Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Libra Storm. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 09-04-2013, 10:42. Υπάρχουν 5 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  20-12-2012, 00:17 71794

    Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

    To TextBox που γράφουμε τα μυνήματα δεν παίρνει focus στα Windows 8 παρά μόνο σε compatibility view, επειδή τα αγόρασα χτες και δεν έχω εξοικειωθεί  ακόμα με την χρήση τους αν κάτι λάθος παρακαλώ διορθώστε με.
  •  20-12-2012, 00:53 71795 σε απάντηση της 71794

    Απ: Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

    Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα όχι όμως μόνο σε αυτό το site αλλά και σε άλλα.
  •  08-04-2013, 11:17 72429 σε απάντηση της 71795

    Απ: Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

    Καλημέρα σε όλους,

    Την περασμένη βδομάδα έγινε ένα update στο TinyMCE στην τελευταία του έκδοση, για να αντιμετωπιστούν τα προβλήματα που υπήρχαν. Επειδή το feedback που υπάρχει είναι ανάμικτο, μπορείτε να δώσετε feedback αν παίζει ο rich editor, στην μορφή:

    • IE10/Ναι
    • Chrome 26.0.1410.43/Όχι

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  08-04-2013, 11:29 72430 σε απάντηση της 72429

    Απ: Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

    Δεν μου παίζει σε IE 9, 10, Chrome (τελευταίο), Firefox (τελευταίο). Γύρισα σε Plain Text editor
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  08-04-2013, 13:09 72433 σε απάντηση της 72429

    Απ: Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

    • IE10/Ναι
    • Chrome 26.0.1410.43 m/Ναι

     (Στον chrome δεν δείχνει προεπισκόπηση)

    p.s.: Που είναι το insert Code Button?
  •  09-04-2013, 10:42 72446 σε απάντηση της 72433

    Απ: Δεν μπορώ να κάνω δημοσίευση ή απάντηση μέσα από Windows 8 χωρίς Compatibility View

    Το update έγινε roll-back, λόγω του ότι τα plugins του editor που υπάρχουν, δεν δούλευαν με την τελευταία έκδοση του TinyMCE.

    Το TinyMCE δεν έχει Insert Code Button - αυτό το Plug-in υπήρχε μόνο για το FreeTextBox που αφαιρέθηκε, καθότι δεν ενημερώνεται πλεον και δεν υποστιρίζει τους τελευταίους browsers.

       

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems