Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Βοήθεια Navision sp3 (Παραγωγή-Κοστολόγηση)

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò jtp4. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Panagiotis Kefalidis στις 01-03-2011, 18:13. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  08-05-2008, 16:38 41871

    Βοήθεια Navision sp3 (Παραγωγή-Κοστολόγηση)

    Γεια και χαρά σε όλα τα μελή .

    Είμαι πραγματικά πολύ ενθουσιασμένος που σήμερα έγινα μέλος της κοινότητας αυτής

    Δεν κατέχω το άθλημα του προγραμματισμού όμως έχω μεγάλη ψώρα και  ασχολούμαι αρκετά.

    Θα ήθελα εάν κάποιο μέλος είναι σύμβουλος ή developer του Navision και έχει ειδικότητα στην παραγωγή-κοστολόγηση να με βοηθούσε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω

    στην εταιρία που εργάζομαι.

    Υπόψη η εταιρία είναι  “βιομηχανία μεταποίησης αγροτικών προϊόντων” και έχουμε το Navision sp3.

    Το πρόβλημα είναι το εξής

    Έχω την α υλη μου π.χ. κωδικός 001

    Και δυο προϊόντα π.χ. κωδικός 101 και 102

    Όταν επεξεργάζομαι το 001 με ποσότητα 1 παράγω ταυτόχρονα το 101 με ποσότητα 0,95 και το 102 με ποσότητα 0,05

    Μπορεί το Navision να χειριστεί αυτήν την περίπτωση?

    Τι τεχνικές προδιαγραφές θα βάλω στο 101 και στο 102?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  •  10-12-2009, 17:09 55829 σε απάντηση της 41871

    Απ: Βοήθεια Navision sp3 (Παραγωγή-Κοστολόγηση)

    αν και ένας χρόνος μετά,το έλυσες το πρόβλημα σου με τις τεχνικές προδιαγραφές;
  •  01-03-2011, 11:49 63881 σε απάντηση της 55829

    Απ: Βοήθεια Navision sp3 (Παραγωγή-Κοστολόγηση)

    μετα απο τρια χρονια ναι

  •  01-03-2011, 18:13 63893 σε απάντηση της 63881

    Απ: Βοήθεια Navision sp3 (Παραγωγή-Κοστολόγηση)

    Απλά απίστευτο, νομίζω ότι πρέπει να πάρουμε Screenshot.. νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που κάποιος απαντάει με τόση καθυστέρηση στο DNZ, χεχεχεχε.. Respect.


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems