Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Θερμές ευχαριστίες!

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George J. Capnias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 12-12-2005, 23:01. Υπάρχουν 12 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  06-12-2005, 22:32 7589

    Θερμές ευχαριστίες!

    Με αφορμή το Microsoft Launch Event που έλαβε χώρα στο Ολυμπιακό Κέντρο Γαλατσίου στις 6/12, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, τόσο εσάς που αποτελείτε ήδη μέρος της μεγάλης οικογένειας του dotNΕΤZone.gr, όσο και όλους εσάς που εκδηλώσατε ενδιαφέρον για τις δραστηριότητές μας, για τη μεγάλη σας συμμετοχή.

    Σε ορισμένες στιγμές ο κόσμος που βρισκόταν στο stand μας ήταν τόσος πολύς ώστε δεν επαρκούσαμε για να τον εξυπηρετήσουμε! Ευχόμαστε το ενδιαφέρον σας για τις .NET τεχνολογίες και για την κοινότητά μας να συνεχίσει να αυξάνεται με ακόμα μεγαλύτερους ρυθμούς και να μπορούμε να σας προσφέρουμε όσο περισσότερα μπορούμε!

    Ακούσαμε προσεκτικά τις απόψεις σας και τους προβληματισμούς σας και, ορμώμενοι από το δικό σας ενδιαφέρον, θα γίνουμε ακόμα καλύτεροι στο μέλλον. Εξάλλου, εσείς και εμείς είμαστε το ίδιο - όλοι μας είμαστε το dotNΕΤZone.gr, και όλοι μας θέλουμε να εξελισσόμαστε όσο μπορούμε περισσότερο!

     

    Σας ευχαριστούμε όλους σας,
    Η ομάδα του dotNΕΤZone.gr

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  06-12-2005, 23:10 7590 σε απάντηση της 7589

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Θα ήθελα να ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται για τις παρουσιάσεις του Launch Event, αυτές θα διατεθούν από το site του ελληνικού MSDN τις προσεχείς ημέρες.

    Για όσους χρειάζονται τα links που υπάρχουν στο τέλος της παρουσίασης του Web Development σας τις παραθέτω παρακάτω:

    Για όσους ενδιαφέρονται για τα Hands-On-Labs που ήταν διαθέσιμα κατά την διάρκεια του event, να σας παραπέμψω στα MSDN Virtual Labs - πρόκειται για μια σειρά Hands-On-Labs που μπορούν να ολοκληρωθούν on-line. Η χρήση τους είναι δωρεάν και η πρόσβαση σε αυτά είναι άμεση. Η θεματολογία είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή που ήταν διαθέσιμη κατά την διάρκεια του event.

    Τέλος για όλους αυτούς που έχουν φωτογραφίες από το event και θα ήθελαν να τις μοιραστούν μαζί μας, έχουμε μια συλλογή φωτογραφιών "Launch Event VS 2005/SQL 2005/BizTalk 2005" που είναι ανοιχτή σε όλους που θέλουν να συνεισφέρουν με φωτογραφίες.

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  07-12-2005, 17:39 7627 σε απάντηση της 7589

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τους:

    rousso, cgeo, kkara για την παρατεταμένη τους παραμονή στο stand δίνοντας σημαντική βοήθεια στις..ορδές των επισκεπτών.

    jmavr, joannaex για την παρέα που μου κράτησαν!

    aggeliki για την σωτήρια παροχή του προσωπικού της φορητού όταν ο δικός μας έμεινε από...μπαταρία (δυστυχώς δεν είχαμε διαθέσιμη παροχή ρεύματος κοντά).

    kelman, gcapnias, pkanavos για τις σωτήριες επεμβάσεις τους όταν τα πράγματα...δυσκόλευαν ποσοτικά.

    Και τους ανθρώπους της Microsoft που "κράτησαν" το stand για λίγη ώρα όταν χρειάστηκε να λείψουμε.

    Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν!


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  07-12-2005, 17:45 7629 σε απάντηση της 7627

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Εγώ ζηλεύω! Για κάποιο απροσδιόριστο λόγο όποιος είχε δύσκολες ή περίεργες ερωτήσεις πήγαινε στο περίπτερο του DotNetZone αντί για το περίπτερο της Microsoft! Έτσι ο cap απαντούσε ωραίες ερωτήσεις για Visual Studio και SQL Server ενώ όσοι ήμασταν στο "Ask The Experts" απαντούσαμε σε ερωτήσεις "Πόσο κάνει, που θα το πάρω, πού είναι το CDάκι".

    Τί έγινε, εμπιστεύεστε το DotNetZone περισσότερο από τη Microsoft?
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  07-12-2005, 17:52 7630 σε απάντηση της 7589

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Χαχα, εντάξει, δεν έπεσαν και πολύ advanced ερωτήσεις. Για ορισμένα πράγματα και εγώ παρέπεμψα στο δικό σας "μαγαζί". Χμ, οσο για ερωτήσεις του στυλ "ποσο κάνει", πίστεψέ με και εγώ άκουσα αρκετές! :)

    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  10-12-2005, 23:07 7811 σε απάντηση της 7589

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Γιατι έγινε εργάσιμη ώρα και μέρα το event?? Εμεις απο επαρχια στο πηγαδι κατουρησαμε? :-)
  •  11-12-2005, 00:54 7812 σε απάντηση της 7811

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Υποθέτω η ερώτηση απευθύνεται στη Microsoft Hellas ε; Εμείς δεν είχαμε καμία εμπλοκή στο διοργανωτικό κομμάτι...


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  11-12-2005, 11:49 7817 σε απάντηση της 7812

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Απλά αν γινόταν Σάββατο ή Κυριακή πολλοί από τους 1500 δεν θα χαλούσαν το ΣΚ τους. Ασε αυτούς που απλά δικαιολογούν μια άδεια από το γραφείο και στις 13:00 την έκαναν...
    Andreas Tsouchlaris
    My Blog / dotNetZone.gr / autoexec.gr
  •  11-12-2005, 19:31 7821 σε απάντηση της 7589

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    @ΚelMan

    Ειμαι καινουριος στο forum και υπεθεσα οτι ισως καποιος απο τη Microsoft Hellas διαβαζει τα threads και δει την ερωτηση μου

    @atsouch

    Κοιτα, αυτο που λες ειναι λιγο αυθαιρετο μιας και εγω θα μπορουσα να ισχυριστω οτι αν γινοταν Σ/Κ το event θα ερχοντουσαν 2000 ατομα απο επαρχια μιας και θα το εβλεπαν και ως εκδρομη στην Αθηνα. Anyway...
  •  11-12-2005, 21:58 7826 σε απάντηση της 7821

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Προφανώς θα έρχονταν από επαρχία αλλά πολλοί "δημόσιοι υπάλληλοι" (όχι απαραίτητα από το ελληνικό δημόσιο) δεν θα έρχονταν...
    Andreas Tsouchlaris
    My Blog / dotNetZone.gr / autoexec.gr
  •  12-12-2005, 10:18 7830 σε απάντηση της 7826

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

    Η αλήθεια είναι ότι άκουσα από αρκετούς ότι δεν μπορέσανε να πάνε στο Launch γιατί δεν τους άφησαν οι εταιρείες τους. Από την άλλη, το Launch ήταν ένα ημερήσιο event, όχι μια έκθεση που θα είχε νόημα να γίνει ολόκληρο ΣΚ. Άλλο αν μάζεψε τόσο κόσμο που θα τον ζήλευε και η "ΕΙΜΑΣΤΕΚΙΕΜΕΙΣΕΔΩ 2005"!

    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  12-12-2005, 22:47 7856 σε απάντηση της 7830

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

     pkanavos wrote:
    ...Από την άλλη, το Launch ήταν ένα ημερήσιο event, όχι μια έκθεση που θα είχε νόημα να γίνει ολόκληρο ΣΚ....


    Καλα δεν ειπα να διαρκέσει ολόκληρο Σ/Κ...απλά να γινόταν κατα τη διάρκεια του Σ/Κ δηλ. Σάββατο ή Κυριακή. Απλά γκρινιάζω γιατι ήθελα να το παρακολουθήσω και δε μπόρεσα μιας και δεν ήθελα να φύγω από τη δουλειά μου... (αν και είμαι δημόσιος υπάλληλος :-) )
  •  12-12-2005, 23:01 7857 σε απάντηση της 7821

    Απ: Θερμές ευχαριστίες!

     ikaros wrote:
    Ειμαι καινουριος στο forum και υπεθεσα οτι ισως καποιος απο τη Microsoft Hellas διαβαζει τα threads και δει την ερωτηση μου


    Θα έλεγα να μην υποθέτεις, να είσαι σίγουρος ότι κάποιος από την Microsoft Hellas το διάβασε το σχόλιο σου, και έχει φτάσει εκεί που πρέπει.

     ikaros wrote:
    Κοιτα, αυτο που λες ειναι λιγο αυθαιρετο μιας και εγω θα μπορουσα να ισχυριστω οτι αν γινοταν Σ/Κ το event θα ερχοντουσαν 2000 ατομα απο επαρχια μιας και θα το εβλεπαν και ως εκδρομη στην Αθηνα. Anyway...

    Από τον καινούργιο χρόνο είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα υπάρξει προγραμματισμός από σχετικά event με το Visual Studio 2005. Θα μπορούσε να γίνει μια πρόβλεψη να πραγματοποιηθεί ένα event Σάββατο. Δεδομένου ότι μπορεί να διοργανωθεί ένα event για 80-100 άτομα, πιστεύω αν υπάρχει ενδιαφέρον και γίνει γνωστό στην Microsoft Hellas δεν θα αρνηθούν...

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems