Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Ο ΟΑΕΔ "on-line"

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò axaros. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος axaros στις 14-06-2006, 13:21. Υπάρχουν 24 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 2 (25 εγγραφές)   1 2 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  14-03-2006, 15:48 10640

    Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Τώρα μπορείτε να μου πείτε ποιος καραγκιόζης πληρώθηκε για να φτιάξει αυτό
    το αριστούργημα :

    http://laek.oaed.gr/company/company.htm

     


    Πάνος Αβραμίδης
  •  14-03-2006, 16:59 10646 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    ΑΡΓΚ! Τα μάτια μου!
    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  14-03-2006, 17:02 10647 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Και που να έπρεπε να το συμπληρώσεις Mitsara !!!!!

    Άσε γιατί τα έχω πάρει ...

    Το online τους μάρανε τρομάρα τους ...
    Πάνος Αβραμίδης
  •  14-03-2006, 17:23 10648 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Ο προηγούμενος εργοδότης μου (5ετία και βάλε), επέμενε να ΕΜΕΜΒΑΙΝΕΙ στο layout της σελίδας, και μου πείραζε τα πάντα. Κυριολεκτικά τα πάντα. Από τα server tags (asp τότε), μέχρι και τα χρώματα, και έτσι έβλεπες links, bold με 24άρια κόκκινα γράμματα, σε κυανό background!



    Και ο εφιάλτης, ήταν να προσπαθώ να του εξηγήσω ότι δεν έχει όλος ο κόσμος αχρωματοψία...
    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  14-03-2006, 17:24 10649 σε απάντηση της 10647

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    o τίτλος της σελίδας είναι όλα τα λεφτά.



    "Θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ε"



    LOL
  •  14-03-2006, 18:05 10651 σε απάντηση της 10649

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Εγώ έχω να σχολιάσω το εξής:



    Συνηθεις ερωτήσεις

    (Αριθμός: 1 - Εντάξει, ενδέχεται στο μέλλον να βάλουν κι άλλες, αλλά υποψιάζομαι οτι κάποιος έδωσε στις προδιαγραφές οτι θα περιέχεται και μια ενότητα "Συνήθεις ερωτήσεις", ενώ κάποιος άλλος προφανώς δεν μπήκε στον κόπο να συντάξει περιεχόμενο).



    Η ΕΡΩΤΗΣΗ/ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ:



    ΕΡ. Μπορώ να διορθώσω κάποια στοιχεία που έχω εισάγει κατα λάθος, μετά την καταχώρηση;



    ΑΠ. Οχι άμεσα, γι αυτό πρέπει να ελέγξετε προσεκτικά τα δηλωθέντα στοιχεία πρίν απο την επιλογή "Καταχώριση στοιχείων"


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  14-03-2006, 21:07 10657 σε απάντηση της 10651

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Πάνω στην ώρα έπεσε αυτό το post... Κοιτάξτε τι γίνεται από την άλλη μεριά, αυτή του εκπαιδευτή που πρέπει να ενταχθεί στο μητρώο και να πάρει κάποιυς ανάλογους κωδικούς...

    Καταρχήν συμπληρώνεις ένα EXCELοφυλο με διάφορες πληροφορίες που τις στέλνεις σε ένα e-mail. Και φυσικά, όπως συμβαίνει στο 99.9% του δημόσιου τομέα, επειδή οι υπολογιστές είναι του διαβόλου, αναξιόπιστες μηχανές που σήμερα υπάρχουν και αύριο όχι, πρέπει τα ίδια να τα στείλεις μαζί με τα δικαιολογητικά σε έντυπη μορφή σε μια ταχυδρομική διεύθυνση.

    Επειδή λοιπόν πρόκειται να κάνω ένα σεμινάριο και υπάρχει βιάση για την απόκτηση του κωδικού εκπαιδευτή προκειμένου να προλάβουμε να εντάξουμε την εκπαίδευση στο ΛΑΕΚ, έστειλα με courier αυθημερών και τα χαρτιά. Το courier θα τα παρέδιδε μέχρι τις 3.30μμ της ίδιας μέρας. Παίρνω κι εγώ λοιπόν τηλέφωνο να βεβαιωθώ ότι όλα βαίνουν καλώς:

    Εγώ: Γειά σας, στέλνω τα στοιχεία μου για να ενταχθώ στο μητρώο εκπαιδευτών αλλά το e-mail γυρίζει πίσω (οντως, ο server τους απαντούσε με ένα μήνυμα λάθους περί spoofed address)
    Υπάλληλος: Ξαναπροσπαθήστε κύριε (με αυταρχικό ύφος, λες και εγώ δεν ξαναπροσπάθησα ας πούμε)
    Εγώ: Εντάξει, θα ξαναπροσπαθήσω... Ξέρετε έχω στείλει και τα έντυπα με courier και θα είναι εκεί μέχρις τις 3.30μμ
    Υπάλληλος: Ααααα... Το προτόκολλο κλείνει στις 1.30μμ...
    Εγώ: Μα στο site λέει ότι κλείνετε στις 6.00μμ
    Υπάλληλος: Ναι αλλά το προτόκολλο...
    Εγώ: Εεεε... Άρα θα τα έχετε στα χέρια σας αύριο...
    Υπάλληλος: Ίσως και μεθαύριο (Μία ολόκληρη μέρα για να πάνε από το προτόκολλο στο γραφείο της!!!)
    Εγώ: Αααα, ωραία, και από την στιγμή που θα τα παραλάβετε πόσες μέρες θα χρειαστείτε; (Δεν τα βάζεις με το θηρίο, πάς με τα νερά του για να κάνεις τη δουλειά σου)
    Υπάλληλος: 5 μέρες.
    Εγώ: Μα στο site λέτε 3
    Υπάλληλος: Καλά, 3 (= "δε μας παρατάς ρε φίλε" ή "άμα δεις κωδικό σε 3 μέρες γράψε μου")
    Εγώ: Ξέρετε, επειδή υπάρχει στενότητα χρόνου, μήπως θα μπορούσατε να επισπεύσετε τη διαδικασία;
    Υπάλληλος: Κύριέ μου, να φροντίζατε να είχατε κάνει νωρίτερα την αίτηση!!! (Με πολύ δασκαλίστικο ύφος και στυλάκι)

    Μετά από αυτά παραιτήθηκα... Έχω μείνει άφωνος από τον τρόπο που το Ελληνικό κράτος εκσυγχρονίζεται και πορεύεται στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση...

    Και μετά εσείς νομίζετε ότι το μεγάλο debate είναι αν θα χρησιμοποιηθεί λογισμικό ανοιχτού κώδικα ή Microsoft...

     

     

     

     

     


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  14-03-2006, 21:18 10658 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Είσαι συγκαταβατικός, αυτό είναι το πρόβλημα. Αν δεν ήξερε ποιος είσαι, θα μπορούσες να υψώσεις τη φωνή σου, και να το διασκεδάσεις τουλάχιστον. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί και να κατάφερνες κάτι (ομολογώ ότι απεχθάνομαι τους αυτοκράτορες του Δημοσίου, λίγες φορές καταφέρνω να μην αρχίσω να φωνάζω σε Δημόσια υπηρεσία)!
    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  14-03-2006, 21:25 10659 σε απάντηση της 10658

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Το είχα σκεφτεί εκ των προτέρων ότι έπρεπε να είμαι συγκαταβατικός... Δεν με ήξερε, αλλά περίμενε τα χαρτιά μου με courier... Πόσοι να είχαν στείλει την ίδια μέρα...
    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  15-03-2006, 17:39 10691 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Μάλλον θα διαβάζουν DNZ εκεί στον ΛΑΕΚ και με σταμπάρανε... Από τη Δευτέρα, ακόμα να λάβουν απο το πρωτόκολλο τον φάκελό μου...
    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  16-03-2006, 01:09 10701 σε απάντηση της 10691

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Χα γιατί νομίζει κανείς ότι στον ΟΑΕΔ ξέρουν κάτι περισότερο από τα ECDL;

    Πριν χρόνια όταν γράφτηκα και περνούσα τα στοιχεία μου στη βάση τους όταν με ρώτησε για γλώσσες προγραμματισμού λέω μεταξύ άλλων...C

    "C; Τί είναι αυτό; Ξέρεις το γράμμα C;"
    Powered by openSuSE 11 64-bit Edition
  •  16-03-2006, 19:02 10727 σε απάντηση της 10701

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    http://laek.oaed.gr/index.htm

    δεν ξέρω σε εσας παντως σε μενα λειτουργούν μονο τα ελληνικα!!

    τα αλλα γαι εφε τα έχει???

  •  16-03-2006, 19:26 10729 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Είναι placeholders, για μελλοντική αναβάθμιση.
    Μην αφήνετε τα media να σας "ταΐζουν"!
  •  29-03-2006, 12:23 11295 σε απάντηση της 10640

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Ε ρε μεγαλεία !!!!!!!

    (Link on line)



    http://laek.oaed.gr/oaed/CompanyAddEditAdmin.aspx
    Πάνος Αβραμίδης
  •  29-03-2006, 12:34 11297 σε απάντηση της 11295

    Απ: Ο ΟΑΕΔ "on-line"

    Μπράβο έχουν προβεί σε βελτιώσεισς από το αρχικό !!!!!!!!
    Ιωάννης Μανουσάκης
Σελίδα 1 από 2 (25 εγγραφές)   1 2 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems