Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Παναγιώτης Καναβός. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 26-10-2006, 20:22. Υπάρχουν 12 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  20-10-2006, 23:59 18936

    Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Νομίζω ότι το πρώτο event είχε επιτυχία, οπότε καιρός είναι να αρχίσουμε να ετοιμάζουμε το δεύτερο. Σαν συνέχεια του πρώτου event, θα είχε ενδιαφέρον να ασχοληθουμε με την άλλη άποψη στο data access, τα ORMs και συγκεκριμένα το NHibernate. Τί είναι, πως χρησιμοποιείται σε κοινές εφαρμογές, πως χρησιμοποιείται σε enterprise εφαρμογές, υπέρ και κατά σε κάθε περίπτωση, εργαλεία και code generators, τί γίνεται με το data binding κλπ.

    Ας έχουμε πάντως υπόψη ότι 6-10 Νοεμβρίου είναι η Teched και αρκετός κόσμος από το DotNetZone θα βρίσκεται στην Teched!


    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  22-10-2006, 15:01 18986 σε απάντηση της 18936

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    can't wait!
    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  22-10-2006, 16:33 18993 σε απάντηση της 18936

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

     pkanavos wrote:
    Ας έχουμε πάντως υπόψη ότι 6-10 Νοεμβρίου είναι η Teched και αρκετός κόσμος από το DotNetZone θα βρίσκεται στην Teched!

    Ελπίζω φέτος να έχουμε κάποια κάλυψη από την TechEd Developers φέτος, από αυτούς που θα παραστούν εκεί, με blog posts και φωτογραφίες...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  24-10-2006, 20:49 19141 σε απάντηση της 18936

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    'Αντε να δούμε..
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  25-10-2006, 14:22 19183 σε απάντηση της 19141

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Καλά πότε έγινε το πρώτο event και δέν το πήρα χαμπάρι.

    Ελπίζω τουλάχιστον να μάθω πότε θα γίνει τό δεύτερο.
    Ιωάννης Μανουσάκης
  •  25-10-2006, 15:00 19191 σε απάντηση της 19183

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    E, δεν μπορείς να πεις ότι το κρατήσαμε κρυφό! Big Smile
    Μάλλον έχεις καιρό να μπεις...

    Το έχουμε πει εδώ, και εδώ.


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  25-10-2006, 15:14 19194 σε απάντηση της 19191

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Μάνο αν σου πώ ότι στα συγκεκριμμένα threads δεν είχα μπεί Θα μου πείς κακώς και θα έχεις και δίκιο.

    Πάντως νομίζω όταν έχει οριστεί ένα τέτοιο event καλό θα ήταν να γνωστοποιείται και στην αρχική σελίδα και να βγάζει μάτι έτσι ώστε κάποιοι πανηλίθιοι σάν και εμένα να το δούν :)
    Ιωάννης Μανουσάκης
  •  25-10-2006, 16:08 19208 σε απάντηση της 19194

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Ήταν πολλές φορές και στην αρχική σελίδα ως "Φλέγον Θέμα". Δεν θα πρόσεξες και την δημοσκόπιση στα δεξιά που ρωτάει "για πιο λόγο δεν ήρθαν όσοι δεν ήρθαν" η οποία είναι εκεί αρκετές μέρες!

    Θα μπορούσε βέβαια να είχε βγει και ένα πιο εντυπωσιακό banner κάπου ψηλά, όπως για το tech-ed, έτσι ώστε να το βλέπουν και οι "περαστικοί" από το site (δεν εννοώ εσένα imanos).
    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  26-10-2006, 08:58 19259 σε απάντηση της 19208

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Δημήτρη μάλλον θα πρέπει να ήμουν πολύ αφηρημένος και δεν το πρόσεξα καθόλου .

    Ίσως να ήμουν φευγάτος εκείνες τις ημέρες της δημοσιευσής του.

    Στην δημοσκόπηση πάντως δέν με καλύπτει κανένας λόγως από αυτούς που αναφέρονται .
    Ιωάννης Μανουσάκης
  •  26-10-2006, 19:27 19294 σε απάντηση της 19259

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Όσον αφορά την δημοσκόπηση και εμένα δεν με καλ΄θπτει κανένας λόγος από αθτούς που αναφέρονται, ο δικός μου είναι 'επαγγελματικοί λόγοι'. Πάντως δεν ήταν τόσο φανερή η δημοσίευση όπως τα Devdays.
  •  26-10-2006, 19:36 19295 σε απάντηση της 19294

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Όταν λες επαγγελματικοί λόγοι; Εννοείς ότι έτυχε κάτι εκείνη τη μέρα ή ότι εκείνη τη μέρα έχεις πάντα δουλειά;
    Dimitris Papadimitriou
    Software Development Professional
    dotNETZone.gr News

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Διαβάστε επίσης τους όρους χρήσης.
  •  26-10-2006, 19:45 19297 σε απάντηση της 19295

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

    Εννοώ ότι εκείνο το συγκεκριμένο 2ήμερο έτυχε κάτι έκτακτο στην δουλειά μου και δεν μπόρεσα να έρθω.
  •  26-10-2006, 20:22 19302 σε απάντηση της 19294

    Απ: Πάμε για δεύτερο Dotnetzone event?

     ekekakos wrote:
    Πάντως δεν ήταν τόσο φανερή η δημοσίευση όπως τα Devdays.

    Εδώ θα διαφωνίσω, γιατί η πρόσκληση ήταν "καρφωμένη" στην πρώτη σελίδα στην κορυφή μια βδομάδα. Αντίθετα με τις προσκήσεις των DevDays που περνάνε και μένουν δεν μένουν 2-3 μέρες στην πρώτη σελίδα...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems