Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò AlKiS. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 30-07-2012, 21:25. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  13-07-2012, 13:13 70849

    Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Καλησπέρα,


    Παρατήρησα εδώ και λίγο καιρό ότι έχουν σταματήσει να μου έρχονται email notification για όταν μου απαντά κάποιος στα thread που παρακολουθώ..

    Υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα? ή είναι κάτι μεμονωμένο στον δικό μου λογαριασμό?

    (P.S.

    1: εννοείται ότι είναι πατημένο το "Ενεργοποίηση ενημερώσεων" στο thread

    2: φυσικά το email μου λειτουργεί ακόμα (για την ακρίβεια το άλλαξα κιόλλας μπας και διορθωθεί αλλά τπτ

    3: προφανώς κοίταξα και στα junk-email μπας και καταλάθος στάλθηκε εκεί

    αλλά τπτ...)


  •  26-07-2012, 12:21 70978 σε απάντηση της 70849

    Απ: Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Καλημέρα,

    Θα χρεωθώ εγώ το λάθος, μιας και δεν έχω ενημερώσει έγκαιρα - είχαμε μια "επίθεση" στο server μας και αυτή τη στιγμή, μετά από μία βδομάδα σβησίματος μηνυμάτων από τις ουρές του mail server, έχουμε περίπου 80Κ μηνύματα στην ουρά να φύγουν.

    Το αποτέλεσμα είναι να έρχονται μηνύματα ενημερώσεων αρκετά καθυστηριμένα - μέχρι και 1 βδομάδα. Πιστεύω ότι μέσα στο Σαββατοκύριακο θα έχουμε αποκαταστήσει το πρόβλημα και όλα θα δουλέψουν κανονικά.

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  26-07-2012, 12:28 70979 σε απάντηση της 70978

    Απ: Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Χμ, παίρνω πίσω το "καθυστέριση 1 εβδομάδας", μιας και τη συγκεκριμένη ειδοποίση την έλαβα 2 εβδομάδες μετά...

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  26-07-2012, 17:47 70982 σε απάντηση της 70979

    Απ: Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Χεχε, δεν πειράζει. Έτσι κι αλλιώς κοιτάω το forum σε σχεδόν καθημερινή βάση :)


    Έχω όμως ένα πρόβλημα για το οποίο σου έστειλα και προσωπικό μήνυμα (αλλά λόγω την επίθεσης είναι λογικό ότι δεν το είδες)

    Έκανα ένα thread πριν 4 περίπου μέρες στο "Πρώτα Βήματα - Αρχές προγραμματισμού" (http://www.dotnetzone.gr/cs/forums/72/ShowForum.aspx),

    όμως το ποστ δεν έγινε, και μου βγήκε μήνυμα ότι θα πρέπει να γίνει αξιολόγηση πρώτα και να εγκριθεί.



    Λογικά αυτό το block θα ήλθε ως λανθασμένο αποτέλεσμα κάποιου αυτόματου φίλτρου.

    Τα post μου δεν είναι ποτέ spam, αντιθέτως προσπαθώ να είναι το δυνατότερο δυνατό περιεκτικά, και με όλες τις αναγκαίες πληροφορίες.


    Παρακαλώ να εγκριθεί το thread. Thanks in advance :)


  •  29-07-2012, 10:04 70988 σε απάντηση της 70982

    Απ: Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Καλημέρα,

    Σήμερα το πρωί τελείωσαν οι εργασίες αποκατάσης του mail server μας - ουσιαστικά και το παρόν μήνυμα αποτελεί δοκιμή για να δούμε ότι όλα επέστρεψαν την κανονική τους λειτουργία.

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  29-07-2012, 10:46 70989 σε απάντηση της 70988

    Απ: Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Message received and duly noted :P

    Hence my answer: Δουλεύει μια χαρούλα :) Μου ήρθε το email κανονικά


    θα μπορούσες ίσως να εγκρίνεις και το thread μου στο "Πρώτα Βήματα - Αρχές προγραμματισμού" μια στιγμούλα?


  •  30-07-2012, 21:25 70994 σε απάντηση της 70989

    Απ: Τα Email Notification σταμάτησαν για ανεξήγητο λόγο

    Ακόμα κάτι που ανακάλυψα σήμερα:

    • Κάποια mail συστήματα, σίγουρα το Google (*@gmail.com) - δεν έχω στοιχεία για άλλα συστήματα, αλλά πιθανώς να υπάρχουν - δεν θεωρούν ακόμα το domain σαν safe. Θα χρειαστούν κάποιες μέρες για να μπορέσει το domain να επανέλθει.

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems