Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Παράκληση για βοήθεια..VB6

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò kps. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 09-05-2006, 23:41. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  09-05-2006, 19:41 12458

    Indifferent [:|] Παράκληση για βοήθεια..VB6

    Με πεδεύει αρκετό καιρό. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να αποσταλεί μέσα από κώδικα vb6, το username και το password για σύνδεση σε τοπικό WIN 2000 server. Το ζητούμενο είναι ότι θέλω η εφαρμογή μου να μπορεί να έχει πρόσβαση στον server για χειρισμό εγγραφών MDB αρχείων αλλά όχι και οι χρήστες του δυκτίου. Θα εκτιμήσω πραγματικά κάθε βοήθεια και είμαι στην διάθεση οποιουδήποτε ζητήσει την δική μου.
  •  09-05-2006, 23:41 12470 σε απάντηση της 12458

    Απ: Παράκληση για βοήθεια..VB6

    Σε αυτή εδώ την σελίδα "Network API", υπάρχουν όλες οι WinAPI functions σχετικά με της ασφάλεια δικτύου, που μπορείς και πως μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις με VB6.

    Πιστεύω αυτό που ζητάς να κάνεις περιγράφεται στο άρθρο "InitializeSecurityContext: Authenticate User via the NT Challenge Process", αν κατάλαβα καλά αυτό που θέλεις να κάνεις. Αν το μόνο που θες να κάνεις είναι να επιβεβαιώσεις τον χρήστη σου, δες το "LookupAccountName: Verify a User's Account."

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems