Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò cap. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος dimos.homatas στις 15-03-2011, 09:22. Υπάρχουν 56 απαντήσεις.
Σελίδα 4 από 4 (57 εγγραφές)   < 1 2 3 4
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  22-02-2011, 21:56 63563 σε απάντηση της 63559

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Αλήθεια, μια και μιλάμε για αλλαγές / μετακινήσεις / αναζήτηση άλλων ευκαιριών, έχει κανείς δοκιμάσει να πάρει δουλειές μέσω των freelancer brokers που κυκλοφορούν εκεί έξω, μένοντας φυσικά εντός Ελλάδας; Τι εμπειρίες είχατε;


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  22-02-2011, 23:02 63565 σε απάντηση της 63559

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    dimos.homatas:
    Προσωπικά μιλώντας, τελειώνω με το project που έχω τέλος Απριλίου, και... αριβάρω για Ολλανδία. Δεδομένου ότι πραγματικά δεν νομίζω να βρω κάτι στην Θεσσαλονίκη που να πληρώνει 1500 € (καλά, εδώ δεν έχει ούτε για τα μισά) και δεδομένου ότι έχουμε και υποχρεώσεις... ας πάμε να μηχανογραφήσουμε τους Βόρειους! Ο γιατρός συνιστά ψυχρά κλίματα, κάνουν καλό στο δέρμα :)


    Μάλλον δε θα είσαι ο μόνος που θα φύγει ... όπως δείχνουν τα πράγματα Wink


    Βαγγέλης Ξανθάκης
    Independent Consultant
    www.aylos.com
    Δημοσίευση στην κατηγορία: ,
  •  22-02-2011, 23:12 63566 σε απάντηση της 63565

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Αν βρεθείτε προς Βέλγιο ενημερώστε με.. ψάχνουμε κόσμο στην Devoteam, δεν χάνετε τίποτα να δοκιμάσετε και γενικά είναι απο τις μεγάλες εταιρίες/παίκτες εδώ.. Smile


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  22-02-2011, 23:28 63567 σε απάντηση της 63566

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Μπορεί να την κάνω από Αλβανία μόλις τελειώσω το project και να σε επισκεφθώ... ;) Πάντως γενικά υπάρχει ζήτηση και εδώ για .NET developer/instructors καθώς και επαγγελματίες system engineers. Μπορεί σαν χώρα να μην είναι Βέλγιο, αλλά αν πουλήσεις καλά τον εαυτό σου και μπορείς να το υποστηρίξεις σίγουρα βγάζεις ένα πολύ καλό πακέτο. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου πει να τον συνδέσω με CPLS εδώ ή ακόμα και με εταιρείες που ψάχνουν άτομα και κατά καιρούς με ρωτάνε.
    VI
  •  23-02-2011, 13:33 63607 σε απάντηση της 63566

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Panagiotis Kefalidis:

    Αν βρεθείτε προς Βέλγιο ενημερώστε με.. ψάχνουμε κόσμο στην Devoteam, δεν χάνετε τίποτα να δοκιμάσετε και γενικά είναι απο τις μεγάλες εταιρίες/παίκτες εδώ.. Smile

    Να 'σαι καλά Παναγιώτη, ευχαριστούμε για τη πρόσκληση. Προς το παρόν εγώ θα κάνω ένα ταξίδι Λονδίνο για να δω "τι ψάρια πιάνω" Wink και μετά βλέπουμε.


    Βαγγέλης Ξανθάκης
    Independent Consultant
    www.aylos.com
    Δημοσίευση στην κατηγορία: ,
  •  12-03-2011, 23:01 64155 σε απάντηση της 63563

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Ποια η μέχρι τώρα εξέλιξη στους προβληματισμούς του thread; Τα πράγματα πάνε προς το καλύτερο, προς το χειρότερο ή μένουν στάσιμα;

    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  13-03-2011, 00:57 64156 σε απάντηση της 64155

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Markos:
    Ποια η μέχρι τώρα εξέλιξη στους προβληματισμούς του thread; Τα πράγματα πάνε προς το καλύτερο, προς το χειρότερο ή μένουν στάσιμα;

    Προσωπικά δε γνωρίζω να έχει αλλάξει κάτι, έχω φύγει εδώ και μία βδομάδα και είμαι Λονδίνο ... φιλιά στη πατρίδα.


    Βαγγέλης Ξανθάκης
    Independent Consultant
    www.aylos.com
  •  14-03-2011, 09:26 64165 σε απάντηση της 64155

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Markos:
    Ποια η μέχρι τώρα εξέλιξη στους προβληματισμούς του thread; Τα πράγματα πάνε προς το καλύτερο, προς το χειρότερο ή μένουν στάσιμα;

    φιλε Μαρκο,  κι εγω εδω και κανα μηνα ειμαι μονιμα εξωτερικο, αλλα απο παλιους συναδελφους Ελλαδα και κυριως Σαλονικα, τα παγματα απλα ειναι νεκρά και πορεία προς τα κάτω.
    τους ζηταν για να "δικαιολογησουν" τον τεραστιο μισθο των 700ευρω (ως junior) και 900 (ως professional developer)(ανασφάλιστοι) να κανουν και αλλα ποστα φυσικά άσχετα με τον προγραμματισμό!
    όπως support - callcenter, (ασε που κάποιοι απο μας καναμε και hardware network απο την αρχη) και σε λιγους μηνες ετοιμαζουν μειωσεις ωραριων-μισθων! τουλαχιστον 6ωρο!

    Δραμα.......εγω φιλια στην "Πατριδα" δεν θα στήλω για ευνοητους λόγους.-

    καλο κουραγιο θα πω μόνο σε αυτούς που δεν μπορούν ή δεν θέλουν να φύγουν.


    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  14-03-2011, 09:43 64166 σε απάντηση της 64165

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Κλέφτρα ξενιτιά...

    Κάτσε να τελειώσει το πρότζεκτ σε τέλος Απριλίου, μετά διακοπές και bye bye Salonika (και Greece for that matter).

    Έχω την εντύπωση ότι οι φίλοι βορειο-Ευρωπαίοι χρειάζονται the supreme greek analytical skills Big Smile

    "When the darkness rises up from inside - that is normal.
    It's when you reach down to pull it up - that the noxious warnings sound."
    Tuzak, Farscape
  •  14-03-2011, 13:50 64176 σε απάντηση της 64166

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Τι να πω... Καλή επιτυχία σε όσους φεύγουν και καλή δύναμη και κουράγιο σε μας που μένουμε!!

    Ακόμα κι ένας άνθρωπος μπορεί ν' αλλάξει τον κόσμο. Μη θέλεις να κυβερνήσεις. Απλά δείξε το μονοπάτι κι ο κόσμος θ' ακολουθήσει!!
  •  15-03-2011, 01:50 64208 σε απάντηση της 64176

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Για όσους έχουν πάει εξωτερικό, άνοιξα αυτό εδώ. Πιστεύω οτι θα ήταν πολύτιμο να μας γράψετε μερικά πράγματα.
    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  15-03-2011, 09:22 64209 σε απάντηση της 64208

    Απ: 2011. Τι αναμένετε φέτος από την αγορά εργασίας πληροφορικής στην Ελλάδα;

    Ε ναι, σαν το first hand experience δεν έχει!
    "When the darkness rises up from inside - that is normal.
    It's when you reach down to pull it up - that the noxious warnings sound."
    Tuzak, Farscape
Σελίδα 4 από 4 (57 εγγραφές)   < 1 2 3 4
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems