Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

How much does it cost to buy out American Values?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò BruteForce. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος thrylos στις 11-10-2006, 12:28. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  10-10-2006, 18:17 18399

    How much does it cost to buy out American Values?

    Από ολοσέλιδη καταχώρηση στην USA Today... Χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο όταν το είδα!!!

    "The three slaughterhouses still operating in the U.S. buy out American values and culture every day for 35 cents per pound. That's how much they pay to slaughter our American horses and send the meat overseas, where wealthy French, Belgian and Japanese diners savor it as a delicacy. A recent poll by Public Opinion Strategies shows that nearly 70% of Americans strongly oppose slaughtering horses for human consumption because horses are an important part of American culture and deserve to be treated better".

    Για περισσότερο γέλιο http://www.endhorseslaughtering.com/

    Πραγματικά στην κοσμάρα τους οι άνθρωποι (όχι όλοι βέβαια). Εντός συνόρων "American Values", εκτός συνόρων "American Interests"...


    The fact that the program works is irrelevant.
  •  10-10-2006, 18:42 18400 σε απάντηση της 18399

    Απ: How much does it cost to buy out American Values?

    Σε αυτό το θέμα δεν έχουν και τόσο άδικο.

    πήγαινε πες και στην ελλάδα σε κανένα παππού σε κάποιο χωριό να σκοτώσει το άλογό του και να το φάει... έχεις να φας μαγκουριές.

    Για πολλούς το άλογο είναι ένας φίλος, όπως ο σκύλος πχ. Και ναι το άλογο έχει παίξει σημαντικό ρόλο στην αμερικάνικη κουλτούρα της άγριας δύσης και όχι μόνο


    Γιώργος Σακαλής
  •  10-10-2006, 19:00 18403 σε απάντηση της 18400

    Απ: How much does it cost to buy out American Values?

    Και οι native Americans, επί το λαϊκότερο "Ινδιάνοι" έπαιξαν
    σημαντικούς ρόλους στην Άγρια (τρόπος του λέγειν, γιατί δεν νομίζω να ημέρεψε ποτέ) Δύση ...
    Κυρίως σε γούεστερνς ...
    Αλλά αυτούς τους ταλαίπωρους τους κατέσφαξαν αβασάνιστα ...


    Πάνος Αβραμίδης
  •  11-10-2006, 10:11 18447 σε απάντηση της 18403

    Απ: How much does it cost to buy out American Values?

    Δεν αναφέρομαι στους ινδιάνους, αν και οι οποίοι ήταν τεχνίτες στην ιππασία, όσο στους γελαδάριδες και βασικά σε αυτό που έχουμε στο μυαλό μας για τους αμερικάνους. τους κλασικούς καουμπόυδες από τα western. Γι αυτούς το άλογο ήταν παραπάνω από ένα ζώο. Και δεν είναι ο μόνος λαός με αυτή τη σχέση.

    BTW το κρεας του αλόγου είναι νόστιμο!!!
    Γιώργος Σακαλής
  •  11-10-2006, 12:28 18472 σε απάντηση της 18447

    Απ: How much does it cost to buy out American Values?

    Διαμαρτύρονται γιατί είναι "vegetarian".

    Εγώ όμως είμαι "humanitarian" .


    Powered by openSuSE 11 64-bit Edition
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems