Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Προς τους διαχειριστές

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò viruswitch. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος viruswitch στις 08-11-2005, 19:05. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  08-11-2005, 09:21 6870

    Προς τους διαχειριστές

    Γειά σας παιδια, έχω πρόβλημε με τη σύνδεση σήμερα με το όπερα. Ενω δε μου λέει λάθος όνομα χρήστη ή κωδικό με στέλνει μετά τη σύνδεση στη σελίδα με την αναζήτηση, χωρίς να με συνδέει. Περίεργο γιατί χτες λειτουργούσε κανονικά. Τωρα μπηκα με άλλο πρόγραμμα. Λέτε να φταίει κάνα cookie?

    ITsecurity.gr
    Ballet.gr
    Viruswitch
  •  08-11-2005, 18:06 6899 σε απάντηση της 6870

    Απ: Προς τους διαχειριστές

    Νομίζω ότι μπορώ να φανταστώ το πρόβλημα και την αιτία του:

    Όταν το HTML control που έχει το focus δεν χειρίζεται τα key events αυτά περνάνε στην σελίδα.

    Η σελίδα του logon έχει την ιδιαιτερότητα ότι το logon control δεν είναι form με submit button αλλά ένα link που του κάνεις click και κάνει validation server-side. Πιθανολογώ ότι το πρόβλημα το έχεις κατά την χρήση του autologon feature του Opera, που ενώ συμπληρώνει το username/password και στέλνει enter, δεν εκτελείται το click στο event του logon button, αλλά η σελίδα το στέλνει στην άλλη φόρμα που υπάρχει στην σελίδα αυτή του search που έχει submit button!

    Δοκίμασε να γράψεις με το χέρι τα username/password και να κάνεις click με το ποντίκι σου στο κουμπί logon...

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  08-11-2005, 19:05 6908 σε απάντηση της 6870

    Απ: Προς τους διαχειριστές

    Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν εννοεις το wand password δεν το έχω ενεργοποιημένο. Πληκτρολογώ με το χέρι ή με αναγνωρίζει λόγω cookies όταν πατάω remember me.

    Δε κατάλαβα christ από αυτά που γράφεις .... (δεν είμαι το κλάδου σας LOL).

    Πάντως το πρόβλημα λύθικε. Με enter δε μπαινω, κάνοντας click με το mouse μπαίνω από όπερα.
    ITsecurity.gr
    Ballet.gr
    Viruswitch
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems