Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

real time φιλτράρισμα αναζήτησης

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò goren. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος infoCENTER στις 03-10-2008, 02:31. Υπάρχουν 23 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 2 (24 εγγραφές)   1 2 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  28-09-2008, 01:24 44936

    real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Γειά σας και συγχαρητήρια για την ωραία προσπάθεια που κάνετε με το να μοιράζεστε τις γνώσεις σας , έχω μάθει πάρα πολλά διαβάζοντας τα posts και τελικά αποφάσισα να στείλω το πρώτο μου .

     

    Να πω πως είμαι αρχάριος στον προγραμματισμό με VB.NET , έχω πάρει ένα βιβλίο διαβάζω tutorials sτο internet , και μελετάω διάφορα μικρά samples που βρίσκω κατά καιρούς. Ένα από αυτά μου τράβηξε την προσοχή.

     

    Συνδέετε με μια access database και παρουσιάζει τις εγγραφές σε ένα listbox. Αν κάνουμε κλικ σε μια εγγραφή εμφανίζονται στα ανάλογα πεδία δεξιά όλα τα πεδία της εγγραφής.

     

    Το ερώτημά μου είναι αν μπορεί να εφαρμοστεί ένα real time φιλτράρισμα με βάση αυτό που αρχίζουμε να γράφουμε στο πεδίο της αναζήτησης.

     

    Π.χ. αν αρχίσουμε να γράφουμε «Ge” να μείνουν μόνο οι εγγραφές που αρχίζουν από «Ge»

     

    Ευχαριστώ πολύ

     

    Αρχεία Κώδικα

     

  •  28-09-2008, 10:49 44938 σε απάντηση της 44936

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Θα μπορούσες μέσω του event που καταλαβαίνει το textbox ότι αλλάζει το κείμενο που εισάγεται, να καλείς την ρουτίνα που κάνει την αναζήτηση - βέβαια στην περίπτωσή σου η DisplayPersonData() θέλει δύο παραμέτρους και εσύ θα έχεις μία. Πιθανώς να χρειαστεί να κάνεις κάποιες αλλαγές για να υλοποιήσεις την αναζήτηση. Καλό θα ήταν θα περιμένεις να εισαχθούν τουλάχιστον 3 γράμματα για να αρχίσεις την αναζήτηση, και καλό θα είναι να δώσεις ένα delay ,5sec - 1sec μετά την τελευταία εισαγωγή του χρήστη, για να αρχίσεις την αυτόματη αναζήτηση, δίνοντάς του την ευκαιρία να κάνει μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής...

    Επίσης καλό θα ήταν να έχεις υπόψη σου πως θα συμπεριφερθεί η εφαρμογή, αν μεγαλώσει ο αριθμός των εγγραφών που υπάρχει στην βάση. 

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  28-09-2008, 12:56 44941 σε απάντηση της 44936

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    πανευκολα, το εχω και εγω αυτο τον τροπο σε ολες τις εφαρμογες μου και χωρις delay μου αρεσει καλητερα.

    ποιο αναλυτικα:

    φανταζομαι δουλευεεις bound controls και εχεις φτιαξει ενα .xsd αρχειο που αν το ανοιξεις με διπλο κλικ θα δεις τον πινακα σου.

    στο κατω μερος ειναι τα sql που εκτελει ο table adaptor, εκει λογικα θα βλεπεις ενα fill,gettdata()

    με δεξι κλικ φτιαξε ενα καινουργιο select quary ανοιξε το με τον quiery builder μετα και πιγεναι στην στιλη Where ας πουμε του παιδίου "name" και αφου εχεις access βαλε τον χαρακτηρα like ?.

    μετα απο κωδικα πηγαινε στο event textchanged του textbox και καλεσε τον table adaptor να εκτελεσει το νεο σου ερωτημα και θα σου ζητηση να συμπληρωσεις οπου ? με μια μεταβλητη διλαδει το text τις αναζητησεις.

    συντακτικο παραδειγμα:

    sto textbox.text change kalese mia diki sou sub

    call goFind

    end sub


    private sub goFind

    Me.paradigmaTableAdapter.FillByNames(Me.paradigmaDataSet.paradigma, Me.anazitisi.text & "%")

    end sub

    με το που αρχιζεις να γραφειs βασικα το ονομα του table adapter και σε ποιο dataset ανοικει, μετα το , κομα θα δεις οτι το ιδιο του tooltip θα σου λεει τι περιμενει να του δωσεις γιατο Like ? που εχεις βαλει στο πεδιο name, ετσι καθε φορα που γραφεις κατι αυτο θα κανει select * from table Pinakas where pedioName like ca%

    to "ca" το εχεις πληκτρολογισει και μετα κολας ενα % που στην ουσια ειναι το * διλαδη το οτιδηποτε ακολουθει απο χαρακτηρες.

    ελπιζω να επιασες την ιδεα. θα εβαζα και εικονες αλλα δεν μπορω να βρω που ειναι τα κουμπια για κατι τετοιο οταν κανω reply.
    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  28-09-2008, 17:33 44944 σε απάντηση της 44941

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    O ένας τρόπος είναι αυτός που περιγράφει ο Johnnyxp6, ο δεύτερος είναι να φιλτράρεις τα data που έχεις ήδη φέρει και να πάρεις ένα υποσύνολό τους. Βέβαια, εξαρτάται σε τι δομές αποθηκεύονται τα data. Αν μιλάμε για DataTables τότε μπορείς με το Select() method να επιλέξεις ένα υποσύνολο από DataRows. Η καλύτερη λύση βέβαια είναι ο συνδυασμός των δύο μεθόδων. Φέρνεις τα data και τα βάζεις σε μια cache. Με κάθε νέα αναζήτηση ψάχνεις πρώτα την cache και αν δεν βρεις αυτό που θέλεις, το φέρνεις από τη βάση και το προσθέτεις στην cache. Έτσι, γλυτώνεις τα πολλαπλά roundtrips για data που έχεις η ήδη φέρει.
    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  28-09-2008, 21:23 44951 σε απάντηση της 44944

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    KelMan:
    O ένας τρόπος είναι αυτός που περιγράφει ο Johnnyxp6, ο δεύτερος είναι να φιλτράρεις τα data που έχεις ήδη φέρει και να πάρεις ένα υποσύνολό τους. Βέβαια, εξαρτάται σε τι δομές αποθηκεύονται τα data. Αν μιλάμε για DataTables τότε μπορείς με το Select() method να επιλέξεις ένα υποσύνολο από DataRows. Η καλύτερη λύση βέβαια είναι ο συνδυασμός των δύο μεθόδων. Φέρνεις τα data και τα βάζεις σε μια cache. Με κάθε νέα αναζήτηση ψάχνεις πρώτα την cache και αν δεν βρεις αυτό που θέλεις, το φέρνεις από τη βάση και το προσθέτεις στην cache. Έτσι, γλυτώνεις τα πολλαπλά roundtrips για data που έχεις η ήδη φέρει.


    φιλε KelMan
    μπορεις να μου πεις πιο αναλυτικα τι ενoεις cache? μου αρεσει η ιδεα που αναφερεις γιατι οταν η βαση ειναι "μακρια" η απιστευτα βαρια δεν θελω να χανω ουτε 5δευτερα, οταν λες λοιπον cache ενωεις να ειναι στη ram, καπου αλλου? και πως ακριβως προτηνεις να το προσπαλασεις αυτη την "προχηρη" τοποθεσια, και τι γινεται σε περιπτωση που εγω εχω συνδεθει απο αλλου και ταυτοχρονα με σενα εκανα αλλαγες μια εγγραφη και εσυ εκανες αλλα απο την cache, δεν ειχε τις αλλαγες που εκανα εγω?

    σ΄ευχαριστω.
    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  28-09-2008, 22:13 44959 σε απάντηση της 44951

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Ναι, cache είναι μια τοπική αποθήκευση των δεδομένων, συνήθως στη RAM, αν και μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιοδήποτε data store ανάλογα με τις απαιτήσεις.

    Τώρα, ως προς τον μηχανισμό, αυτός μπορεί να είναι κάποιος έτοιμος όπως ο μηχανισμός που παρέχεται από το System.Web.Caching ή από το Caching Application Block του Enterprise Library ή κάποιος που θα κάνεις implement εσύ. Επίσης, υπάρχουν ORMs που παρέχουν τέτοιο μηχανισμό για τα data, οπότε γενικά σε αυτό το θέμα έχεις αρκετές επιλογές.

    Τέλος, ως προς το σενάριο που περιγράφεις, αυτό είναι πρόβλημα που πάντα υφίστατα, άσχετα αν χρησιμοποιείς caching ή όχι (είναι το πρόβλημα των conflicts) και αποτελεί χαρακτηριστικό του disconnected μοντέλου κάτω από το οποίο δουλεύουμε πλέον. Γενικά, όταν τραβάς data, τραβάς τα data που έχει εκείνη τη στιγμή η βάση. Ακόμα κι αν δεν χρησιμοποιείς caching, πάλι κάποιος μπορεί να έχει αλλάξει τα data και εσύ να έχεις παλιά εικόνα. Από εκεί και πέρα, οι caching μηχανισμοί παρέχουν και τρόπους για να θέτεις κανόνες για το πότε τα data θεωρούνται πλέον ξεπερασμένα. Αυτό, σε συνδυασμό με σωστή επιλογή των δεδομένων που θα βάλεις στην cache μπόρει να σου λύσει το πρόβλημα την επικαιροποίησης των δεδομένων. Δεν είναι κάθε κάθε είδος δεδομένων κατάλληλο για caching και αυτό έχει να κάνει με τα business rules. Για παράδειγμα, σε μια εφαρμογή όπου πωλητές περνάνε παραγγελίες, όταν ο κάθε πωλητής βλέπει μόνο τους δικούς του πελάτες, μπορεί εύκολα να υλοποιηθεί το caching ένω όταν οι πωλητές δεν έχουν δικούς τους πελάτες και όλοι βλεπουν τις παραγγελίες όλων, τότε αυτό το σενάριο δεν είναι και τόσο κατάλληλο για caching.


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  30-09-2008, 01:06 44979 σε απάντηση της 44959

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Γειά σας

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

    George J. Capnias κατάλαβα τη λογική των ενεργειών που απαιτούνται αλλά δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις να τις υλοποιήσω , οπότε θα προσπαθήσω να υλοποιήσω τις πιο απλές και αναλυτικές οδηγίες του συμπατριώτη Johnnyxp64

     

    Λοιπόν φίλε Johnnyxp64 κατ αρχάς σ’ ευχαριστώ για το χρόνο που αφιέρωσες. Ακολούθησα τα βήματα που αναφέρεις και έφτασα στο

     

    sto textbox.text change kalese mia diki sou sub

    call goFind

    end sub

    Έγραψα:

     

    Private Sub TextBox1_TextChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles TextBox1.TextChanged

            Call goFind()

    End Sub

     

    Είναι σωστό?

     

    Επίσης λες

     

    private sub goFind

    Me.paradigmaTableAdapter.FillByNames(Me.paradigmaDataSet.paradigma, Me.anazitisi.text & "%")

    end sub


    Τι πρέπει να γράψω εγώ?

    Ποιο είναι το paradigmaTableAdapter?

    Το paradigmaDataSet?

    Το paradigma?

    Το anazitisi.text είναι το όνομα του πεδίου αναζήτησης?

     

  •  30-09-2008, 08:51 44985 σε απάντηση της 44979

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Αν ξανακοιτάξεις τί έγραψε ο Καπνιάς και τί ο Johny θα καταλάβεις ότι σου είπαν ακριβώς τα ίδια πράγματα, με τη διαφορά ότι ο Johny σου έδωσε κώδικα, αν και λειψό ενώ ο Καπνιάς σου επισήμανε τα προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίσεις αν αρχίσεις να ψάχνεις από το πρώτο γράμμα. Για φαντάσου να έχεις 50,000 εγγραφές και να τις ψάχνεις κάθε φορά που ο χρήστης πατάει ένα κουμπί. Ή να έχεις 1,000,000 εγγραφές, στη μνήμη.
     Και πάλι όμως δεν καταλαβαίνεις τί σου έδωσε ο Johnny. Υπάρχει λόγος που ο Καπνιάς δεν σου έδωσε έτοιμο τον κώδικα. Για να δουλέψεις με το ADO.NET θα πρέπει να καταλάβεις (= να διαβάσεις) τί είναι dataset, tableadapter, datareader και πως δουλεύουν.

    Τέλος, μερικές επισημάνσεις:

    1. Η Call είναι εντελώς περιττή, έχει ξεμείνει στην VB από την έκδοση 4, δηλαδή κάπου ... 15-16 χρόνια. Έχει πάψει να χρησιμοποιείται από τότε.
    2. Όπως διαπίστωσες, σχεδόν κανείς δεν ανοίγει τα αρχεία κώδικα. Αν η ερώτηση σου δεν είναι αρκετά σαφής, δεν πρόκειται κανείς να προσπαθήσει να την καταλάβει διαβάζοντας τα αρχεία κώδικα - άλλο αν ο Καπνιάς το έκανε. Ο Johnny υπέθεσε ότι χρησιμοποιείς Datasets όπως ο περισσότερος κόσμος - αν και υπέθεσε ότι έχου μία συγκεκριμμένη δομή που δεν αναφέρει, π.χ. θεωρεί ότι υπάρχει η στήλη Names. Που μας φέρνει στο
    3. Παραξενεμένος από όλα αυτά κοίταξα κι εγώ τον κώδικα σου. Ο Καπνιάς σου εξηγεί πράγματι πως να δουλέψεις με τον κώδικα σου και ότι η συνάρτηση που ήδη έχεις φτιάξει θέλει μία μικρή αλλαγή. Ο Johnny αυτό που εννοεί χωρίς να το γράφει, είναι να κάνεις μεγαλύτερη αλλαγή και αντί να φορτώνεις τα δεδομένα με ένα datareader να τα φορτώνεις σε ένα dataset το οποίο υποτίθεται ότι θα κάνεις bind στο listbox σου.

    Το ADO.NET δεν είναι εύκολη υπόθεση (τίποτε στον προγραμματισμό δεν είναι εύκολο) και θα πρέπει να διαβάσεις για να καταλάβεις. Δεν γίνεται απλά να αντιγράψεις κάποιο έτοιμο κώδικα και να βγάλεις άκρη - μπορεί να μην καταλάβεις καν τί κάνει ο κώδικας.


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  30-09-2008, 11:14 44987 σε απάντηση της 44985

    Smile [:)] Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    παιδιά ο φίλος μας μπορεί να είναι αρχάριος σε αυτό το κομμάτι, και να βιάζεται να φτιάξει κάτι, ξέρεται ποσό ανυπόμονοι ήμασταν όλοι μας όταν ξεκινούσαμε κάτι και φυσικά θα συμφωνήσω μαζί σας στο ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.

    εγώ φίλε μου θεωρώ ότι θα "παίξεις" με tableadapters dataset που είναι το ποιο γρήγορο και εύκολο πράγμα για μια εφαρμογή να έχει "πάρε-δώσε" με μια βάση.

    όσο αφορά το call ε καλά είναι θέμα συνήθειας απο vb4 5 6 δεν μας ενοχλεί το πως θα συντάξουμε ποιο όμορφα τον κώδικα τώρα.

    στις ερωτήσεις λοιπόν τι είναι το paradeigma ταδε κτλ δεν μπορώ να δώσω κώδικα, άμα δεν ξέρω τι έχεις φτιάξει.
    οι συνάδελφοι καλά λένε θέλει λίγο μελέτη και μην περιμένεις copy-paste να παίξει κάτι!

    δεν είναι σωστό αν ξεκινάς τώρα να μάθεις έτσι, γιατί απλά δεν θα μάθεις! την άλλη εβδομάδα θα έχεις ξεχάσει τι έκανες, πρέπει να ζοριστείς λίγο να σου μείνει χαραγμένη η διαδικασία στο μυαλό, καλά ο κώδικας μπορεί να μην τον ξέρεις απ έξω, σχεδόν κανείς δεν θυμάται τα πάντα μετά από καιρό, τότε να κρατάς βιβλιοθήκες με τα προγραμματακια που κανείς να βάζεις σχόλια και να ανατρέχεις όταν έχεις ανάλογα ερωτήματα.

    άλλα επειδή ξέρω τι λες " καλά όλα αυτά ρε παιδιά, άλλα εγώ τώρα έχω πωρωθεί και βιάζομαι μην μου κάνετε κήρυγμα" το καλύτερο που μπορώ να κάνω για σένα είναι ένα μικρό demo project και να σου στείλω το link μέσα στην ημέρα.
    Να το ανοίξεις να το μελετήσεις και να πειραματιστείς.

    αλλά να ξέρεις θα είναι φτιαγμένο σε vs2008 sp1.

    μέχρι τότε κοίτα εδω αυτά το εύκολα και όμορφα βίντεο να μάθεις περισσότερα!

    http://msdn.microsoft.com/en-us/vbasic/cc895609.aspx



    p.s ας μην τρομοκρατουμε τον ανθρωπο με περιπτωσεις "δεν θα παει καλα σε 1,000000,εγγραφες και τετοια" κατσε να φτασει εκει και το βγαζει απο το textchanged και το βαζει σε ενα κουμπι. τωρα ζητησε βοηθεια για "αμεση" αναζητηση, όπως κανουν τα sVista στο search textbox tou start-menu.

    p.s2 τελικα εμενα θα μου πει κανεις πως στην ευχη βαζω tags για κωδικα - εικονες links κτλ?
    που στην ευχη ειναι τα κουμπακια αυτα οταν γραφεις μηνυμα??? :(
    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  30-09-2008, 16:06 45001 σε απάντηση της 44987

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Αγαπητοί φίλοι

    Είναι πολύ σωστά αυτά που λέτε και να είστε σίγουροι πως προσπαθώ να μάθω διαβάζοντας  και μπαίνοντας στη λογική του προγραμματισμού αφιερώνοντας ατέλειωτες ώρες. Αλλά είναι τόσα πολλά εντελώς άγνωστα πράγματα και ακόμη περισσότερα που δεν αναφέρονται σε κανένα βιβλίο που πραγματικά κάνει αυτή την προσπάθεια ιδιαίτερα δύσκολη. Γι αυτό προσπαθώ παράλληλα να μαθαίνω πειραματιζόμενος.

     

    Παναγιώτη δεν είναι ο σκοπός μου απλά να αντιγράψω κάποιον κώδικα , αλλά να μάθω από την πράξη.

     

    Johnny στο αρχικό μου post έχω ένα link με τον κώδικα. Σ’ ευχαριστώ πολύ για το link με τα videos , πολύ χρήσιμα .  Το demo poy είπες ότι θα κάνεις θα παίζει σε VS2008 Express Edition?

  •  30-09-2008, 16:23 45002 σε απάντηση της 45001

    Wink [;)] Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    goren:

    Αγαπητοί φίλοι


    Είναι πολύ σωστά αυτά που λέτε και να είστε σίγουροι πως προσπαθώ να μάθω διαβάζοντας  και μπαίνοντας στη λογική του προγραμματισμού αφιερώνοντας ατέλειωτες ώρες. Αλλά είναι τόσα πολλά εντελώς άγνωστα πράγματα και ακόμη περισσότερα που δεν αναφέρονται σε κανένα βιβλίο που πραγματικά κάνει αυτή την προσπάθεια ιδιαίτερα δύσκολη. Γι αυτό προσπαθώ παράλληλα να μαθαίνω πειραματιζόμενος.


     


    Παναγιώτη δεν είναι ο σκοπός μου απλά να αντιγράψω κάποιον κώδικα , αλλά να μάθω από την πράξη.


     


    Johnny στο αρχικό μου post έχω ένα link με τον κώδικα. Σ’ ευχαριστώ πολύ για το link με τα videos , πολύ χρήσιμα .  Το demo poy είπες ότι θα κάνεις θα παίζει σε VS2008 Express Edition?



    Ναι, θα παιζει. απλα κανε λιγο υπομονη μεχρι το βραδακι που θα εχω ξεμπερδεψει, εχω δουλεια και πρεπει να παραδωσω σημερα ;-)

    οσο για τα περι βιβλιων οσα και να διαβασεις αμα δεν εχειs καποιον να σου διξει δεν το μαθαινεις ποτε! εγω ειμαι οπτικοακουστικος τιπος οταν διαβαζω νυσταζω, απο το σχολειο το ειχα, προσεχα στην παραδωση εριχνα 5λεπτα μια ματια στο βιβλιο και αυτο ηταν, δεν μπορω την θεωρητικη μελετη, και σε καταλαβαινω απολυτα! γιαυτο και προτεινα αυτα τα βιντεακια ειναι πολυ καλητερο και γρηγοροτερο απο το να διαβαζεις ολοκληρα κατεβατα και ορολογιες!

    ΑΛΛΑ, αφου το κανω μια φορα μετα γεννιεται η απορια? γιατι ετσι κι οχι αλλιως? ποιος ο λογος τι κρυβεται πισω απο αυτο, και εκει καθομαι και διαβαζω πιο πολυ θεωρεια και μεκραταει ξυπνιο, γιατι πρεπει να μαθεις γιατι το κανεις, αλλιος οσο και πρακτικη να κανεις θα συναντισεις προβληματα και αποριες που λογο ελειψης θεωρειας δεν θα ξεπερνας με τιποτα!!!

    με αλλα λογια, Ναι στην Πραξη Πρωτα θεωρια Μετα, και γενικα με την σειρα παιξε, ΟΧΙ ομως στην πραξη μονο και καθολου θεωρια!(παρε παραδειγμα τα ορθογραφικα μου :P)

    θα τα πουμε αργοτερα.keep it up.
    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  30-09-2008, 16:32 45003 σε απάντηση της 45001

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    p.s2 τελικα εμενα θα μου πει κανεις πως στην ευχη βαζω tags για κωδικα - εικονες links κτλ?
    που στην ευχη ειναι τα κουμπακια αυτα οταν γραφεις μηνυμα??? :(

     

    Johnny Χρησιμοποίησε τα εικονίδια του html editor για εικόνες links κώδικα

    Η εικόνα πρέπει να είναι ανεβασμένη σε κάποιο server. Κάνεις επικόλληση το url.

    Ο κώδικας δε μπαίνει σε πλαίσιο όπως στα περισσότερα php forums αλλά τα χρωματίζει ανάλογα με τη γλώσσα.

  •  30-09-2008, 16:41 45004 σε απάντηση της 45003

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    θα σαλταρω!!! εγω δεν βλεπω πουθενα τετοια toolbar αυτο ειναι το προβλημα!!!!!!!!


    Opera must be checked

    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
  •  01-10-2008, 10:51 45015 σε απάντηση της 45004

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    Johnnyxp64:
    θα σαλταρω!!! εγω δεν βλεπω πουθενα τετοια toolbar αυτο ειναι το προβλημα!!!!!!!



    Big Smile Big Smile Big Smile
    Johny γελάω διότι και εγώ είχα αυτή την απορία πέρυσι
    Πρέπει από τα Settings του λογαριασμού σου να αλλάξεις editor. Cool



    Manos
  •  01-10-2008, 11:11 45016 σε απάντηση της 45015

    Απ: real time φιλτράρισμα αναζήτησης

    αλλαξα editor αλλα ο μονος που εμφανιζει κατι ειναι ο TinyMCE και αυτος εχει λιγες επιλογες.

    τελικα εβαλα FreeTextBOX enchan αλλα εκανα edit site preferences στον Opera και επελεξα απο το Network, να μεταμφιεζεται ως Firefox για αυτο το site και τωρα μαλλον τα script δοuλευεουν σωστα!

    σε ευχαριστω.

    (το παρακανα με τα εντονα)

    το demo ανεβηκε πριν απο λιγες ωρες, χθες παρασυρθηκα απο το Λαζοπουλο Stick out tongue


    This Business Is Binary. You are a 1 or a 0. Alive or Dead.-
Σελίδα 1 από 2 (24 εγγραφές)   1 2 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems