Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Δράση ΔΙΟΔΟΣ

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò kkara. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος kkara στις 03-04-2006, 10:55. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  27-03-2006, 23:26 11234

    Δράση ΔΙΟΔΟΣ

    Ξεκίνησε επισήμως πλέον η περιβόητη "Δράση ΔΙΟΔΟΣ". Όσοι είναι φοιτητές κάτι θα έχουν ακούσει για φτηνό φοιτητικό ADSL εδώ και πολύ (μα πάααρα πολύ καιρό). Ήρθε η ώρα λοιπόν να το δουν και live στο http://diodos.gsrt.gr. Παραθέτω απόσπασμα από την πρώτη σελίδα :

    Στη δράση εμπλέκονται όλοι οι φορείς που δραστηριοποιούνται στην αγορά της ευρυζωνικής ADSL πρόσβασης στο Internet, δηλαδή ο κυρίαρχος τηλεπικοινωνιακός πάροχος (ΟΤΕ), οι εναλλακτικοί τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι, και οι πάροχοι υπηρεσιών Διαδικτύου (ISPs), καθώς επίσης το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ) και η Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας (ΓΓΕΤ).

    Η υπηρεσία παρέχεται από επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών Διαδικτύου (ISP) μέσω των δικτύων ADSL των τηλεπικοινωνιακών παρόχων, τα οποία διασυνδέονται με το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ) για την εξυπηρέτηση της κίνησης των συνδρομητών φοιτητών.

    Οι Πάροχοι (ISP) αναλαμβάνουν την εμπορική διάθεση της υπηρεσίας, τη συνεργασία με το Πληροφοριακό Σύστημα ΔΙΟΔΟΣ της ΓΓΕΤ, τη διαχείριση χρεώσεων και συνδρομών, καθώς και την υποστήριξη των χρηστών σε πρώτο επίπεδο για θέματα που αφορούν τα προσφερόμενα από αυτούς πακέτα σύνδεσης.



    Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα...
  •  28-03-2006, 22:56 11282 σε απάντηση της 11234

    Απ: Δράση ΔΙΟΔΟΣ

    Να σε ρωτησω στα πακετα περιλαμβανεται η ενεργοποιηση και τα παγια της dsl ή μονο συνδρομη?
  •  29-03-2006, 09:32 11289 σε απάντηση της 11282

    Απ: Δράση ΔΙΟΔΟΣ

    Από όσο γνωρίζω όλα τα πακέτα που εμφανίζονται ή που θα εμφανιστούν στο ΔΙΟΔΟΣ είναι bundled, δηλαδή τα περιέχουν όλα, ενεργοποίηση, πάγια ΟΤΕ και συνδρομή dsl. Περιμένω να δω και οι υπόλοιποι providers τι θα βάλουν. Από όσο ξέρω είναι στα σκαριά... Δες π.χ. εδώ : http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=379

    Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα...
  •  29-03-2006, 19:23 11334 σε απάντηση της 11289

    Απ: Δράση ΔΙΟΔΟΣ

    Ευχαριστω
  •  03-04-2006, 10:55 11491 σε απάντηση της 11334

    Απ: Δράση ΔΙΟΔΟΣ

    Μπήκε και νέα προσφορά στο ΔΙΟΔΟΣ κατά τη διάρκεια του ΣΚ! Και καλή μάλιστα... Φοιτητές τρεχάτε :)
    Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα...
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems