Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ενημέρωση για εκδηλώσεις της Microsoft

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παναγιώτης Καναβός. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 26-01-2005, 19:21. Υπάρχουν 7 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  11-01-2005, 23:04 830

    Broken Heart [U] Ενημέρωση για εκδηλώσεις της Microsoft

    Με ρώτησε σήμερα ένας φίλος αν ξέρω κάποιο mailing list στο οποίο να μπορεί να γραφτεί για να ενημερώνεται για τις εκδηλώσεις της Microsoft. Φυσικά ούτε αυτός ήξερε, ούτε εγώ. Ο ταλαίπωρος, είχε πάρει και τηλέφωνο στη Microsoft και πάλι δεν κατάφερε να βγάλει άκρη. Και το www.microsoft.com/hellas/events δεν ανανεώνεται και τόσο συχνά όσο θα θέλαμε. Άσε που αναφέρεται μόνο σε εκδηλώσεις που θα γίνουν άμεσα. Άσε που μερικές φορές οι μισοί σε μια εταιρεία παίρνουν ειδοποίηση ενώ οι άλλοι μισοί το αγνοούν πλήρως.

    Θυμάστε εκείνη τη φορά που είχε έρθει ο Russinovich για ομιλία στην Αθήνα? Εγώ πάντως το έμαθα κάτι μήνες μετά από ένα γνωστό που είχει πάει και με ρώταγε που ήμουνα εγώ.

    Lightning

    Πιστεύω ότι θα πρέπει να γίνουν δύο πράγματα οπωσδήποτε:
    1. Να προστεθεί μια φόρμα εγγραφής για ειδοποιήσεις στη σελίδα www.microsoft.com/hellas/events. Δεν έχει σημασία άν κάπου αλλού υπάρχει η φόρμα, αν δεν μπορεί να τη βρεί κανείς!
    2. Να μπει ένα ημερολόγιο εκδηλώσεων. Τέλος πάντων, θα γίνει αυτό το τρίμηνο άλλη εκδήλωση MSDN? Technet? Έστω το μήνα να ξέρω μου φτάνει.


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  12-01-2005, 00:22 832 σε απάντηση της 830

    Re: Ενημέρωση για εκδηλώσεις της Microsoft

    To θέμα είναι να χρησιμοποιούν τα data που αφήνουμε κάθε φορά στα events...
    Άντε να συμπληρώνεις τα στοιχεία, άντε να δίνεις e-mail, κλπ και την επόμενη φορά πάλι τα ίδια. Μα τι στο καλό τα κάνουν;
    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  12-01-2005, 01:37 833 σε απάντηση της 832

    Re: Ενημέρωση για εκδηλώσεις της Microsoft

    Ναι, αυτό το θέμα με τα στοιχεία είναι ένα πρόβλημα. Tongue Tied  Και εγώ έχω βαρεθεί πλέον σε κάθε event να συμπληρώνω τα στοιχεία μου...

    Με το πρόβλημα με τις ανακοινώσεις των events, τουλάχιστον για όσους συμμετέχουν στο dotNetZone, θα προσπαθήσω να βοηθήσω και εγώ.  Ήδη υπάρχει στην κεντρική σελίδα του portal ένα ημερολόγιο με τα events και ελπίζω ότι θα έχω έγκαιρη ενημέρωση από την MS για τα events ώστε να τα βάζω εκεί.

    Θα κοιτάξω να δω μήπως μας απαντήσει και κάποιος από MS για τα 2 θέματα αυτά...
    Patrick
  •  12-01-2005, 19:50 838 σε απάντηση της 833

    Re: Ενημέρωση για εκδηλώσεις της Microsoft

    Από τα γραφόμενα - δεδομένα στις φόρμες αξοπλόγησης σε κάθε εκδήλωση - μάλλον η MS δεν είναι αυτή που συλλέγει τα στοιχεία, αλλά κάποια εταιρεία που διοργανώνει για αυτή τα events.

    Από την άλλη μεριά η MS Hellas δεν ενημερώνει ούτε τους έλληνες MCPs για τέτοια events που σίγουρα έχει δεδομένα για αυτούς, πόσο μάλλον να ενημερώνει όλο τον κόσμο που επιθυμεί να μάθει. Προσωπικά, τα περισσότερα που μαθαίνω όταν η MS ζητάει από την εταιρεία να είναι χορηγός σε κάποιο event. Sad

    Πιστεύω, ότι είναι μελανό σημείο από μέρος τους, η μη ενημέρωση του κόσμου γενικά, δε, ότι δεν δίνει σημασία την κοινότητα των MCPs στην Ελλάδα. Τα newsgroups της MS στα ελληνικά δεν υποστηρίζουν ακόμα ελληνικά... Sad

    G.J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  12-01-2005, 20:22 839 σε απάντηση της 838

    Re: Ενημέρωση για εκδηλώσεις της Microsoft

    Βρήκα αυτό στα Architecture and Design Events:


    Object Oriented Programming Conference 2005
    OOP is one of the biggest and most well-respected software events in Europe. In Munich January 24-28, 2005, Microsoft’s Jack Greenfield will be delivering a speech on software factories, a panel on model driven development, as well as a half-day tutorial on software factories.   

    Φοβερά θέματα για όποιον ενδιαφέρεται για OOP, και ένα κουστουμάκι €2500


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  25-01-2005, 12:46 993 σε απάντηση της 839

    Smile [:)] Κάποιος μας ακούει τελικά...

    Πιστεύω ότι πολλοί θα πήραν το μήνυμα για το ελληνικό MSDN για να εγγραφούν στο ελληνικά MSDN Flash. Οσοι δεν το πήραν να πάνε στην διεύθυνση "http://www.microsoft.com/resources/msdn/subscription.aspx" να δηλώσουν την επιθυμία τους να λαμβάνουν ενημερώσεις από την Microsoft. Για να έχετε όμως ενημέρωση για τα ελληνικά δρόμενα θα πρέπει να πάτε πρώτα στο "https://profile.microsoft.com/RegSysSubscriptionCnt/SubCntCountryLang.aspx" και να κάνετε τις ρυθμίσεις για την ελληνική έκδοση.

    G. J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  25-01-2005, 15:15 997 σε απάντηση της 993

    Re: Κάποιος μας ακούει τελικά...

    Σωστός! Δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι είχαμε και ελληνικό MSDN Flash!
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  26-01-2005, 19:21 1027 σε απάντηση της 997

    Re: Κάποιος μας ακούει τελικά...

    Το ξέρω από τότε που το πρωτο-παρουσίασαν, με το έξτρα-πακέτο του Visual Studio 6 για τον Windows Server 2000. Δεν έχεις χάσει και πολλά. Εβγαλαν 2-3 τεύχη και μετά, δεν συνεχισε. Μάλλον τώρα το ξαναενεργοποιούν.

    Πρόσεξε να έχεις και τις δύο εκδόσεις μέσα στην λίστα σου και την ελληνική και την αγγλική, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.. Smile

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems