Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πως επισυνάπτουμε αρχεία

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Ηλίας Κεκάκος. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Ηλίας Κεκάκος στις 13-04-2007, 09:00. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  12-04-2007, 15:08 28774

    Πως επισυνάπτουμε αρχεία

      Πως μπορούμε να επισεινάπσουμε ένα αρχείο σε μία δημοσίευση;
  •  12-04-2007, 16:26 28777 σε απάντηση της 28774

    Απ: Πως επισυνάπτουμε αρχεία

    Στο επάνω μέρος της σελίδας που γράφεις ένα μήνυμα, λίγο πιο πάνω από το Θέμα, υπάρχουν κάποια tabs. Κάνε κλικ στο 'Επιλογές' και εκεί θα βρεις ένα πλήκτρο για να προσθέσεις επισυνάψεις.


    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  12-04-2007, 21:41 28851 σε απάντηση της 28777

    Απ: Πως επισυνάπτουμε αρχεία

    Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχω κάνει κάποια "πατάτα" και όλοι μπορούν να βάλουν επισυνάψεις στα μηνύματά τους... Ο ίδιο μηχανισμός είναι και για τις Συζητήσεις και τα Ιστολόγια.

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  13-04-2007, 00:24 28870 σε απάντηση της 28851

    Απ: Πως επισυνάπτουμε αρχεία

      Συγνώμη Γιώργο, φαίνετε πως όταν δημιούργησα την συζητηση  Βοήθεια σε ΟΟ εφαρμογή  ήμουν τόσο αγχωμένος που δεν το πρόσεξα. Φαίνετε πως τσάμπα το άγχος απάντηση στο ερώτημα δεν πήρα.

     

      Ηλίας 

  •  13-04-2007, 00:48 28873 σε απάντηση της 28870

    Απ: Πως επισυνάπτουμε αρχεία

    Εγώ θα πρότεινα να μην απογοητεύεσαι που δεν έχει απαντήσει κάποιος ακόμα - ποτέ δεν ξέρεις...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  13-04-2007, 07:59 28885 σε απάντηση της 28870

    Απ: Πως επισυνάπτουμε αρχεία

    ekekakos:

      Συγνώμη Γιώργο, φαίνετε πως όταν δημιούργησα την συζητηση  Βοήθεια σε ΟΟ εφαρμογή  ήμουν τόσο αγχωμένος που δεν το πρόσεξα. Φαίνετε πως τσάμπα το άγχος απάντηση στο ερώτημα δεν πήρα.

     

      Ηλίας 

     

    Φίλε Ηλία, γενικά απαντήσεις σε τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι δύσκολο να πάρεις. Για να μπορέσει να σου απαντήσει κάποιος θα πρέπει σχεδόν να διαβάσει το βιβλίο. Να διαβάσει τον κώδικα που έχεις μέχρι στιγμής και να γράψει αρκετό κώδικα καθώς και να στον εξηγήσει. Διάθεση υπάρχει. Χρόνος δεν υπάρχει! Εξάλλου το κομμάτι που έχει αφήσει απ' έξω η συγγραφέας (ενημέρωση της βάσης) είναι πολύ πιο περίπλοκο από το fetch-data που έχει υλοποιήσει. Θα σου πρότεινα να διαβάσεις στο MSDN σχετικά με το πως γίνεται η ενημέρωση της βάσης και κατόπιν να προσπαθήσεις να εφαρμόσεις τα παραπάνω στον κώδικα που έχεις. Εκεί, όταν αντιμετωπίσεις πλέον συγκεκριμένα προβλήματα θα είναι πιο εύκολο να λάβεις απάντηση.

     


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  13-04-2007, 09:00 28887 σε απάντηση της 28885

    Απ: Πως επισυνάπτουμε αρχεία

          Μάνο σ’ ευχαριστώ για την απάντηση.

      Προσπαθώ να κατανοήσω πως γράφετε μία 3-tier εφαρμογή σε VB. Δυστυχώς είναι δύσκολο γιατί δεν υπάρχει κάποιο ’φροντιστήριο’ στην Ελλάδα και τα βιβλία δεν χρησιμοποιούν μία εφαρμογή που θα αναπτύσσεται καθώς θα διαβάζεις τα κεφάλαιά τους. Σε όλα κάτι λείπει όπως στο συγκεκριμένο βιβλίο της Deborah Kurata. Ένα πολύ καλό βιβλίο που μου έμαθε πολλά μυστικά της VB αλλά η εφαρμογή δεν είναι ολοκληρωμένη. Όπως μου απάντησε σε ερώτημά μου, αυτή με το βιβλίο δίνει το έναυσμα στον αναγνώστη για να την αναπτύξει παραπέρα. Πρέπει ν’ αναπτύξω 5 εφαρμογές από πολύ απλές (ένα απλό πελατολόγιο με την εκτύπωσή του) έως λίγο πιο περίπλοκες. Αυτό που θέλω είναι να τις αναπτύξω με μία σωστή 3-tier λογική. Γι’ αυτό ζητάω από εσάς που ξέρετε καλύτερα από εμένα πως αναπτύσσεται μία 3-tier εφαρμογή, πως θα την εφαρμόζατε στην ανάπτυξη ενός απλού προγράμματος όπως του παρακάτω (συγνώμη για τα αγγλικά αλλά γίνετε λόγω βιασύνης).

    "we can build a simple application of Order Taking with a Customer form which will handle 2 tables Customers and CustomerPhones. On the form you will have a listbox from where you will select a customer and you will change the customer data on the textboxes on the right. At the end of the form you will have a datagrid where you will put the customer's phones. Of course you will have the ability to delete and add new customers. In another form the Order form, you will have the ability to choose a customer and then place an order with order items. This form will handle 3 tables: Customer, Order and OrderItem. And of course we will have 2 printing options Customers and Orders."

    Αν κάποιος είχε τον χρόνο να γράψει την παραπάνω εφαρμογή θα με βοηθούσε πάρα πολύ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    ΥΓ. 1.Πώς μπορώ να επισυνάψω τα γραφόμενα κάποιου στην δική μου απάντηση όπως έκανε ο Μάνος; και 2.Γιώργο μπορείς να μεταφέρεις τις απαντήσεις στην σωστή συζήτηση που έχω δημιουργήσει;

Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems