Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Αναφορά bugs, feature request και wish list!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George J. Capnias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 22-11-2006, 16:17. Υπάρχουν 19 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 2 (20 εγγραφές)   1 2 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-09-2005, 16:35 5134

    Cake [^] Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Σε αυτή τη δημοσίευση μπορείτε να απαντάτε για να αναφέρετε κάποιο bug που υπάρχει στο site, ή να ζητήσετε την προσθήκη κάποιου νέου χαρακτηριστικού, η απλά να ευχηθείτε το DNZ να είχε κάτι... Big Smile [:D]

    Δεν σας υπόσχομαι ότι θα υλοποιηθούν όλα αμέσως, αλλά σίγουρα από καιρό εις καιρό θα βλέπετε κάποια από αυτά να υλοποιούνται, ή θα έχετε μια απάντηση, ότι δεν μπορούν να υλοποιηθούν.

    Είμαστε εδώ και περιμένουμε τις παρατηρήσεις σας!

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  07-09-2005, 11:44 5174 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Θα μπορούσατε στην σελίδα που βλέπω το profil κάποιου μέλους να έχω και έαν button για
    γρήγορη αποστολή PM?

    Πως μου ήρθε αυτό ; Θα ήθελα :
    Βλέποντας τον user από την τελευταία δημοσίευση σε κάποιο forum να μπαίνω κατευθείαν στο profil του για να στείλω PM.


    Πάνος Αβραμίδης
  •  09-09-2005, 08:57 5269 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Γεια χαρά. Δεν μπορώ να μπω στο προφίλ μου για να αλλάξω το password μου. Βλέπω πάντα τη σελίδα δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε αυτή τη στιγμη.

    Fixed: 2005-09-11 (gcapnias)

     

  •  15-09-2005, 01:38 5470 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Τώρα αυτό που θα πω δεν ξέρω αν είναι bug ή feature αλλά παρατήρησα πριν που έστειλα μία απάντηση στο θέμα για το LINQ οτι παρόλο που υπήρχε απάντηση αργότερα από την δική μου( στις 1:25) όταν εγώ έκανα edit την δική μου φαινόταν σαν τελευταίος χρόνος αποστολής στο θέμα η δική μου απάντηση(είχε γίνει στις 0:50). Έτσι όμως κάποιος που έχει ήδη δεί την δική μου απάντηση νομίζει ότι δεν υπάρχει νέα απάντηση στο θέμα.

    Κατά την αποψή μου θα έπρεπε κανονικά να δείχνει είτε το 1:25 που είναι μετά την στιγμή που πρωτοέστειλα εγώ την απαντησή μου ή ακόμα καλύτερα να δείχνει την ώρα που έκανα εγώ το edit στο μηνυμά μου.

    Αν δεν έγινα απόλυτα κατανοητός, γιατί τα είπα κάπως μπερδεμένα, πείτε να τα ξαναπώ απλούστερα.
  •  20-09-2005, 10:30 5590 σε απάντηση της 5174

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

     axaros wrote:

    Θα μπορούσατε στην σελίδα που βλέπω το profil κάποιου μέλους να έχω και έαν button για
    γρήγορη αποστολή PM?

    Πως μου ήρθε αυτό ; Θα ήθελα :
    Βλέποντας τον user από την τελευταία δημοσίευση σε κάποιο forum να μπαίνω κατευθείαν στο profil του για να στείλω PM.

     

    Γιώργο,
    ξέχασες να το αναφέρεις αλλά το έλυσες !!!!

    Ευχαριστώ πολύ !!!


    Πάνος Αβραμίδης
  •  21-09-2005, 19:40 5624 σε απάντηση της 5590

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις για νέα posts, πολλά urls είναι relative με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν από τον client μου. Είναι δυνατό να περνάει το email από ένα parser πριν φύγει και να κάνει όλα τα urls absolute;

    Διορθώθηκε: 6 Οκτ 2005 (gcapnias)

     


    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  29-09-2005, 15:38 5801 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Μπορώ να έχω το link για τις Προσωπικές Δημοσιεύσεις στο πάνω μέρος όπου και να είμαι; (ακούγομαι σαν γνωστή διαφείμιση...).

    Εκτός και αν δεν το έχω προσέξει...
    Νικόλαος Γαϊτάνης
  •  06-10-2005, 10:37 5929 σε απάντηση της 5801

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Παρατήρησα κάτι ίσως κάνω λάθος :

    Στο στατιστικό του θέματος με τις περισσότερες δημοσιεύσεις (τις τελευταίες 24 ώρες)
    νομίζω ότι προσμετρούνται (λανθασμένα) όλα τα προηγούμενα posts.


    Πάνος Αβραμίδης
  •  06-10-2005, 19:24 5966 σε απάντηση της 5929

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

     axaros wrote:

    Παρατήρησα κάτι ίσως κάνω λάθος :

    Στο στατιστικό του θέματος με τις περισσότερες δημοσιεύσεις (τις τελευταίες 24 ώρες)
    νομίζω ότι προσμετρούνται (λανθασμένα) όλα τα προηγούμενα posts.

    Πιθανώς να είναι έτσι όπως το λες... Από το object model του CS και τον τρόπο που κάνει αναζήτηση, αν θυμάμαι καλά, θα ψάχνει τα threads του τελευταίου 24ώρου και θα μετράει τις απαντήσεις γενικά, αντί για αυτές μέσα στις τελευταίες 24 ώρες. Hmm [^o)]

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  29-12-2005, 11:27 8229 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Στη σελίδα των προσωπικών στοιχείων δεν αποθηκεύεται το φύλο. (Επίσης είναι "Φύλο" και όχι "Φύλλο" :-)

    Νατάσα Μανουσοπούλου
  •  29-12-2005, 12:06 8230 σε απάντηση της 8229

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Επίσης, στα buttons των επιλογών πάνω πάνω, για να "ξεκινήσει" το event, πρέπει να κεντραριστεί το ποντίκι κάπου χαμηλά. Δεν πιάνει δηλαδή οπουδήποτε πάνω στο button.
    Προφανώς αυτό έγινε για να αποφευχθεί το προηγούμενο προβληματάκι με το background του button που αργούσε να κατέβει στο on hover, αλλά είναι αρκετά περίεργο όπως είναι τώρα...
    Simple Photography
  •  11-10-2006, 12:22 18471 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Εχω ένα πρόβλημα με την λειτουργία "Μη αναγνωσμενες".

    Εχω πάει σε κάθε κατηγορία και έχω επιλέξει... "ΕΠΙΛΟΓΕΣ" και "Σημείωση ως αναγνωσμένες" ώστε να βλέπω μόνο τα topics που έχουν νέα posts.

    Το έκανα κάποια στιγμή και "καθάρισε". Χθές μου έβγαζε πάλι πολλά παλαιά τοπικς (>1500) ως Μη αναγνωσμένα!!!

    Κάθησα πάλι χθες και έκανα την διαδικασία μέχρι που ΔΕΝ υπήρχε κανένα post ως "Μη Αναγνωσμένο"

    Σήμερα όμως επέλεξα πάλι το ίδιο και βλέπω περίπου 1580 post που μόνο τα 10-15 ήταν από το τελευταίο μου login!!!

    Στη φωτό σας δείχνω ένα παράδειγμα



    κανονικά μονο τα 4 πρώτα Posts θα έπρεπε να εμφανίζονται και όχι 1518!!!!

    Ευχαριστώ,
    -------------------------------
    Κ. Γιαγιάς

    Θα ήθελα να είμαι μέσα στην φωτογραφία και όχι εδώ!!!!

    http://beastie06.wordpress.com
  •  11-10-2006, 23:15 18507 σε απάντηση της 18471

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Χμ, δεν ξέρω τι να υποθέσω...

    Θα κοιτάξω τον κώδικα να δω μήπως και βρω κάποιο λάθος.

     

    Ευχαριστώ για την παρατήρηση,
    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  12-10-2006, 11:21 18516 σε απάντηση της 5134

    Re: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

    Για να συμπληρώσω την παρατήρηση του "φαινομένου" και ίσως να βοηθήσω:

    Αν στην κατηγορία "Πρώτα Βήματα - Desktop Applications" έχω πραγματικά διαβάσει 5 τοπικς και τα υπόλοιπα τα έχω μαρκάρει ως διαβασμένα από την πάνω επιλογή, ΟΛΑ εμφανίζονται κανονικά ως διαβασμένα.

    Οταν όμως γίνει είτε νέο POST, είτε νέο TOPIC σε αυτή την κατηγορία, τότε τα πραγματικά διαβασμένα παραμένουν διαβασμένα, ενώ τα διαβασμενα από την επιλογή γίνονται πάλι "NOT READ".

    Ελπίζω αυτό να βοηθήσει παραπάνω στο Debug.


    -------------------------------
    Κ. Γιαγιάς

    Θα ήθελα να είμαι μέσα στην φωτογραφία και όχι εδώ!!!!

    http://beastie06.wordpress.com
  •  25-10-2006, 10:26 19160 σε απάντηση της 5134

    Απ: Αναφορά bugs, feature request και wish list!

    Υπάρχει κάποια RSS λειτουργία για τα "Πρόσφατες Δημοσιεύσεις" στην αρχική σελίδα?

    Αν όχι πόσο εύκολο είναι να φτιαχτεί ένα συνολικό για το forum ώστε να μπόρεί να χρησιμοποιηθεί συνολικά με ένα reader?
    Simple Photography
Σελίδα 1 από 2 (20 εγγραφές)   1 2 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems