωμή απλώς επικοινωνήστε μαζί μου
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems