Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò manolis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 11-05-2006, 21:15. Υπάρχουν 7 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  21-02-2006, 18:34 9924

    Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Μπορείτε να δείτε περισσότερα εδώ:  http://communityserver.org/forums/thread/516103.aspx

    Δεν υπάρχει όμως ολοκληρωμένη ελληνική μετάφραση στο αρχείο εγκατάστασης. Θυμάμαι ότι για την έκδοση 1.1 είχε γίνει μετάφραση από το μέλος George J Capnias. Γίνεται κάποια προσπάθεια εξελληνισμού για την έκδοση 2? Αν έχει κάποιος καμιά πληροφορία ας μας πει..

    Έκανα μια αναζήτηση στο forum στο communityserver.org και μου επέστεψε ένα αποτέλεσμα με τίτλο “Greek Translation ready for v2.0” αλλά δεν μπορούσα να το δω (access denied)

  •  21-02-2006, 23:01 9933 σε απάντηση της 9924

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Ναι, έχω ξεκινήσει την μετάφραση του Community Server v2.0. Δεν είναι όμως ολοκληρωμένη ακόμα. Έχει ολοκληρωθεί το μεγαλύτερο μέρος του site και εκρεμμεί ακόμα το admin site.

    Πιστεύω ότι μέχρι το Σαββατοκύριακο θα έχω ολοκληρώσει το κυρίως site και αν κάποιος ενδιαφέρεται να το πάρει και κάνει προτάσεις ή διορθώσεις επάνω στην μετάφραση είναι καλοδεχούμενος...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  02-03-2006, 20:39 10310 σε απάντηση της 9933

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Πολύ ωραία. Αν θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για το πότε θα τελειώσει η μετάφραση..
    Επίσης αν θα μπορούσες να ανεβάσεις κάπου (ή να μου στείλεις) την μέχρι τώρα μετάφραση για παρατήρησης/διορθώσεις...
  •  02-03-2006, 21:04 10311 σε απάντηση της 10310

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Σου έστειλα ένα email το Σαββατοκύριακο που πέρασε να συννενοηθούμε να στο στείλω... αλλά ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση! Big Smile [:D]

    Μήπως το έχασες από κάποιο spam φίλτρο;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  02-04-2006, 20:45 11480 σε απάντηση της 9924

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Καλησπέρα κι από μένα!

    Η μετάφραση αυτή του Community Server 2.0 τελικά ολοκληρώθηκε; Μήπως υπάρχει κάπου διαθέσιμη για download?

    Ευχαριστώ πολυ!
  •  02-04-2006, 21:17 11481 σε απάντηση της 11480

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Όχι, δυστυχώς. Λόγω υποχρεώσεων δεν τα έχω καταφέρει. Δεσμεύομαι να την τελειώσω μέσα στην εβδομάδα.

    Αν θέλεις την μετάφραση μέχρι το σημείο που έχει ολοκληρωθεί μέχρι τώρα, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου με e-mail να σου την στείλω.

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  11-05-2006, 12:42 12527 σε απάντηση της 9924

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Ας ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου :)

    Τελικά ολοκληρώθηκε η μετάφραση; Από ότι βλέπω στην Telligent δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα ελληνική version.

    Δεν θέλουμε να σε πιέσουμε :) Απλά αναρωτιόμαστε :)))))) Αν υπάρχει πάντως κάτι downloadable για να το δούμε, αρκεί...
    Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα...
  •  11-05-2006, 21:15 12558 σε απάντηση της 12527

    Απ: Διαθέσιμο το Community Server 2.0 RTM (+υπάρχει ελληνική μετάφραση?)

    Ζητάω συγνώμη από όλους, αλλά δεν έχω ολοκληρώσει την μετάφραση ακόμη. Είναι ένας από τους λόγους που δεν έχει γίνει και το upgrade του dotNETZone.gr σε Community Server v2.0.

    Όποιος θέλει να δει work in progress (είναι ολοκληρωμένο το κοινόχρηστο μέρος της εφαρμογής, αλλά όχι και ο πίνακας ελέγχου που είναι ένα από τα καλύτερα σημεία της νέας έκδοσης), ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα με ένα e-mail, να του στείλω την μετάφραση μέχρι το σημείο που έχει φτάσει μέχρι τώρα. Ο λόγος που δεν την βγάζω δημόσια, είναι ότι δεν θέλω να υπάρξει ένα link με μισή την Ελληνική μετάφραση.

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems