Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ερώτημα για τα Blogs

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò kkara. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος SValsamis στις 13-12-2005, 12:40. Υπάρχουν 4 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  09-11-2005, 18:31 6949

    Confused [*-)] Ερώτημα για τα Blogs

    Βασικά ήθελα να ρωτήσω στο DNZ και στον CS γενικότερα αν έχει οποιοσδήποτε δικαίωμα να φτιάξει Blog ή πρέπει να του έχει αποδοθεί ρόλος Blog Administrator (ή όπως αλλιώς το λέει)...

    Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα...
  •  09-11-2005, 18:53 6950 σε απάντηση της 6949

    Απ: Ερώτημα για τα Blogs

    Να "φτιάξει" κάποιος Blog είναι administrative feature και συνεπώς πρέπει να είναι κάποιος στο Group των Administrators ή των Blog Administrators για να το δημιουργήσει και να αποδώσει σε ένα χρήστη.

    Το να "διατηρίσει" το Blog αφού του αποδωθεί μπορεί να το κάνει ο καθένας. Χωρίς επιπρόσθετα διακαιώματα.

    Υπάρχει και ένα plug-in, που με την εγγραφή κάποιου καινούργιου χρήστη, να του φτιάχνεται αυτόματα blog, χωρίς την παράμβαση κάποιου Administrator ή μη... Wink [;)]

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  12-12-2005, 13:35 7838 σε απάντηση της 6949

    Απ: Ερώτημα για τα Blogs

    Θα ήθελα και εγώ κάποιες πληροφορίες για αυτή την δυνατότητα, όπως τι plug-in είναι αυτό, ποιες είναι οι προϋποθέσεις, και ποιά είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος για να του αποδωθεί ένα blog.

    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρω
    Σταύρος Βαλσάμης
    Προγραμματιστής
  •  12-12-2005, 22:03 7854 σε απάντηση της 7838

    Απ: Ερώτημα για τα Blogs

    Η ερώτηση σε αυτή τη θεματική ενότητα είναι σχετικά με το προιόν του Community Server.

    Αν η ερώτηση σου είναι σχετικά με το προιόν, να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Αν η ερώτηση εννοεί την απόκτηση Weblog στο dotNETZone.gr, μπορείς να επικοινωνησεις μαζί μου με ένα pm, όπως αναφέρεται και στη δημοσίευση "WiKi και Weblogs στο dotNetZone.gr".

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  13-12-2005, 12:40 7895 σε απάντηση της 7854

    Απ: Ερώτημα για τα Blogs

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
    Εχω κατεβάσει ήδη τον Community Server και το επεξεργάζομαι, ενώ δοκιμάζω και το blogspot που το βρίσκω εξαιρετικό.
    Θα επανέλθω σύντομα.

    Σε ευχαριστώ και πάλι
    Σταύρος Βαλσάμης
    Προγραμματιστής
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems