Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πως σας φάνηκε η παρουσίαση των VSTO στη Microsoft σήμερα?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò manosB. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος PhilipKalogero στις 06-10-2005, 11:04. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  05-10-2005, 19:57 5909

    Umbrella [um] Πως σας φάνηκε η παρουσίαση των VSTO στη Microsoft σήμερα?

    Εμένα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον. Οι ομιλητές ήταν πολύ ενθουσιώδεις για το προιόν τους!!!

     Είχα γράψει μια εφαρμογή σε Excel με πάνω από 500 γραμμές κώδικα σε VBA  !!@#@!@%^!@$#%^!!!!!

    Με τα VSTO πανω από 50 γραμμές δεν θα χρειαζόμουν!!!!! 

    Να δούμε με το καλό πότε θα έρθει

    Ξέρει κανείς τα timetable????

     


    Manos
  •  05-10-2005, 22:07 5913 σε απάντηση της 5909

    Απ: Πως σας φάνηκε η παρουσίαση των VSTO στη Microsoft σήμερα?

    Όλες οι πληροφορίες για το προϊόν είναι στο post "Visual Studio 2005 Tools for Office Pricing and Availability" στο Weblog του VSTO 2005. Ένα ακόμα σχετικό Weblog είναι το "VSTO Zone on OfficeZealot.com".

    Άρθρα, e-learning εκπαίδευση, webcasts και παραδείγματα μπορούν να βρεθούν στο site "Office Developer Center: Visual Studio Tools for the Microsoft Office System" του MSDN.

    Τέλος υπάρχει και το forum του "Visual Studio Tools for Office" στα MSDN Forums, αλλά και το δικό μας "Office Development" κάνει την ίδια δουλειά... Wink [;)]

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  06-10-2005, 11:04 5930 σε απάντηση της 5913

    Απ: Πως σας φάνηκε η παρουσίαση των VSTO στη Microsoft σήμερα?

    Σε τεχνικό επίπεδο ήταν πράγματι αρκετά ενδιαφέρουσα. Το σημαντικότερο όμως για την δική μου πρακτική εφαρμογή είναι ότι το 90% των χρηστών μας δουλεύουν σε Excel. Μέχρι τώρα φτιάχναμε customized reports με δυνατότητα Export σε Excel (μέσω Crystal Reports). Τώρα ίσως αρχίσουμε να σκεφτόμαστε να αναθεωρήσουμε τον τρόπο υλοποίησης μιας τέτοιας ανάγκης.
    Philippos Kalogeropoulos
    M.C.P.
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems