Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Startup success rate.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Markos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Markos στις 25-10-2013, 11:44. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  24-10-2013, 01:55 74536

    Startup success rate.

    Δεν αμφισβητεί κανείς ότι ιδέες και φαντασία υπάρχουν. Το πρόβλημα δεν είναι να μετουσιωθούν σε προϊόν. Για μένα, the one million dollar question, είναι αν η αγορά "χωράει" το προϊόν. Βέβαια, με το ύψος της χρηματοδότησης που λαμβάνουν τα startups, το... "one million dollars" φαντάζει λίγο. Δύο ενδιαφέροντα άρθρα για το ποσοστό επιτυχίας (ή αποτυχίας) των... "καινοφανών" είναι τα ακόλουθα:

    1. DEAR ENTREPRENEURS: Here's How Bad Your Odds Of Success Are, και
    2. Startup Business Failure Rate By Industry

    Εκείνο που μ' εντυπωσιάζει δεν είναι ο ενθουσιασμός των επιχειρηματιών (λίγο - πολύ αναμενόμενος), αλλά εκείνος των επενδυτών. Πόσο εύκολα ανοίγει κανείς το πορτοφόλι του όταν ακούσει τη μαγική λέξη "STARTUP"; Δεν ξέρω τι σκέφτεστε εσείς, εμένα πάντως μου φέρνει σε ελληνικό χρηματιστήριο....


    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  24-10-2013, 23:30 74537 σε απάντηση της 74536

    Απ: Startup success rate.

    Το #2 έχει μερικά ενδιαφέροντα στατιστικά. Βέβαια, εντύπωση κάνει ο κλάδος με το μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας μετά την πενταετία...

    Businesses with Best Rate of Success After Fifth Year

    1. Religious Organizations

     


    Τάσος Καραγιάννης

    Baby debugging steps...
  •  25-10-2013, 11:44 74540 σε απάντηση της 74537

    Απ: Startup success rate.

    tasos:

    Το #2 έχει μερικά ενδιαφέροντα στατιστικά. Βέβαια, εντύπωση κάνει ο κλάδος με το μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας μετά την πενταετία...

    Businesses with Best Rate of Success After Fifth Year

    1. Religious Organizations

     

    Ασφαλής επιλογή για startup. Εδώ και χιλιετίες, είτε είσαι υπέρ είτε κατά, έχεις εξασφαλισμένους οπαδούς.


    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems