Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Hot Συζητήσεις

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Pak. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Pak στις 03-11-2008, 13:19. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  02-11-2008, 16:39 45920

    Hot Συζητήσεις

    Πρόταση για το dotnetzone. Επειδή τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει αρκετές συζητήσεις του τύπου "Τό χουμε ξαναπέι", " Βαρέθηκα να το λέω", "Ψάξε και θα βρείς πολλές παρόμοιες συζητήσεις" έχω την εξής ιδέα. Θα μπορούσαμε να προσθέσουμε ακόμα ένα part στη κεντρική σελίδα, ίσως κάτω από τα πρόσφατα blogspots που υπάρχει και τόπος, που να λέγεται κάπως.."Σύνηθεις Συζητήσεις", "Ηοτ Θέματα" η κάπως τελοσπάντων, όπου να παραμένουν hilighted οι κλασσικές συζητήσεις όπως το code security, sql server encoding issues , asp .net encoding και άλλα τέτοια κλασσικά, το οποία ο επισκέπτης θα βρεί με την πρώτη ματιά χωρίς να αναγκαστεί να μπέι στο παιχνίδι της αναζητησης. Γιατί και η αναζήτηση χρειάζεται τέχνη για να βρείς αυτό που θές. Καί αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι μόλις χάνεται από τις πρόσφατες δημοσιεύσεις η τελευταία αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα τότε ανοίγει μια παρόμια. Οπόταν γιατί να μην επιλέξουμε πρώτα τα πιο συνήθη θέματα, issues, ερωτήσεις και μετά τις αντιπροσωπευτικότερες συζητήσεις επ αυτών και να τις κρατήσουμε μπροστά; Θά ναι κάτι σαν FAQ όπου κάποιος θα μπορεί να βρεί τον δρόμο του για ένα issue μονος του χωρίς να χρειάζεται να ξανανοίξει το ίδιο θέμα... και να εκνευρίζονται και μερικοί συνάδελφοι που απαντάνε τα ίδια και τα ίδιαSmile!


    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
  •  03-11-2008, 10:35 45927 σε απάντηση της 45920

    Απ: Hot Συζητήσεις

    Καλημέρα. Καταρχήν να πω ότι συμφωνώ κατά δεύτερον να υπενθυμίσω αυτή τη συζήτηση

    http://www.dotnetzone.gr/cs/forums/thread/35004.aspx

    στην οποία συζητάγαμε για μια βιβλιοθήκη θεμάτων τύπου codeproject που κατά τη γνώμη μου θα ήταν πιο συνολική αντιμετώπιση του θέματος. Δεν προχώρησε όμως, δεν ξέρω γιατί Hmm

    Manos
  •  03-11-2008, 10:39 45928 σε απάντηση της 45927

    Απ: Hot Συζητήσεις

    Εμμ...κυρίως εικάζω λόγω έλλειψης χρόνου. Μην φοβάστε, θα ανακάμψουμε :)


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  03-11-2008, 10:45 45930 σε απάντηση της 45928

    Απ: Hot Συζητήσεις

    Απλώς Μάνο υπάρχουν κάποια θέματα που δεν λύνονται με κώδικα και η συζήτηση αναζωπυρώνεται κάθε δυό μήνες!Smile Όπως πχ "Πώς να προστατέψω τον κώδικά μου", οι οποίες είναι περισσότερο παράθεση απόψεων, οπόταν χρειάζονται συζήτηση.
    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
  •  03-11-2008, 11:49 45931 σε απάντηση της 45930

    Απ: Hot Συζητήσεις

    Pak:
    Απλώς Μάνο υπάρχουν κάποια θέματα που δεν λύνονται με κώδικα και η συζήτηση αναζωπυρώνεται κάθε δυό μήνες!Smile Όπως πχ "Πώς να προστατέψω τον κώδικά μου", οι οποίες είναι περισσότερο παράθεση απόψεων, οπόταν χρειάζονται συζήτηση.


    Good point, για αυτό ίσως δεν πρέπει να μιλάμε για μια βιβλιοθήκη κώδικα αμιγώς αλλά για μια βιβλιοθήκη θεμάτων.


    Manos
  •  03-11-2008, 13:19 45933 σε απάντηση της 45931

    Απ: Hot Συζητήσεις

    Ίσως... Και θα μπορουσαν καπου να αναρτηθούν οδηγίες αναζήτησης και επίλυσης προβημάτων όπως πχ ένας αλγόριθμος που εφαρμόζω προσωπικά, λίγο τροποποιημένος

    Βήματα επίλυσης απόριας

    1) Κοιτάξτε στη βιβλιοθήλη συζητήσεων

    2)Κοιτάξτε στη βιβλιοθήκη κώδικα

    3)Αναζητήστε στο site( εδώ μπορούν να μπούν οδηγίες σωστής αναζήτησης)

    4)Aναζητήστε στο google

    5)Aν ακόμη δεν έχει επιλυθεί η απορία σας τότε ανοίξτε νέο θέμα συζήτησης.

      Στην ουσία ο στόχος είναι η αποφυγή σημιουργίας πλεονάζουσας πληροφορίας


    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems