Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

encryption / Decryption SMS , Files and Voice

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Bill . Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Δημήτρης Γκανάτσιος στις 29-11-2010, 19:04. Υπάρχουν 14 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  03-11-2010, 00:58 60758

    encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Ψάχνω γενικά για παραδείγματα σε C# που να κάνουν encrypt / Decrypt before sending SMS , αρχεία και για Voice (VoIP)  (με AES 256 or else) . Έχω βρεί κάποια για SMS encrypt / decrypt αλλά δεν βρήσκω τίποτε (μάλλον δεν ψάχνω σωστά Sad ) για smartphones πάντα voice (VoIP) encrypt/decrypt  . Γενικά όποιος έχει κανένα χρήσιμο link ... 
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  03-11-2010, 23:00 60768 σε απάντηση της 60758

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Κανείς ??? Τίποτα ???HmmConfused
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  03-11-2010, 23:15 60769 σε απάντηση της 60758

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Το μόνο που βρήκα είναι το zfone. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, δε μπορώ να εγγυηθώ τίποτα... Ο provider δεν παρέχει encryption;
    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  04-11-2010, 10:45 60779 σε απάντηση της 60769

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    thanks Markos.
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  26-11-2010, 12:22 61096 σε απάντηση της 60769

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    markos Επειδή ακόμα το ψάχνω το θέμα απλά διαπίστωσα οτι τελικά η microsoft δεν επιτρέπει να έχεις πρόσβαση στο sms inbox / outbox οπότε μπορείς να κρυπτογραφήσεις sms μόνο μέσω SMS Compose Tasks και για να κάνεις decrypt δεν νομίζω να μπορείς . Δεν ξέρω αν έχεις καμια ιδέα τουλάχιστον για απλή κρυπτογράφηση / Αποκρυπτογράφηση SMS (ξέχνω το voice encryption)   πάντα σε windows phone 7.
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  26-11-2010, 12:43 61097 σε απάντηση της 61096

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Bill :
    markos Επειδή ακόμα το ψάχνω το θέμα απλά διαπίστωσα οτι τελικά η microsoft δεν επιτρέπει να έχεις πρόσβαση στο sms inbox / outbox οπότε μπορείς να κρυπτογραφήσεις sms μόνο μέσω SMS Compose Tasks και για να κάνεις decrypt δεν νομίζω να μπορείς . Δεν ξέρω αν έχεις καμια ιδέα τουλάχιστον για απλή κρυπτογράφηση / Αποκρυπτογράφηση SMS (ξέχνω το voice encryption)   πάντα σε windows phone 7.

    Τι ακριβώς προσπαθείς να υλοποιήσεις; Να κάνεις encrypt τα sms σου πριν τα στείλεις, να μεταφέρονται κρυπτογραφημένα, και να γίνονται decrypt όταν τα λαμβάνει η άλλη συσκευή;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  26-11-2010, 12:47 61098 σε απάντηση της 61097

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Ακριβώς αυτό το πρόβλημα μου ειναι στο decrypt πιο πολύ γιατί δεν έχω πρόσβαση στο incoming catalog 
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  26-11-2010, 14:50 61099 σε απάντηση της 61098

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Αν θυμάμαι καλά από Windows Mobile v6-v6.5 - δεν ξέρω αν παίζει για Windows Phone 7:

    • Το να φτιάξεις μια εφαρμογή που να δέχεται ένα text και να το κάνει encrypt και να το στέλνει σαν SMS πιστεύω ότι είναι αρκετά απλό
    • Θυμάμαι ότι υπάρχει η δυνατότητα σε μια εφαρμογή να παρακολουθεί το SMS Inbox για το arrival των καινούργιων μηνυμάτων - αυτό το είχε για την δημιουργία αυτοματοποιήσεων. Οπότε αν θεωρήσουμε ότι σε κάθε κρυπτογραφημμένο μήνυμα που φτιάχνεις βάζεις στην αρχή του μηνύματος κάποιο πρόθεμα για να μπορείς να το ξεχωρίσεις, έστω "ΚΡ:", νομίζω ότι μπορεί η εφαρμογή να το πάρει από το Inbox, να το αποκρυπτογραφήσει και να το παρουσιάσει στο χρήστη. (Αν κάποιος μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες για αυτό το σημείο - Δημήτρη Παπαδημητρίου;)
    • Αν συνδιάσουμε την εφαρμογή, με την πρόσβαση στο "σύστημα", όποιος την έχει μπορεί να πάρει και να στείλει κρυπτογραφημένα μηνύμα - είναι διαβαθμισμένος για την χρήση της, ενώ κάποιος που την έχει, από την μία δεν μπορεί να στείλει, από την άλλη και να λάβει ένα κρυπτογραφημένο κατά λάθος - του είναι άχρηστο.
    • Βάλε password για να ανοίξει η εφαρμογή και είσαι έτοιμος...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  26-11-2010, 18:20 61101 σε απάντηση της 61099

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Έτσι και εγώ το σκέφτομαι αλλά συναντώ τοίχο στο 2ερο bullet σου.
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  27-11-2010, 03:11 61105 σε απάντηση της 61101

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Bill :
    Έτσι και εγώ το σκέφτομαι αλλά συναντώ τοίχο στο 2ερο bullet σου.

    Δες αυτό το άρθρο: How To: Intercept Incoming Short Message System (SMS) Messages.

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  27-11-2010, 15:37 61106 σε απάντηση της 61105

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Οκ αλλά απο όσο το εψαξά δεν το υποστηρίζει το MessageInterceptor  στο windows phone 7, οπότε ??
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  29-11-2010, 16:13 61144 σε απάντηση της 61106

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Κανείς , καμία απάντηση ?????????????????????Sad
    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  29-11-2010, 18:11 61147 σε απάντηση της 61106

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Καλησπέρα,

    όχι, δεν υποστηρίζεται. Και για να προλάβω πιθανή επόμενη ερώτηση, δεν γνωρίζω πότε θα υποστηριχθεί Smile

    Ευχαριστώ


    Dimitris-Ilias Gkanatsios
    Developer Evangelist, Microsoft Hellas

    My Blog
    StudentGuru
    Twitter
    Facebook
  •  29-11-2010, 18:49 61149 σε απάντηση της 61147

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice


    Καλησπέρα αλλά θα ρωτήσω...απορία : Το compact framework γειά σας πάει οτι έγινε έγινε μέχρι το 6.5 ??? Το wp7 είναι σε xna / silverlight και από όσο είδα δεν έχει σχέση με compact framework ! Άρα τι γίνεται με το compact framework ?????

    select DATEDIFF(dd,GetDate(),'20140731') AS EΠΟΜΕΝΕΣ_ΔΙΑΚΟΠΕΣ
  •  29-11-2010, 19:04 61150 σε απάντηση της 61149

    Απ: encryption / Decryption SMS , Files and Voice

    Το Compact Framework είναι για συσκευές με Windows Mobile 5/6.x

    Για Windows Phone 7 η ανάπτυξη εφαρμογών γίνεται αποκλειστικά με τα APIs για Silverlight και XNA, όπως σωστά είδατε.


    Dimitris-Ilias Gkanatsios
    Developer Evangelist, Microsoft Hellas

    My Blog
    StudentGuru
    Twitter
    Facebook
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems