Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Προβλημα στις απαντησεις

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò evagelos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος evagelos στις 26-10-2014, 15:02. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  26-10-2014, 11:29 75851

    Προβλημα στις απαντησεις

    εχω 3 θεματα:

    1) δεν υπάρχει insert code

    2) οταν γραφεις και ξεπερναει το μεγεθος του αρχικου height το κειμενο σου, σε αναβαζει συνέχεια στην αρχή και πρέπει να κανεις συνέχεια scroll κατω να πληκτρολογήσεις το κειμενο σου. αν σταματησεις για 1-2 δευτερόλεπτα, το ξανακανει

    3) Για να μπορώ να πληκτρολογήσω κατι σαν απαντηση, θα πρέπει να εχω βαλει το site στο compatibility mode του ΙΕ

    Windows 7 32bit, IE 11

  •  26-10-2014, 12:11 75852 σε απάντηση της 75851

    Απ: Προβλημα στις απαντησεις

    evagelos:

    εχω 3 θεματα:

    1) δεν υπάρχει insert code

    2) οταν γραφεις και ξεπερναει το μεγεθος του αρχικου height το κειμενο σου, σε αναβαζει συνέχεια στην αρχή και πρέπει να κανεις συνέχεια scroll κατω να πληκτρολογήσεις το κειμενο σου. αν σταματησεις για 1-2 δευτερόλεπτα, το ξανακανει

    3) Για να μπορώ να πληκτρολογήσω κατι σαν απαντηση, θα πρέπει να εχω βαλει το site στο compatibility mode του ΙΕ

    Windows 7 32bit, IE 11

    Καλησπέρα,

    1. Ναι δεν υπάρχει "Insert Code" function στον editor που είναι διαθέσιμος.
    2. Ποιο editor έχεις επιλέξει από το profil σου;
    3. Καλό θα είναι να μην μπεις σε compatibility mode - πολλά από τα πράγματα που γίνονται εκεί δεν μπορούν να εξηγηθούν μετά. Αν ο editor "φαίνεται" read-only σε normal κατάσταση, μπορείς αν πατήσεις κάποιο button στο toolbar να τον ξεκολλήσεις. 

     

    George J. 

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  26-10-2014, 15:02 75854 σε απάντηση της 75852

    Απ: Προβλημα στις απαντησεις

    George J. Capnias:
    evagelos:

    εχω 3 θεματα:

    1) δεν υπάρχει insert code

    2) οταν γραφεις και ξεπερναει το μεγεθος του αρχικου height το κειμενο σου, σε αναβαζει συνέχεια στην αρχή και πρέπει να κανεις συνέχεια scroll κατω να πληκτρολογήσεις το κειμενο σου. αν σταματησεις για 1-2 δευτερόλεπτα, το ξανακανει

    3) Για να μπορώ να πληκτρολογήσω κατι σαν απαντηση, θα πρέπει να εχω βαλει το site στο compatibility mode του ΙΕ

    Windows 7 32bit, IE 11

    Καλησπέρα,

    1. Ναι δεν υπάρχει "Insert Code" function στον editor που είναι διαθέσιμος.
    2. Ποιο editor έχεις επιλέξει από το profil σου;
    3. Καλό θα είναι να μην μπεις σε compatibility mode - πολλά από τα πράγματα που γίνονται εκεί δεν μπορούν να εξηγηθούν μετά. Αν ο editor "φαίνεται" read-only σε normal κατάσταση, μπορείς αν πατήσεις κάποιο button στο toolbar να τον ξεκολλήσεις. 

     

    George J. 

     

    2) εχω το standart. ποιο πες να κανει την δουλεια; 

    3) Ναι, όταν πατάω το html code, και γράψω 1-2 χαρακτηρες, μετά δειχνει να ξεκολαει και να γραφω κανονικά

    Εβαλα και τον advance, αλλα ιδια συμπεριφορά. Για να καταλαβεις, αυτό το σχολιο, το γράφω απο το "html"!!!

     

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems