Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Saber. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Pak στις 30-11-2006, 22:04. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  30-11-2006, 02:47 21424

    Όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω

    Παρόλο που είμαι οπαδός της εξειδίκευσης, μου αρέσει να ασχολούμαι και με άλλους τομείς της πληροφορικής, όπως δίκτυα Η/Υ, ασφάλεια Υ.Σ, πειραματισμούς με διάφορα Λ.Σ....

    Ασχολείσται και με διάφορους άλλους τομείς της πληροφορικής, είτε για χόμπι είτε για επαγγελματικές προοπτικές?



    I want RAM...to live my life alone
    I want RAM...leave me be
    I want RAM...to do things on my own
    I want RAM...to live my life and to be free
  •  30-11-2006, 10:03 21432 σε απάντηση της 21424

    Απ: Όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω

    Απ όλα πρεπει να ξερεις. Σε ένα βασικό επίπεδο τουλαχιστον. Δε λεει να σαι developer, να τα παίξει το μηχάνημά σου και να θές τεχνικό να στο φτιάξει (είναι και θέμα γοήτρου). Όπως και δεν γίνεται να είσαι developer και να μήν έχεις βασικές γνώσεις δικτύων και λειτουργικών. Αυτό ισχύει για όλες τις ειδικευσεις. Οφείλεις να είσαι τέρας γνώσεων στην εξειδείκευση σου και να κατέχεις σε ένα μεσο επίπεδο όλα τα υπόλοιπα... Αυτή είναι η άποψη μ τουλάχστον...
    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
  •  30-11-2006, 18:54 21472 σε απάντηση της 21424

    Απ: Όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω

    Pak

    Μια μέρα που περίμενα έξω στο hall για να μιλήσω με την κυρία του HR, ήταν παραπέρα ο διευθυντής του IT και μιλούσε με έναν υπάλληλό του.

    Είχε χαλάσει ένα PC και ο υπάλληλος κάθισε με όλη την καλή του διάθεση και όρεξη, το άνοιξε και κοίταξε να το φτιάξει.

    Ο Τμηματάρχης λοιπόν του εξηγούσε ότι αυτή η πράξη δεν είναι δική του δουλειά, ότι αποτελεί χάσιμο χρόνου και ότι την επόμενη φορά πρέπει να φωνάξει το τεχνικό service.

    Ακούγονται από άλλο πλανήτη;


    Powered by openSuSE 11 64-bit Edition
  •  30-11-2006, 22:04 21478 σε απάντηση της 21424

    Απ: Όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω

    Πλανήτης Ελλάδα...

    Εγώ αγόρασα προσφατα μια κάρτα γραφικών... Την βάζω στο pc και δεν δουλευει... Επειδή δεν βρήκα αλλο υπολογιστή να την ελέγξω (Ολοι οι γνωστοί έχουν ήδη PCI-E) την περνω στο καταστημα για έλεγχο. Την κοιτάει το παιδί εκεί, μιά χαρά δουλεύει...

    Μου λέει

    - Φερ το pc σου απ εδώ και θα βρώ τι φταίει...

    Αξίζει τώρα να δώσω ένα 40ρι τουλάχιστον για να φτιαχτεί; Δεν νομίζω... Θα το βρώ και μόνος μου...
    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems