Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Guide to Interviewing Developers

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò BruteForce. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 01-09-2005, 23:07. Υπάρχουν 18 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 2 (19 εγγραφές)   1 2 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  31-08-2005, 20:59 4863

    Guide to Interviewing Developers

    Γειά σας,

    Είμαι ο Δημήτρης Στάικος, και στον ελεύθερο χρόνο μου παριστάνω τον R&D Manager στη LogicDIS.

    Με "έσπρωξαν" σήμερα λιγάκι στη Microsoft Hellas (μόνο ξύλο δεν έφαγα δηλαδή...) να γραφτώ στο dotNetZone, και καθότι δεν χαλάω χατήρια και καρδιές, να'μαι και γώ εδώ.

    Το παρατσούκλι μου είναι Brute Force, όχι επειδή είμαι μια Brutal δύναμη (προς θεού... ζήτημα να μπορώ να κάνω 50 κιλά πάγκο), αλλά επειδή μου αρέσουν οι  Brute Force Αλγόριθμοι . Και μου αρέσουν γιατί δουλεύουν ΠΑΝΤΑ!  Εντάξει πρέπει να γράψεις και τον κώδικα σωστά, δε λέω...

    Πριν μερικές μέρες ανεβάσαμε με τη γυναίκα μου, την Owner Draw Νατάσα, ένα μικρό και ψωριάρικο site, στη διεύθυνση:

    http://www.staikos-manousopoulou.net

    Χαζέψτε το όποτε έχετε λίγο ελεύθερο χρόνο, μέχρι και συνταγές έχει....

    Στη LogicDIS εδώ και δύο χρόνια περίπου, όλα τα interviews για C++ ή VB6 developers τα κάνω εγώ. Σαν αποτέλεσμα έχω αποκτήσει μια σχετική εμπειρία στο ζήτημα, την οποία την περιγράφω στο άρθρο μου στη διεύθυνση:

    http://www.staikos-manousopoulou.net/Programming/GuideToHiringDevelopers.html

    Θα ήθελα λοιπόν τα σχόλιά σας!

    Όσοι θέλετε να σπάσετε και λίγη πλάκα πηγαίνετε στο site του Joel, στο Business Of Software forum, και κοιτάξτε τι "ξύλο" έφαγα από διάφορες πονεμένες ψυχές. Έκανα και εκεί post το link και ζήτησα feedback o άμοιρος... Πολύ φάση!!!

    http://discuss.joelonsoftware.com/default.asp?biz.5.190478.34

    Enjoy!


    The fact that the program works is irrelevant.
  •  31-08-2005, 21:47 4866 σε απάντηση της 4863

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Καλώς ήλθες Δημήτρη! Πολύ υλικό μας έδωσες, έριξα μια γρήγορη ματιά και το βρήκα ιδιαιτέρως ενδιαφέρον. Θα του ρίξω μια πιό προσεκτική ματιά και θα ...επανέλθω με εύστοχα (ελπίζω) σχόλια (εγώ, ή ο...Ζαχαρίας :) )

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  31-08-2005, 22:31 4867 σε απάντηση της 4863

    Απ: Guide to Interviewing Developers

     BruteForce wrote:
    In order to write code faster you need things like Visual Assist or CodeRush. Now that I am used, or rather addicted, to them, it is impossible for me to work without them. VB6 programmers are out of luck here unfortunately.

    Συνήθως αυτό που δηλώνουμε, δεν είναι λάθος επειδή είμαστε παράξενοι, προκατειλημμένοι ή δεν έχουμε γνώσεις. Αλλά μερικά μικρά λαθάκια φέρνουν παρεξηγήσεις.

    CodeSmart 2005 for VB6 - από την AxTools

    CodeSMART 2005 for VB6

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  31-08-2005, 22:55 4869 σε απάντηση της 4863

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Πως και στις ερωτήσεις για C++ δεν υπάρχουν καθόλου ερωτήσεις για policies?


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  01-09-2005, 00:35 4870 σε απάντηση της 4867

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Εγω παντως το coderush δεν το ήξερα, τώρα το έμαθα! Και με εντυπωσιασαν όλα εκτος από την τιμή του ($249.99)....

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  01-09-2005, 10:17 4882 σε απάντηση της 4863

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Όταν γνώρισα το 1987 την Computer Logic (σήμερα LogicDIS) την θεωρούσα κάτι σαν μια Ελληνική Microsoft... Μου προκαλούσε δέος και θαυμασμό.

    Δεν μου έτυχε ποτέ να χρησιμοποιήσω λογισμικό της αλλά όπου το έβλεπα μου έδινε μια καλή αίσθηση και εικόνα για την εταιρεία. Δέκα χρόνια αργότερα περίπου είδα σε μια παρουσίαση κάποιον άνθρωπο της LogicDIS να μιλάει για το Omega και η καλή εντύπωση που είχα διατηρήθηκε στο ακέραιο.

    Διάβασα το άρθρο σου, το βιογραφικό σου και τα σχόλια που εισέπραξες στο JoelOnSoftware.com.

    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου κάνω κριτική ή να σε επιβραβεύσω για το άρθρο ή την δουλειά σου μια και τα δεδομένα που έχω για να κάνω κάτι τέτοιο (και μάλιστα δημοσίως) είναι πολύ λίγα.

    Όμως μου έκαναν εντύπωση τα εξής:

    Χρησιμοποιείς άνετα και ευθέως το όνομα της LogicDIS για να εκφράσεις (και μάλιστα σε διεθνή fora) τις απόψεις και εμπειρίες σου ως R&D Manager για την πολιτική που ακολουθεί η εταιρεία στις προσλήψεις...

    Αν εγώ ήμουνα ο διευθυντής σου, δεν θα μου άρεσε καθόλου αυτό.

    Το όνομα της LogicDIS προσδίδει μια βαρύτητα στο άρθρο σου που είναι πέρα από την ουσία της πρακτικής και της εμπειρίας που περιγράφεις. Έτσι τα γραφόμενα δεν αφορούν ούτε επηρεάζουν πλέον μόνον εσένα αλλά αγγίζουν άμεσα τα όρια της εταιρικής ταυτότητας και φήμης της ίδιας της LogicDIS. Όπως θα παρατήρησες επίσης έχουν αντίκτυπο ακόμα και στην εθνική μας ταυτότητα όταν σχολιάζονται διεθνώς.

    Τι να υποθέσει ο αναγνώστης; Ότι η εταιρεία έχει εγκρίνει το περιεχόμενο και την δημοσίευσή του; Ότι η εταιρεία (δεν σερφάρει και) αγνοεί το περιεχόμενο και την δημοσίευσή του; Ότι η εταιρεία γνωρίζει το περιεχόμενο και την δημοσίευσή του και συμφωνεί; Ότι η εταιρεία γνωρίζει το περιεχόμενο και την δημοσίευσή του αλλά δεν μπορεί να αντιδράσει (θετικά ή αρνητικά); Δεν ξέρω και δεν θέλω να μαντέψω. Ότι και να είναι πάντως δεν είναι καλό για την εταιρεία.

     

    Το άλλο πράγμα μου έκανε εντύπωση καλύπτεται από το ακόλουθο εντυπωσιακό quote που μεταφέρω εδώ από το JoelOnSoftware.com:

     Tina wrote:
    According to your standards you would have turned down Stephen Hawkins for crying out loud.

    καλή συνέχεια και καλά ξεμπερδέματα...
    φιλικά
    rousso

    υ/γ1: Εγώ παντως δεν θα πέρναγα το test σου. Ίσως και να μην το πέρναγα ούτε καν το 1992 που ακόμα και στον ύπνο μου έγραφα C++ (για Windows 3.1 εκέινη την εποχή).

    υ/γ2: Για όσους σε επικρίνουν τονίζω ένα βασικό ελαφρυντικό σου: Έχεις δει μόνο 200 βιογραφικά, έχεις κάνει μόνο 50 συνεντεύξεις και έχεις προσλάβει μόνο 7 developers σε 4 χρόνια (δηλαδή περίπου 10 συνεντεύξεις το χρόνο και λιγότερες από 2 προσλήψεις το χρόνο).

     


    rousso
  •  01-09-2005, 11:02 4886 σε απάντηση της 4882

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Υποθέτω για να κάνεις αυτά :

    The algorithm that we use for checking out candidates goes as follows:

    1. Check out the CV. If promising and appropriate proceed to step 2
    2. Invite the candidate for the 1st interview. This is strictly 30 minutes, and its goal is to see if the candidate is actually promising. Candidates must bring along some sample of recent work, and it would be nice of them if they are prepared to leave a copy to me.
      If the candidate looks promising, then we arrange the 2nd interview.
    3. The 2nd interview can take anywhere from 1 to 7 hours, depending on the expertise level of the candidate. The more experienced the candidate is, the longer I am gonna check him out. Yeah, I am totally absolutely serious about the 7 hours thing. It's not a joke.
    4. If I approve the candidate, then the team that is about to hire him/her, gets an interview for themselves as well. However, they get a guarantee from me that the guy is smart, competent and has the appropriate personality and frame of mind to work as a developer in our company. The team manager also gets a salary recommendation from me, and negotiates the salary herself, if of course the team likes the candidate.
      This interview as you might imagine does not go much into technical detail. Rather it is focused on whether the candidate will fit in with the team.

    Πρώτα γράφεις αυτό :

    Θέση: .NET Software Engineers (κωδ. SWNET-I-018)

    Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν πτυχίο ΑΕΙ στον τομέα της Πληροφορικής ή παρεμφερή τομέα θετικής κατεύθυνσης και πολύ καλή γνώση και εμπειρία τεχνολογίας .NET, τόσο σε Windows Forms όσο και σε ASP.NET, με χρήση C#. Η γνώση SQL καθώς και σχετική προϋπηρεσία 1-2 ετών στην ανάπτυξη λογισμικού θεωρείται απαραίτητη. Η γνώση Crystal Reports θα εκτιμηθεί.

    Όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να γνωρίζουν την αγγλική γλώσσα και οι άνδρες υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.

    ή κάτι σαν αυτό :

    Software Developer

    Fog Creek Software is a small, friendly software company in midtown New York City. We started in 2000 based on the simple idea that if we built a company that was a great place to work, we would be able to attract great talent. Since then, sales of our products FogBugz and CityDesk have gone through the roof, and we have exciting new products in the pipeline. We're proud to have been profitable since day one and taken no outside investment, but our sales are so strong that we need help coping with the demand.

    As a Fog Creek programmer you will help develop the code in our award winning products.

    Responsibilities:

    Design, develop, code, test, document, and support the software that makes Fog Creek great. You may be working on CityDesk, FogBugz, our internal systems such as the Fog Creek online store, or upcoming, unannounced products.

    Technologies:

    We do not hire based on a specific list of buzzwords, technologies, or popular acronyms on your resume. Today we happen to use C++, Visual Basic, VBScript, Perl, PHP, Java, JavaScript, xhtml, CSS, and C# in our organization. Tomorrow we may be using something different. Whatever technologies, languages, or development environments you've been using, we expect you have mastered them in depth, and we expect that you will be able to master any technology, language, or development environment that we need in the future.

    Requirements:

    Incredible coding skills. Your friends and coworkers describe you as an "animal." Your programming ability is way above average, as demonstrated by a continuous string of successful projects.

    Excellent command of written and spoken English.

    Available for an in-person interview in New York (no phone interviews)

    Permanent legal right to work in the United States

    Computer programming ability as demonstrated through successful completion of at least one programming course or mastery of at least one programming language.

    Very people-oriented, friendly demeanor and personable nature

    Excellent grades and a track record of success

    We would prefer:

    Bachelors' degree or equivalent

    Fog Creek Software's extensive benefit package is available for all full time employees:

    Competitive salary commensurate with experience

    21 paid vacation days per year

    4 paid company holidays per year

    Comfy Aeron Chair

    Health insurance including spouse and family

    Dental plan

    Health club reimbursement up to $70/month

    Free subway/bus pass (monthly metrocards) worth $76/month

    Free soft drinks, tea, coffee, etc.

    Frequent free lunches

    Direct Deposit

    Other:

    Position is in our New York City office. No telecommuting.

    Fog Creek Software, Inc. does not discriminate in employment matters on the basis of race, color, religion, gender, national origin, age, military service eligibility, veteran status, sexual orientation, marital status, disability, or any other protected class. We support workplace diversity.

    To apply, please email us at jobs (at) fogcreek (dot) com, attaching a current resume in HTML, Word, Plain Text or PDF format. In the body of the email, explain why you would be a good fit for this job. If you have a website, send us the URL


    Πάνος Αβραμίδης
  •  01-09-2005, 11:27 4889 σε απάντηση της 4886

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Δημήτρη, διάβασα αρκετά πράγματα από τη σελίδα σου καθώς και από τα discussions του Joel on Software. Ουτε εγώ θα μπω στη διαδικασία να σχολιάσω αν είναι σωστές ή λάθος οι απόψεις σου. Προσωπικά τις θεωρώ τουλάχιστον ενδιαφέρουσες. Ειδα την αυστηρή κριτική που σου κάνει ο κόσμος στα discussions, με άλλα συμφωνώ και με άλλα δεν συμφωνώ και τόσο.

    Επικεντρώνομαι όμως σε ένα μόνο σημείο που μου έκανε εντύπωση: Ολη αυτή η διαδικασία με τα διπλά εξαντλητικά interviews (7 ώρες!) με ερωτήσεις τεχνικού, ψυχολογικού, ποικίλου περιεχομένου, με την απαίτηση για συγκεκριμένο CV format και naming, με το "ξεψειρισμα" γενικά του υποψηφίου που καταλήγουν;

    Εγώ περιμένω οτι με τέτοια διαδικασία θα προσλάβεις ένα star. (Με όλα τα προβλήματα που τυχόν κανείς θα αντιμετωπίσει έχοντας έναν star στην ομάδα του). Οι stars θέλουν υψηλό μισθό (και - ορισμένες φορές - δικαίως). Φανταζόμουν λοιπον έναν υποψήφιο που θα "χτυπήσει" περνώντας από το interview σου, μισθό της τάξης των 3000 ευρώ / μήνα!

    Απο το discussion του Joel on Software όμως, προκύπτει κάτι άλλο:

     bruteforce wrote:
    The other guy that I interviewed for a total of 10 hours, had 13 years of professional experience and had also brought his portable along. He had done some really amazing stuff. I had to MAKE HIM STOP at 10 hours or else we would be still 'interviewing'.
    Unfortunately we did not hire him because his PM-to-be, a non ex-developer, thought that at 35K Euro annually he was too expensive... I begged her to hire him, but she just wouldn't.

    13 χρόνια εμπειρίας! 10 ώρες συζήτηση! Εχει φτιάξει εκπληκτικά πράγματα! Και είναι πολύ ακριβός για 35Κ / χρόνο; Μα, τι ζητάμε τελικά; Developer ή γραμματέα; Ποσο μας κάνουν 35Κ / χρόνο μικτά; 1700 ευρώ;

    Αν είχα 13 χρόνια εμπειρίας και ήμουν τόσο εκπληκτικός όσο ο άνθρωπος που αναφέρεις, πρώτα θα ανέφερα τις οικονομικές μου απαιτήσεις. (Το έχω κάνει τουλάχιστον σε μια περίπτωση πριν πω τιποτα αλλο - και οταν καταλαβα οτι δεν συμβάδιζαν με αυτά που είχε στο μυαλό του ο interviewer, ευχαρίστησα ευγενικά και έφυγα - δεν αξίζει να χανεται χρόνος οταν υποψιάζεσαι οτι κάποιοι ψάχνουν απλα φθηνα χέρια). Τωρα, η όλη περίπλοκη διαδικασία του interview για μια θέση με αμοιβή πενταροδεκάρες (με βαση την εμπειρία του συγκεκριμένου ανθρώπου) μου φέρνει στο μυαλό την υπερφίαλη άποψη που επικρατεί σε πολλές εταιρίες του χώρου: "Πρεπει να εισαι ευγνώμων που δουλεύεις για εμάς". Και αυτό δεν μου αρέσει.

     

     

     


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  01-09-2005, 11:57 4893 σε απάντηση της 4889

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    35000 αντιστοιχούν σε 1688 καθαρά. Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς παιδιά, αλλά με τόσα δύσκολα θα να με έπαιρνε να ξοδεύω 150-200 κάθε μήνα σε βιβλία, περιοδικά και internet, και να έχω και οικογένεια, δάνεια, αυτοκίνητο. Θα ήμουν αναγκασμένος να κάνω και δεύτερη δουλειά. Όσο για συνέδρια (π.χ Teched), ούτε συζήτηση. Ήδη έχω κόψει τις συμμετοχές σε κάποιους καλούς συλλόγους τηλεϊατρικής, επειδή δεν έβγαινε πέρα.

    Εδώ, ο χειρότερος προγραμματιστής στην Αμερική παίρνει 48000$ με αντίστοιχο κόστος ζωής.

    FYI, ο βασικός ενός μηχανικού με 12-15 χρόνια προϋπηρεσία είναι 1413€. Σε αυτά προσμετρώνται 15% για χρήση Η/Υ, 10% για MSC ή 13% για PhD, 10% για Αγγλικά. Και πρωτού πει κανείς, αυτά είναι για τους μηχανικούς, αν δημιουργηθεί Σύλλογος Πληροφορικής στο ΤΕΕ, θα ισχύουν και για μας, ενώ ήδη ισχύουν για όποιον είναι μέλος του ΤΕΕ.

    Πηγή: http://portal.tee.gr/pls/portal/docs/PAGE/PROFESSIONAL_ISSUES/AMOIBES1/TAB34813/MISTHOI ID TOMEATELIK.PDF
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  01-09-2005, 12:04 4896 σε απάντηση της 4889

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Παρέλειψα να σας πω ότι έχω παράσει από συνέντευξη (όχι από τον Δημήτρη) στην LogicDIS...

    1ο Interview 4 ώρες
    2ο δεν υπήρξε...

    Στο πρώτο interview είχα ενημερώσει τον interviewer για την τρέχουσα τότε αμοιβή μου. Δεν ξέρω αν του έκανα καλή ενύπωση αλλά σίγουρα με τα ίδια χρήματα μπορούσε να προσλάβει τρείς ανθρώπους...

    Οπότε για να παρηγορήσω τον εαυτό μου που δεν με πήρε ποτέ ξανά τηλέφωνο, προτίμησα την εξήγηση ότι ναι μεν του άρεσα αλλά ήμουν ακριβός για την εταιρεία (οπότε "αν δεν κάνω εγώ για την LogicDIS δεν κάνει κι εκείνη για μένα" κλπ)...

    :)

    Δεν θα μάθω όμως ποτέ την αλήθεια...

    rousso
    rousso
  •  01-09-2005, 12:12 4900 σε απάντηση της 4896

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Μια θερμή παράκληση να είμαστε όσο το δυνατόν πιό συγκρατημένοι στις αναφορές μας σε εταιρίες. (Οχι οτι υπάρχει κάτι κακό, κατά την άποψή μου, με το post σου, rousso, απλά έκανα hook σε αυτό για να το θυμίσω).

    Επίσης να προτείνω να μεταφερθεί το θέμα αυτό αυτούσιο στα "Εργασιακά" μια και όλη η συζήτηση γυρίζει γύρω από αυτό το concept. Τι λέτε;

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  01-09-2005, 12:22 4905 σε απάντηση της 4893

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Συγγνώμη παιδιά, λάθος στους μισθούς της Αμερικής. Θυμόμουν ένα παλιό νούμερο. Βασικά το κάτω 25% των μισθών είναι στα 65000$, το άνω είναι στα 81000$ για το 2004. Πηγή το 2004 Salary Survey του Software Development Magazine.

    Δείτε και αυτό το ενδιαφέρον http://www.investni.com/index/locate/lc-why-northern-ireland/operating_costs.htm που προωθεί το χαμηλό κόστος της Βόρειας Ιρλανδίας. Εκεί ο μέσος μισθός είναι τα 50000$ και κόστος ζωής ίδιο ή μικρότερο από την Ελλάδα.

     


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  01-09-2005, 12:22 4906 σε απάντηση της 4900

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Ναι . Σωτήρη έχεις δίκιο.


    Πάνος Αβραμίδης
  •  01-09-2005, 12:40 4910 σε απάντηση της 4900

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Με συγχωρείς φίλε Σωτήρη (και φίλε Δημήτρη) αλλά το θέμα LogicDIS δεν το άνοιξα εγώ...

    Το θέμα το άνοιξε επώνυμο στέλεχος της εταιρείας, τόσο εδώ, όσο και σε διεθνή fora και μας ζήτησε αυτοπροσώπως τα σχόλιά μας...

    Μπρούσα να μην postάρω το παραμικρό. Αλλά επειδή ακριβώς μου έκανε εντύπωση ότι επώνυμο στέλεχος επώνυμης εταιρείας ξεκίνησε αυτό τον διάλογο αλλού και εδώ, απέριψα την τάση που είχα να συγκρατηθώ και να μην συνδέσω το όνομά μου αυτό το θέμα.

    Έτσι είναι σαφές ότι μιλάμε για τις απόψεις του Δημήτρη Στάικου τις οποίες γράφει όντας R&D Manager της LogicDIS (άσχετα με το ότι τις γράφει στο προσωπικό του site).

    Το θέμα δεν νομίζω ότι μπορεί να μεταφερθεί στα εργασιακά καθώς ρητά μας συνέστησε ο gcapnias να μην αναφερόμαστε σε εταιρείες εκεί οπότε δεν μπορούμε να του ζητήσουμε να παραβεί ο ίδιος τον κανόνα του από την πρώτη κιόλας ημέρα. (Άσχετα με το αν συμφωνώ με τον κανόνα αυτό).

    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θίξω την LogicDIS (την οποία εκτιμώ όπως επανηλημένα έχω αναφέρει σε άλλα posts) ούτε τον Δημήτρη τις απόψεις του οποίου σέβομαι και δεν σχολιάζω μια και κατανοώ απόλυτα και το δικό του σκεπτικό και το σκεπτικό των επικριτών του. Δεν θεωρώ ότι είναι σωστό να πάρω θέση υπέρ η κατά διαφόρων λεπτομερειών διακινδυνέυοντας να στηρίξω απόψεις που θα δώσουν άλλη τροπή στην συζήτηση.

    Στα προηγούμενα posts μου ανέφερα τρία πράγματα:
    - Το γεγονός ότι με εντυπωσιάζει το επώνυμο της συζήτησης
    - Την άποψη ότι τελικά ίσως και να μην είναι ο καλύτερος τρόπος αυτός για να προσλάβεις τους καλύτερους
    - Και την αυτοκριτική μου για την συνέντευξη που είχα δώσει κάποτε στην LogicDIS.

    Αυτά για να εξηγούμαστε και να μην παρεξηγούμαστε.

    Σε ότι με αφορά το θέμα κλείνει εδώ και με ενδιαφέρον θα διαβασω όποιο άλλο post στο thread αυτό ειδικά αν προέλθει από τον ίδιο τον Δημήτρη Στάικο

    Φιλικά
    rousso

    rousso
  •  01-09-2005, 12:47 4912 σε απάντηση της 4910

    Απ: Guide to Interviewing Developers

    Δεν υπάρχει καμμία παρεξήγηση. Οπως ανέφερα και πριν, απλά έκανα hook πάνω στο προηγούμενο post σου για να θυμίσω σε όλους μας την πολιτική του DNZ όσον αφορά τις αναφορές σε εταιρίες / πρόσωπα. Αυτό είναι κάτι που δεν αγγίζει μόνο τα "εργασιακά" αλλά ολόκληρο το DNZ. Με το συγκεκριμένο post, για τους λόγους που πολύ σωστά εξηγείς, δεν υπάρχει κάποιο θέμα, ούτε το θεωρώ λάθος.

    Σχετικά με τη μεταφορά στα "εργασιακά", θα το αφήσω και πάλι στην κρίση του "αφεντικού" (gcapnias).

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
Σελίδα 1 από 2 (19 εγγραφές)   1 2 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems