Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ανοιγμα συγκεκριμενου email στο gmail εχοντας το id του

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò evagelos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος evagelos στις 08-11-2014, 14:08. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  01-11-2014, 15:02 75878

    Ανοιγμα συγκεκριμενου email στο gmail εχοντας το id του

    Γεια σας παιδια,

    Εχω ενα "προγραμμα" που συνδεεται στo gmail, και ψαχνω τα μηνυματα μου. τα γεμιζω σε ενα grid. Μπορώ κανοντας 2πλο κλικ να μου ανοιξει στον browser πλεον το email.

    Ευχαριστώ

  •  02-11-2014, 19:54 75882 σε απάντηση της 75878

    Απ: Ανοιγμα συγκεκριμενου email στο gmail εχοντας το id του

    H ερώτησή σου δεν είναι πλήρως κατανοητή - τεχνικά μπορείς να κάνεις ότι απαιτήται στο διπλό κλικ στου gridview. Αν αυτό στην περιπτωσή σου είναι να ανοίγει ο browser και να παρουσιάζει μια σελίδα, μπορείς να το υλοποιήσεις. Ισως ο πιο εύκολος τρόπος θα ήταν να τρέξεις με process με command line: -start "http://your-url-here"-.

    Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θέλεις να ρωτήσεις;

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  02-11-2014, 20:04 75883 σε απάντηση της 75882

    Απ: Ανοιγμα συγκεκριμενου email στο gmail εχοντας το id του

    Νομίζω ότι η ερώτηση έχει να κάνει με το αν μπορείς να διαβάσεις το περιεχόμενο ενός email μέσω του GMail API αν έχεις το ID του. Αν όμως έχεις ήδη τραβήξει τη λίστα των email, τότε ξέρεις και πως να τραβήξεις συγκεκριμένα email οπότε - ποιά είναι η ερώτηση? 

    Το site του GMail API πάντως περιγράφει και πως να τραβήξεις λίστα των μυνημάτων και πως να κατεβάσεις ένα μεμονωμένο μήνυμα και πολλά άλλα


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  08-11-2014, 14:08 75905 σε απάντηση της 75883

    Απ: Ανοιγμα συγκεκριμενου email στο gmail εχοντας το id του

    Δεν χρησιμοποιησα το gmail api γιατι με δυσκολευει για τις γνώσεις μου.

    Το έκανα με το S22 και δεν μου εδεινε το id. εντελει πηρα τα αλλα στοιχεια που ηθελα και τα έβαλα σε μια φορμα δική μου και όλα καλα.

    Ευχαριστώ

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems