Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George J. Capnias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος releni στις 27-10-2008, 11:52. Υπάρχουν 22 απαντήσεις.
Σελίδα 2 από 2 (23 εγγραφές)   < 1 2
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  21-10-2008, 22:17 45654 σε απάντηση της 45634

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Παναγιώτης Καναβός:
    Stick out tongueΓια την Ελλάδα η τιμή είναι χαμηλότερη (€1745) όπως φαίνεται από τη συζήτηση που έγινε στο Autoexec.gr. Η ειδική τιμή για την Ελλάδα εμφανίζεται όταν πάς να γραφτείς και δηλώσεις ότι είσαι από την Ελλάδα. Δεν το ήξερα αυτό και αν δεν το έγραφε ο Καπνιάς στο autoexec .... Νομίζω κάποιος (όχι ο Γιώργος που τελικά μας ειδοποίησε) ξέχασε να μας ειδοποιήσει Tongue Tied

    Αν δει κάποιος την ανακοίνωση που είναι το πρώτο post του thread, με έντονα γράμματα στο κάτω μέρος γράφει για την έκπτωση που υπάρχει. Επειδή είχα ζητήσει να μου διευκρινιστεί τότε για το TechEd Developers, που φάνηκε παράξενο που δεν ήταν ξεκάθαρο για το TechEd IT Pros. Η επίσημη Microsoft, έχει εξασφαλίσει να μπαίνει αυτόματα αυτή η έκπτωση, οπότε δεν πρόκειται κάποιος να ζημιωθεί.

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  21-10-2008, 22:51 45655 σε απάντηση της 45654

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Λοιπόν, ακόμα κι εγώ που είχα προσέξει τότε την έκπτωση τώρα το είχα ξεχάσει εντελώς. Μία ανακοίνωση στο DotNetZone δεν νομίζω ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να γίνει αντιληπτή η έκπτωση. Δεν μπορώ όμως να βρω πλέον την ανακοίνωση για την Teched στο site της Microsoft Hellas για να δω αν αναφερόταν εκεί η έκπτωση.

    Από την άλλη, όποιος έκλεινε νωρίς θα πολύ καλύτερη έκπτωση με το Early Bird, και φθηνότερα εισιτήρια (έχω κλείσει απευθείας πτήση με €160) και φθηνότερο ξενοδοχείο. The Early Bird ... catches the worm.

    Λοιπόν, έχουμε ξεφύγει όλοι από το θέμα της συζήτησης, το οποίο δεν είναι ούτε η έκπτωση ούτε οι μελλοντικές συναντήσεις του DotNetZone.

    Ποιός θα πάει στην Teched και πότε? Έχει φτιαχτεί discussion group για τους Έλληνες συμμετέχοντες. Πηγαίνετε να γραφτείτε για να ξέρουμε που και πως να βρεθούμε, να κανονίσουμε μερικές ενδιαφέρουσες νυκτερινές εξόδους κλπ, κλπ, κλπ. Ένα από τα σημαντικότερα οφέλη των συνεδρίων είναι και το Networking, τόσο εντός όσο και εκτός Ελλάδος.

    Όσοι δεν πηγαίνουν στην Teched για την εκδρομή παρακαλείσθε να συμμετέχετε στο Group!


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  21-10-2008, 23:59 45660 σε απάντηση της 45655

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Παναγιώτης Καναβός:
    Ποιός θα πάει στην Teched και πότε? Έχει φτιαχτεί discussion group για τους Έλληνες συμμετέχοντες. Πηγαίνετε να γραφτείτε για να ξέρουμε που και πως να βρεθούμε, να κανονίσουμε μερικές ενδιαφέρουσες νυκτερινές εξόδους κλπ, κλπ, κλπ. Ένα από τα σημαντικότερα οφέλη των συνεδρίων είναι και το Networking, τόσο εντός όσο και εκτός Ελλάδος.

    Όσοι δεν πηγαίνουν στην Teched για την εκδρομή παρακαλείσθε να συμμετέχετε στο Group!

    Προς το παρόν εσένα και μένα βλέπω στο discussion... Μπας και κανένας δεν βλέπει το site της TechEd, ακόμα;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  22-10-2008, 20:36 45679 σε απάντηση της 45660

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    να μαι και γώ...


    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
  •  22-10-2008, 22:43 45682 σε απάντηση της 45679

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Και γράφτηκες και στο group. Σωστός!

    ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Παρατηρώ ότι δεν υπάρχει κάποιο βραδυνό event παρά μόνο για Δευτέρα και Τετάρτη. Προτείνω λοιπόν να κάνουμε και ένα Greek Community Party μία από τις άλλες μέρες, δηλαδή Κυριακή, Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή (χλωμό το τελευταίο). Ίσως και να κλείσουμε και σε κανένα μαγαζί. Κάθε φορά βέβαια μαζευόμαστε όπως-όπως και κάπου πηγαίνουμε, αλλά νομίζω θα έχει μεγαλύτερη πλάκα να κανονίσουμε μία ημέρα να πάμε όλοι μαζί κάπου.

    Παρακαλώ περάστε από το Group να δηλώσετε συμμετοχή και προτιμήσεις!

    Επίσης, ποιοί θα είστε ήδη Βαρκελώνη την Κυριακή? Μην πάει χαμένο το βράδυ!


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  24-10-2008, 14:57 45719 σε απάντηση της 45630

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    infoCENTER:

    Νοέμβριο θα είμαι στην Βαρκελώνη λόγω δουλειάς και σκεφτόμουν να πήγαινα, αλλά μόλις είδα τιμή... 2.200€ περίπου, απλά το άφησα. Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά αυτές οι τιμές είναι λογικές; Πέρα από μία πρώτη επαφή σε διάφορα προϊόντα, τεχνολογίες, συνανναστροφή με άλλους προγραμματιστές κτλ... τι άλλο προσφέρει που να αξίζει τόσα; Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

    Καλύτερα να τα φυλάξω, να πάρω και φέτος το MSDN Subscription και θα μου περισσέψουν κιόλας.

    Σήμερα μου ήρθε mail:

      NEW! Tech·Ed EMEA Developer Exclusive
    FREE MSDN 5-month NFR VS Pro with MSDN Premium subscription

    Καλή περίπτωση... Μιας και το επόμενο Visual Studio θα βγει το 2010 και ο SQL Server 2008 είναι φρέσκος, με 5 μήνες subscription έχεις όλα τα major components που θα σου χρειαστούν το 2009!

     


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  25-10-2008, 23:11 45752 σε απάντηση της 45682

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Παναγιώτης Καναβός:

    Επίσης, ποιοί θα είστε ήδη Βαρκελώνη την Κυριακή? Μην πάει χαμένο το βράδυ!

    Θα γνωρίζω τις ακριβείς ημερομηνίες που θα είμαι εκεί σε λίγες ημέρες. Οπότε θα γράψω ξανά σύντομα. Λες αντί για κάπου στην Αθήνα να συναντηθούμε Βαρκελώνη πρώτη φορά; Τρελός που είναι ο κόσμος...

  •  27-10-2008, 11:52 45788 σε απάντηση της 45634

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Σωστά, η τιμή είναι €1.745 για Ελλάδα (από όταν ξεκίνησαν οι ελληνικές επικοινωνίες από Microsoft για TechEd μέσω email -βλ. Ιούνιο- αναγραφόταν ο ειδικός κωδικός εγγραφής & η έκπτωση των 500 ευρώ για Ελλάδα)... Επίσης, νομίζω ότι μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει με ΟΑΕΔ για επιδότηση του σεμιναρίου οπότε η εταιρία του συμμετέχοντος να καλύψει ποσοστό του κόστους εγγραφής στο Συνέδριο...

Σελίδα 2 από 2 (23 εγγραφές)   < 1 2
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems