Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Dimitris Papadimitriou. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Panagiotis Kefalidis στις 07-03-2007, 18:45. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  07-03-2007, 09:58 26030

    Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista

    Η τελική έκδοση του Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista είναι διαθέσιμη. Προσοχή! Αν έχετε εγκατεστημένη την έκδοση beta του Service Pack πρέπει να την απεγκαταστήσετε πριν εγκαταστήσετε αυτό το πακέτο.

    Κατά την ανάπτυξη των Windows Vista έγιναν αρκετές σημαντικές βελτιώσεις στην ποιότητα, την ασφάλεια και την αξιοπιστία του λειτουργικού συστήματος σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις. Αν και δόθηκε βαρύτητα και στην συμβατότητα, μερικά νέα χαραχτηριστικά όπως το User Account Control, αλλαγές στο network stack και το μοντέλο γραφικών διαφοροποίησαν την συμπεριφορά των Vista σε σχέση με τις προγενέστερες εκδόσεις των Windows. Αυτές οι διαφοροποιήσεις έχουν αντίκτυπο και το Visual Studio 2005. Το VS2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista προσαρμόζει το Visual Studio 2005 στο νέο περιβάλλον. Πολλές από τις βελτιώσεις περιέχονται στο Windows Vista Development Center.

    Κατεβάστε το SP1 Update για τα Windows Vista (28.9 MB)


    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
    Δημοσίευση στην κατηγορία: , , ,
  •  07-03-2007, 16:23 26068 σε απάντηση της 26030

    Απ: Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista

    Το συγκεκριμένο patch αντικαθιστά το VS 2005 Service Pack 1, ή είναι συμπληρωματικό για τα μηχανήματα τα οποία τρέχουν windows vista?

    Έχοντας μια εγκατάσταση VS2005 SP1 σε Windows Vista, όλα δούλευαν κανονικότατα (με disabled το UAC), είτε ήταν Windows Applications, είτε Web application projects σε IIS. Μετά την εγκατάσταση του εν λόγω patch, το VS διαμαρτυρήθηκε για τη μη ενεργοποίηση του IIS 6 metabase compatibility mode στον IIS, όταν προσπάθησα να ανοίξω ένα web app. project.
    Ενεργοποιώντας το εν λόγω feature από το Add/Rem... εχμ... Programs & Features,  όλα λειτουργούν κανονικά (αλλά συνεχίζει να μου διαφεύγει η σημασία της ύπαρξής του).

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  07-03-2007, 16:26 26070 σε απάντηση της 26068

    Απ: Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista

    Εάν διαβάσεις αναλυτικά τι περιλαμβάνει, θα καταλάβεις.. Πολλά απο αυτά δεν επηρεάζουν σχεδόν καθόλου μια "συμβατική" εφαρμογή.
    Είναι συμπληρωματικό μόνο για Vista πάνω στο SP1. Είχα την beta κι έβαλα και το latest. Πριν βάλω και την beta, δεν μπορούσα να κάνω debug ένα συγκεκριμένο project και είχανε σπάσει τα νεύρα μου. Άσε που πλέον έχω ανοιχτό το UAC.

    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  07-03-2007, 17:17 26071 σε απάντηση της 26070

    Απ: Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista

    Χμ... άρα καλό κάνει, κακό δεν κάνει!

    (Όσο για το UAC, δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω ανοιχτό, είναι το δεύτερο πράγμα που κλείνω με το που εγκαθιστώ τα Vista)

    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  07-03-2007, 18:45 26074 σε απάντηση της 26071

    Απ: Visual Studio 2005 Service Pack 1 για τα Windows Vista

    Mitsaras:
    Χμ... άρα καλό κάνει, κακό δεν κάνει!

    (Όσο για το UAC, δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω ανοιχτό, είναι το δεύτερο πράγμα που κλείνω με το που εγκαθιστώ τα Vista)


    Θα σου φανεί περίεργο ρε Δημήτρη, αλλά εμένα μ'αρέσει κι ας ακούγετε λαμέρικο (lamer).Δεν ξέρω, μ'αρέσει να γνωρίζω οτι οτιδήποτε θα τρέξει με Admin privs θα μου βγει ένα παραθυράκι που θα φωνάζει. Με κάνει και λίγο πιο "απρόσεκτο" στις ενέργειές μου.

    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems