Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

FireFox Bugs when viewing Posts

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò manosB. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος nsouflis στις 18-01-2007, 10:04. Υπάρχουν 12 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  17-01-2007, 14:23 23668

    FireFox Bugs when viewing Posts

    Γεια σας παιδιά

    Έχω ένα προβληματάκι από το site που είναι από αυτές τις ενοχλητικές λεπτομέρειες που σου χαλάνε την διάθεση.

    όταν ανοίγεις ένα post ο ΙΕ σε πάει κανονικά στην αρχή της σελίδας οπότε βλέπεις κανονικά την αρχική τοποθέτηση και μετά τις απαντήσεις

    όταν ανοίγεις το ίδιο post με το Firefox (2.0) κάνει αυτόματα scrool down στο τέλος της σελίδας και πρέπει εσύ να κάνεις scroll up για να δεις το αρχικό post

    Δεν πιστεύω να είναι κανένα setting στο Firefox??Embarrassed

    Έχετε καμιά ιδέα

    Οκ το παραδέχομαι είμαι λίγο ψυχαναγκαστικός τι να κάμω!! (το αντικείμενο φταίειBig Smile)


    Manos
  •  17-01-2007, 14:43 23670 σε απάντηση της 23668

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Σε εμένα πάντως δεν το κάνει. Η μόνη περίπτωση που κάνει scroll "μόνο" του είναι όταν είμαι σε κάποιο σημείο μιας σελίδας και κάνω refresh , αλλά εκεί είναι feature έτσι κι αλλοιως, αφού το θέλουμε να κάνει scroll down μόνο του, εκει που ήμασταν πριν πατήσουμε το refresh.
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  17-01-2007, 15:04 23674 σε απάντηση της 23670

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    !@#$@#%#$@%

    Νόμος του Μέρφυ

    Πότε κάποιος άλλος δεν μπορεί να αναπαράγει το πρόβλημα!!!!χααχαχαχα

    Τι έκδοση του Firefox έχεις?
    Manos
  •  17-01-2007, 15:18 23676 σε απάντηση της 23668

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    2.0.0.1
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  17-01-2007, 15:56 23677 σε απάντηση της 23676

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Επιβεβαιώνω ότι δεν εμφανίζεται και στον δικό μου firefox 2.0.0.1 .

    Μήπως τα link που αναφέρεσαι έχουν αναφορά σε συγκεκριμένο post μέσα στο θέμα τους ???
  •  17-01-2007, 16:10 23679 σε απάντηση της 23677

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Σίγουρα η συμπεριφορά αυτή εμφανίζεται σε παλαιότερες εκδόσεις του Firefox (π.χ. 1.5.*).
    Το αστείο είναι ότι πάντα το θεωρούσα πολύ βολικό feature κι όχι bug, γιατί συνήθως θέλω να διαβάσω τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις σε μια συζήτηση Big Smile

    Νατάσα Μανουσοπούλου
  •  17-01-2007, 16:16 23680 σε απάντηση της 23679

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Παιδιά εγώ έχω την 2.0 έκδοση του FireFox

    Τι να πω

    Mns και εμένα μου αρέσει αυτό το feature όταν κάνω refresh όμως, όχι όταν μπω για πρώτη φορά σε ένα post!!!!
    Manos
  •  17-01-2007, 19:46 23687 σε απάντηση της 23680

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Κανονικά scroll σε άλλο μέρος της σελίδας, γίνεται όταν το URL περιέχει το σημείο #.

    Δεν υπάρχει κώδικας στο dotNETZone.gr που να είναι broswer specific, ειδικά δε για να γίνει δυσκολότερη η χρήση κάποιου browser. Υπόψη, ότι πάνω από το ένα τρίτο των επισκέψεων στο dotNETZone.gr είναι με τον Firefox.

    Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάποιο add-in που έχει σαν side-effect το φαινόμενο;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  17-01-2007, 19:55 23689 σε απάντηση της 23687

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Το URL του thread αυτού είναι http://www.dotnetzone.gr/cs/forums/23687/ShowPost.aspx#23687.
    Υποθέτω ότι το scroll οφείλεται στο ανύπαρκτο anchor.

    Νατάσα Μανουσοπούλου
  •  17-01-2007, 20:52 23691 σε απάντηση της 23689

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Το URL που αναφέρεις δεν είναι το URL του thread. Είναι το URL του τελευταίου post στο thread - αυτό είναι το default link από την πρώτη σελίδα.

    Τι εννοείς ότι το scroll οφείλεται στο ανύπαρκτο anchor; Μέσα στην σελίδα υπάρχει anchor με name="23687", όπως και με τον αριθμό κάθε δημοσίευσης που περιέχει η σελίδα...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  17-01-2007, 22:28 23692 σε απάντηση της 23689

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Ε τότε το "μυστήριο" λύθηκε...

    Νατάσα Μανουσοπούλου
  •  18-01-2007, 09:28 23698 σε απάντηση της 23668

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Όντως το μυστήριο λύθηκε!!

    Αλλά εγώ θα γκρινιάξω λίγο τώρα!!

    Ο καφές είναι χλιαρός τα project δεν τρέχουν, έχει αέρα ήταν κοντό το φιλέ, ψηλοί οι αντίπαλοι και τέτοια

    Όμως εγώ δηλαδή από τη κεντρική σελίδα πρέπει οπωσδήποτε να βλέπω το τελευταίο

    Post?? !@#$#@$.

    Τέλος πάντων αν βολεύει τους υπόλοιπους.... (Σας βολεύει ???)


    Manos
  •  18-01-2007, 10:04 23699 σε απάντηση της 23698

    Απ: FireFox Bugs when viewing Posts

    Εεεεε Χμμμμμμ Ναί .
    Όταν κλέβεις λίγο χρόνο για να δείς τα post νομίζω βολεύει . Smile
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems