Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Angry Birds σε HTML5

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George J. Capnias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 12-05-2011, 20:21. Υπάρχουν 0 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  12-05-2011, 20:21 65746

    Angry Birds σε HTML5

    Το διάσημο παιχνίδι λίγο ως πολύ θα το έχετε ακούσει όλοι - η είδηση είναι ότι πλέον το παιχνίδι κυκλοφορεί σε web μορφή (υλοποιημένο σε HTML5), και μπορείτε να το παίξετε από το web browser σας...

    Συγκεκριμένα μπορείτε να το βρείτε μέσα από το Chrome Store και να το "εγκαταστήσετε" ή να επισκευτείτε την διεύθυνση http://chrome.angrybirds.com/ και να αρχίσετε την "απελευθέρωση".

    Βέβαια πρέπει να πω ότι είμαι πολύ ενθουσιασμένος από το port σε HTML5, μιας και το παιχνίδι έχει κρατήσει, αν όχι όλα, τα περισσότερα χαρακτηριστικά των άλλων εκδόσεων. Μόνο παράπονο εδώ είναι ότι το physics engine δεν είναι της ίδια ποιότητας με άλλα post - θα καταλάβαιτε σύντομα ότι οι αναπηδήσεις επάνω στα υλικά από τα πουλιά δεν είναι οι ίδιες!

    Ακόμη δεν άντεξα να μην το τρέξω σε IE9 - παίζει το ίδιο καλά και μου φάνηκε πιο γρήγορο από τον Chrome, αλλά δεν ξέρω αν ήταν στο δικό μου μηχάνημα που έχει υποστήριξη του hardware acceleration...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems