Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Panagiotis Kefalidis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 13-03-2009, 06:58. Υπάρχουν 9 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  04-03-2009, 13:31 48877

    2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Την προσεχή Τετάρτη, 11 Μαρτίου στις 6.30μμ, θα πραγματοποιήσουμε το 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης), στις εγκαταστάσεις του SEERC, στην διεύθυνση Μητροπόλεως 17 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Την παρουσίαση θα κάνει ο Ηλίας Μαρκέλης (eliasm) και ο Παναγιώτης Κεφαλίδης (pkefal), με θέμα «Microsoft Entity Framework». Ελπίζουμε να σας δούμε όλους ξανά από κόντα!

    Στην παρουσίαση θα απαντηθούν ερωτήματα όπως:

    • Εισαγωγή στο Microsoft Entity Framework 
    • Τι είναι το EDM;
    • Πως υλοποιώ μια εφαρμογή με το Microsoft Entity Framework;
    • Πως εκτελώ συνηθισμένες λειτουργίες (εισαγωγή, διαγραφή κλπ) στην βάση μου;
    • LINQ to Objects;

    FAQ

    • Χρειάζεται προεγγραφή;
      Όχι
    • Πόσο κοστίζει;
      Είναι δωρεάν
    • Χρειάζεται να είμαι μέλος του dotNETZone.gr;
      Όχι, αλλά προτείνεται!
    • Πόση ώρα διαρκεί;
      Περίπου δυο ώρες ενώ στη συνέχεια ακολουθεί και μπύρα...
    • Πως μπορώ να μαθαίνω για τα events του dotNETZone.gr;
      Στην προσπάθειά μας να ενημερώνουμε το δυνατόν ευκολότερα για να events του dotNETZone.gr δημοσιεύουμε τα events μας στην πρώτη σελίδα του site μας. Παράλληλα δημοσιεύονται σε ελληνικά social bookmarking sites, το site του INETA Hellas και στο Facebook group του dotNETZone.gr.

    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  04-03-2009, 21:20 48905 σε απάντηση της 48877

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Πολύ ενδιαφέρον θέμα (σαν την XPO της DevExpress μου κανει...θα δουμε), κάτσε να το βάλω υπενθύμιση τώρα που το είδα να θυμηθώ να παραβρεθώ και να γνωρίσω και μερικά από τα παιδιά από κοντά..Smile

    Παντός είναι πολύ ευχάριστο που «ανηφορίζει» το .ΝΕΤzone σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα! 
    Μπράβο στους υπευθύνους γιατί έτσι όπως τρέχει η Microsoft και εμείς με τις δουλειές μας, δεν μας μένει και πολύς ελεύθερος χρόνος για σεμινάρια με τέτοια ενδιαφέροντα αντικείμενα ....άσε που δεν γίνονται.

    ΕυχαριστούμεYes



    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  05-03-2009, 01:14 48912 σε απάντηση της 48905

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Ήταν να μη γίνει η αρχή. Όλοι παρόντες!!!Stick out tongue
  •  05-03-2009, 19:48 48935 σε απάντηση της 48912

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Πάρα πολύ ενδιαφέρον το θέμα και θα ήθελα να παρεβρεθώ αλλα είμαι λίγο μακρια :) .

    Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο και στην Αθήνα?

    αν δεν το θες, www.antallakseto.gr
  •  06-03-2009, 03:14 48944 σε απάντηση της 48935

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Για την ακρίβεια γίνονται στην Αθήνα event εδώ και 3 (?) χρόνια με διάφορα θέματα κατα καιρούς. Μπορείς να βρεις ανακοινώσεις όπως αυτή όταν πραγματοποιηθούν κι άλλα στην Αθήνα.
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  06-03-2009, 10:04 48946 σε απάντηση της 48944

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Ευχαριστώ παναγιώτης.
    Ειμαι νέος στον χώρο της .Net και τώρα άρχισα να ενημερώνομαι.


    αν δεν το θες, www.antallakseto.gr
  •  06-03-2009, 11:12 48949 σε απάντηση της 48877

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Πολύ ενδιαφέρον θέμα. Θα είναι και μια καλή ευκαιρία να γνωρίσουμε και άλλους συναδέλφους στη Θεσσαλονίκη.


    Senior Software Engineer
    BSc(Hons), MSc, MCP, MCAD, CITP MBCS
  •  07-03-2009, 20:32 48985 σε απάντηση της 48949

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Μέσα είμαι....

  •  12-03-2009, 20:46 49137 σε απάντηση της 48985

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    ωραια περασαμε, ειδαμε ενδιαφεροντα θεματα λιγο μου φανηκε ομως :(

    αντε παμε για το επόμενο τωρα, εγω παντος λεω και ανοικτα θα ηθελα ενα θεμα winforms σε portable devices. και λιγο connectivity me SQL server σε καποιο dektop απλα με wifi η και με gprs!

    αντε θα παρουμε και "σαρδελα" insider :P


    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  13-03-2009, 06:58 49147 σε απάντηση της 49137

    Απ: 2ο dotNETZone Community Event (Θεσσαλονίκης) - "Microsoft Entity Framework"

    Johnnyxp64:

    ωραια περασαμε, ειδαμε ενδιαφεροντα θεματα λιγο μου φανηκε ομως :(

    αντε παμε για το επόμενο τωρα, εγω παντος λεω και ανοικτα θα ηθελα ενα θεμα winforms σε portable devices. και λιγο connectivity me SQL server σε καποιο dektop απλα με wifi η και με gprs!

    αντε θα παρουμε και "σαρδελα" insider :P

    Αντε, άντε να πέρνουμε σειρά να κάνουμε και κάποια παρουσίαση... :P

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems