Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

φόρμα και ένα module

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò gioklis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Johnnyxp64 στις 07-11-2019, 16:00. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  30-10-2019, 17:06 78401

    φόρμα και ένα module

    έχω μια φόρμα και ένα module, και θέλω όταν τρέχω=run  το πρόγραμμα, να φορτώνει -να ξεκινά Από  το  module  πως γίνεται ;  

  •  30-10-2019, 19:15 78402 σε απάντηση της 78401

    Απ: φόρμα και ένα module

    Καλησπέρα,

    Μέσα στο Module πρέπει να φτιάξεις μια ρουτίνα που να ονομάζεται Sub Main(). Στη συνέχεια από τα properties του project θα πρέπει να αλλάξεις το Startup Object, από το όνομα της form που έχει ως default σε Sub Main().

    Ερώτηση: που βρήκες CD της VB6 και το εγκατέστησες; Η γλώσσα έχει εξαφανιστεί εδώ και 15+ χρόνια; 

      

     George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  31-10-2019, 00:30 78403 σε απάντηση της 78402

    Απ: φόρμα και ένα module

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου , …. Είχα μια πρώτη επαφή  με την γλώσσα αυτή  όταν ήμουν φοιτητής πριν από πολλά χρόνια !!!

    Θέλοντας να θυμηθώ και να φτιάξω μια εφαρμογή  ….   Ρωτώντας  διάφορους  γνωστούς  βρήκα  ένααρχείο VB6   για να δουλέψωπάνω σε αυτό  … Ρωτώντας   κάποιουςπου είναι ερωτευμένοι με αυτήν την γλώσσα ….  Μου απάντησαν … ότι  ένα μεγάλο μέρος από τους Προγραμματιστές   σήμερα θεωρούν ότι είναι μια  από τις επιτυχία της  Microsoft ,  και μάλιστα πιέζουν  έτσι ώστε  με κάποιο τρόπο να την επαναφέρει  λόγο της μεγάλης  λειτουργικότητα της και δημοτικότητας της .

  •  07-11-2019, 16:00 78407 σε απάντηση της 78403

    Απ: φόρμα και ένα module

    go to vb.net mate. dont waste your time with something that is dead 15 years.

    vb.net is what vb6 used to be and soooooooooooooo much more. but after that i would say to jump to the c# annoying syntax vagon.

    but if you want to make anything that works in todays windows, jsut go .NET mate. 


    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems