Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George J. Capnias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος releni στις 27-10-2008, 11:52. Υπάρχουν 22 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 2 (23 εγγραφές)   1 2 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  10-08-2008, 17:17 44040

    Star [*] Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Ζήστε την εμπειρία! Ενημερωθείτε για τις τελευταίες τεχνολογίες ανάπτυξης!

    Technical Tracks - find out moreΤο δημοφιλές συνέδριο Tech·Ed 2008 Developers διοργανώνεται για μία ακόμα φορά φέτος, από τις 10 μέχρι τις 14 Νοεμβρίου 2008, αμέσως μετά το συνέδριο Tech·Ed 2008 IT Professionals. Για πέντε (5) ολόκληρες ημέρες, θα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε τεχνικές παρουσιάσεις αφιερωμένες στο απαιτητικό κοινό των προγραμματιστών.

    Συναντηθείτε με 4.000 προγραμματιστές από όλη την Ευρώπη, παρακολουθήστε κορυφαίους ομιλητές, ειδικούς προϊόντων και μέλη κοινοτήτων προγραμματιστών, και ανακαλύψτε τις τελευταίες εκδόσεις & εξελίξεις στις τεχνολογίες ανάπτυξης εφαρμογών της Microsoft.

    Ανεξάρτητα από το ρόλο σας στην ομάδα ανάπτυξης εφαρμογών της εταιρίας σας (Enterprise Developers, Infrastructure Architects, Software Architects, Solution Architects, Software Engineers, Web Designers, Web Developers και Development Managers) μπορείτε να:

    • Ενισχύστε τις γνώσεις σας για δημιουργία επεκτάσιμων, μοντέρνων εφαρμογών
    • Ενημερωθείτε για τα καινούργια χαρακτηριστικά του Silverlight 2.0 beta που παρέχουν μοναδικές δυνατότητες επικοινωνίας μεταξύ των προγραμματιστών και σχεδιαστών για ανάπτυξη εφαρμογών με πρωτοποριακό design.
    • Ανακαλύψτε βέλτιστες τεχνικές προγραμματισμού για φορητές συσκευές, ανάπτυξης εφαρμογών με την μορφή υπηρεσίας (service), δημιουργίας Windows Embedded & Windows Vista λύσεων, καθώς και Web εφαρμογών.
    • Αυξήστε την παραγωγικότητα, μειώνοντας το χρόνο ανάπτυξης εφαρμογών κάνοντας χρήση των εργαλείων Visual Studio Team Edition της Microsoft για Αpplication Lifecycle Management (ALM).

    Εγγραφείτε μέχρι τις 26 Σεπτεμβρίου 2008 (Early Bird) και εξοικονομήστε €300.

    Ειδικά για τους συμμετέχοντες από Κεντρική και Ανατολική Ευρώπη (και κατά συνέπεια και την Ελλάδα), έχει επιτευχθεί επιπλέον έκπτωση €500 (με χρήση του κωδικού DLCTEW4E κατά την εγγραφή σας).

    Για περισσότερες πληροφορίες & εγγραφή, επισκεφθείτε το νέο Website του Συνεδρίου.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  16-10-2008, 15:40 45504 σε απάντηση της 44040

    Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Αλήθεια θα πάει κανείς από εδώ;


    The people of the straight land have really got it made, a warm friendly sleep from the craddle to the grave
  •  16-10-2008, 17:54 45512 σε απάντηση της 45504

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Εγώ θα είμαι εκεί, παράλληλα έχω κάποιες βάρδιες ως βοηθός (proctor το λένε αλλά που να το πεις και να μην σε παρεξηγήσουν) στο Lab area.


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  16-10-2008, 18:19 45514 σε απάντηση της 45512

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Έπρεπε να ήμουν εκεί να κάνω τον Mahone, να δεις τρέξιμο Proctor Stick out tongue
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  17-10-2008, 01:03 45521 σε απάντηση της 45514

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Δε με λες Mahoney, πήγες τελικά στο DevReach? Έμαθα ότι ήταν sold-out τρείς εβδομάδες πριν την εκδήλωση!

    Θα είμαι κι εγώ στην Teched Developers στο Ask The Experts. Δεν έχω ιδέα σε ποιό αντικείμενο θα είμαι φέτος expert, αλλά είναι πιθανό το Sharepoint Stick out tongue

    Για όσους θα συμμετέχουν, υπάρχουν διάφορα forums μεταξύ των οποίων και το Greek Attendees για ... τους Έλληνες. Group μπορεί να φτιάξει οποιοσδήποτε έχει ήδη εγγραφεί στην Teched.


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  17-10-2008, 07:29 45523 σε απάντηση της 45521

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Παναγιώτης Καναβός:

    Για όσους θα συμμετέχουν, υπάρχουν διάφορα forums μεταξύ των οποίων και το Greek Attendees για ... τους Έλληνες. Group μπορεί να φτιάξει οποιοσδήποτε έχει ήδη εγγραφεί στην Teched.

    Γράφτηκα στο discussion για να μην είσαι μόνος σου Devil - Πρόπερσι το blog από το event τα είχε πάει καλά, πέρσι όχι και τόσο. Λες να κάνουμε κάποιο Twitter Trend φέτος;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  17-10-2008, 11:12 45527 σε απάντηση της 45521

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Παναγιώτης Καναβός:

    Δε με λες Mahoney, πήγες τελικά στο DevReach? Έμαθα ότι ήταν sold-out τρείς εβδομάδες πριν την εκδήλωση!

    Δε σε λέω! Όχι τελικά δεν πήγα.. Δεν είχα χρόνο για να ανέβω, ασε που η αλήθεια είναι οτι δεν το κυνήγησα και πολύ να δω ποιοι και πως θα πάνε για να χωθώ κι εγώ.

    Γιώργο, να κάνετε, μπας και ξέρουμε κι εμείς λίγο εδω πίσω τι παίζει. Φέτος θα έχει Live Webcast απο τα session;


    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  17-10-2008, 11:20 45528 σε απάντηση της 45527

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Teched EMEA TV baby!


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  18-10-2008, 09:23 45551 σε απάντηση της 45527

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Panagiotis Kefalidis:
    Γιώργο, να κάνετε, μπας και ξέρουμε κι εμείς λίγο εδω πίσω τι παίζει. Φέτος θα έχει Live Webcast απο τα session;

    Δεν θα ήθελα να θεωρηθεί ακόμα είδηση, αλλά είναι στις προθέσεις που έχουμε να υπάρξει Live Webcast από τα session. Η απόφαση εξαρτάται αν θα μπορέσουμε, τεχνικά, να το πραγματοποιήσουμε. Πρέπει να γίνουν αρκετές δοκιμές ώστε να εξασφαλιστεί το αποτέλεσμα, πριν προχωρίσουμε.

    Μια πρώτη ενημέρωση είναι ότι τα επόμενα 2 events που θα κάνουμε θα έχουν να κάνουν με data. To πρώτο θα έχει θέμα τα Entitity Framework/LINQ-SQL, και το δεύτερο τα Dynamic Data Sites/Services. Πιστεύουμε ότι είναι αρκετά "hot" θέματα, μιας και πλέον με την έλευση των καινούργιων data framework έχει επικρατήσει ένα μικρό χάος, και πολλοί θα ήθελαν να ξεκαθαρίσουν μερικά πράγματα. Η επίσημη ανακοίνωση θα ακολουθήσει τις επόμενες μέρες.

    Από την άλλη μεριά, νομίζω ότι θα έπρεπε να εξετάζεται το θέμα να γίνει και event στην Θεσσαλονίκη. Θα μπορούσα να ζητήσω την συνεργασία του Autoexec.gr, ώστε να γίνει ένα joined event - μισό IT, μισό Developer - και το κοινό να το χαρεί. Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  18-10-2008, 11:19 45557 σε απάντηση της 45551

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Νομίζω είναι περιττό να δηλώσω το ενδιαφέρον για εδώ (Θεσσαλονίκη).. Εάν χρειαστεί βοήθεια κλπ, πές μου.
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  20-10-2008, 15:35 45609 σε απάντηση της 45557

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Panagiotis Kefalidis:
    Νομίζω είναι περιττό να δηλώσω το ενδιαφέρον για εδώ (Θεσσαλονίκη).. Εάν χρειαστεί βοήθεια κλπ, πές μου.

    Νομίζω ότι υπάρχει χώρος για να γίνει ένα απογευματινό event στην Θεσσαλονίκη, όπως γίνονται εδώ στην Αθήνα.

    Σε υπολογίζω για μια παρουσίαση, το λοιπόν... Smile

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  21-10-2008, 08:06 45630 σε απάντηση της 45609

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Νοέμβριο θα είμαι στην Βαρκελώνη λόγω δουλειάς και σκεφτόμουν να πήγαινα, αλλά μόλις είδα τιμή... 2.200€ περίπου, απλά το άφησα. Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά αυτές οι τιμές είναι λογικές; Πέρα από μία πρώτη επαφή σε διάφορα προϊόντα, τεχνολογίες, συνανναστροφή με άλλους προγραμματιστές κτλ... τι άλλο προσφέρει που να αξίζει τόσα; Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

    Καλύτερα να τα φυλάξω, να πάρω και φέτος το MSDN Subscription και θα μου περισσέψουν κιόλας.

  •  21-10-2008, 08:52 45631 σε απάντηση της 45630

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Σίγουρα για έναν ιδιώτη, τα 2200€ ή έστω τα 1900€ με το early bird είναι αρκετά. Για μια εταιρεία όμως, για να στείλει κάποιον, δε νομίζω να είναι πρόβλημα. Από εκεί και πέρα, ακριβώς αυτά που αναφέρεις είναι που αξίζουν. Η επαφή με νέες τεχνολογίες, το τεχνικό περιεχόμενο, το networking αλλά ακόμη και το ότι μπορείς να μιλήσεις με τους guru! Ανοίγουν τα μάτια σου και το μυαλό σου...


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  21-10-2008, 09:34 45634 σε απάντηση της 45630

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    Stick out tongueΓια την Ελλάδα η τιμή είναι χαμηλότερη (€1745) όπως φαίνεται από τη συζήτηση που έγινε στο Autoexec.gr. Η ειδική τιμή για την Ελλάδα εμφανίζεται όταν πάς να γραφτείς και δηλώσεις ότι είσαι από την Ελλάδα. Δεν το ήξερα αυτό και αν δεν το έγραφε ο Καπνιάς στο autoexec .... Νομίζω κάποιος (όχι ο Γιώργος που τελικά μας ειδοποίησε) ξέχασε να μας ειδοποιήσει Tongue Tied

    Όσον αφορά το αν αξίζει? Στην Teched ΔΕΝ έχεις μία πρώτη επαφή με τα προϊόντα και απλή συναναστροφή. Μπορείς να μπεις σε μεγάλο βάθος, να βρεις τους guru και να τους ρωτήσεις τις δύσκολες ερωτήσεις, να δεις και να γνωρίσεις άλλους προγραμματιστές και πιθανούς πελάτες από άλλες χώρες, να δεις πως δουλεύει ο κόσμος έξω από τα (εξαιρετικά στενά) ελληνικά όρια.

    Να κάνεις τις ερωτήσεις που δεν κάνεις στο DotNetZone γιατί νομίζεις ότι δεν θα βρεις απάντηση, αν και είναι πολύ πιθανό να σου απαντήσουν οι ίδιο άνθρωποι κι εκεί ! Stick out tongue


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  21-10-2008, 11:59 45642 σε απάντηση της 45551

    Απ: Re: Microsoft TechEd EMEA 2008 Developers - Βαρκελώνη 10-14 Νοεμβρίου 2008

    George J. Capnias:
    Μια πρώτη ενημέρωση είναι ότι τα επόμενα 2 events που θα κάνουμε θα έχουν να κάνουν με data. To πρώτο θα έχει θέμα τα Entitity Framework/LINQ-SQL, και το δεύτερο τα Dynamic Data Sites/Services. Πιστεύουμε ότι είναι αρκετά "hot" θέματα, μιας και πλέον με την έλευση των καινούργιων data framework έχει επικρατήσει ένα μικρό χάος, και πολλοί θα ήθελαν να ξεκαθαρίσουν μερικά πράγματα. Η επίσημη ανακοίνωση θα ακολουθήσει τις επόμενες μέρες.


    Όντως και τα δύο θέματα είναι έξτρα hot και ΝΑΙ όντως επικρατεί ένα μικρό χάος!!!    Count  me  in  Yes

    Manos
Σελίδα 1 από 2 (23 εγγραφές)   1 2 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems