Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Έμμεση διαφήμιση ...

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò anjelinio. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος KelMan στις 03-06-2008, 11:58. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  01-06-2008, 20:58 42564

    Έμμεση διαφήμιση ...

    ... δεν ξέρω αν και κατα πόσο θα συμφωνήσετε μαζί μου, αλλά βλέπω διάφορα usernames & signatures σε posts, τα οποία περιέχουν ονόματα εταιριών. Αυτό πιστεύω ότι είναι έμμεση - αν όχι άμεση  - διαφήμιση, και εκμεταλλεύεται αυτό το site το οποίο δεν υπάρχει για αυτό το λόγο.

    Αυτό ήθελα να πώ, σας ευχαριστώ για την προσοχή σας :)

    Angel
    O:]
  •  03-06-2008, 01:06 42592 σε απάντηση της 42564

    Απ: Έμμεση διαφήμιση ...

    ... μετά απο κάνα δύο μικρές συζητήσεις, νομίζω ότι πρέπει να πώ ότι το αρχικό post πρέπει να το πάρει κάποιος περισσότερο ως προβληματισμό, παρά ως κριτική. Τουλάχιστον μια φορά πήγα σε εταιρία για συνέντευξη - και συνεργασία μετά - επειδή σε αυτή δούλευε κάποιος τον οποίο ήξερα απο αυτό το site. Το αντίστοιχο "έπαθε" και κόσμος που γνώρισε εμένα. Δεν έκριναν την εταιρία, αποφάσισαν απο τον άνθρωπο ή τα posts του.

    Και απλώς δεν είμαι σίγουρος αν ήταν καλό αυτό τελικά ρε παιδιά.

    Αυτά ...

    Angel
    O:]
  •  03-06-2008, 01:30 42593 σε απάντηση της 42592

    Απ: Έμμεση διαφήμιση ...

    Γενικά έχει παρατηρηθεί αυτό το φαινόμενο, όχι πολλές φορές, αλλά έχει παρατηρηθεί. Ορισμένες ενέργειες όπως π.χ. η χρήση username που παραπέμπει σε εταιρία, καλύπτεται από τους σημερινούς κανονισμούς, εξυπακούοντας οτι ο χρήστης έχει την απόλυτη ευθύνη για το αληθές των λεγομενων του ή για το αν εκπροσωπεί όντως την εταιρία. Αλλες κινήσεις, όπως έμμεσες ή άμεσες διαφημίσεις εταιριών ή προϊόντων τους, οι οποίες δεν καλύπτονται από τους κανονισμούς, εξετάζονται κατά περίπτωση. Παντως η παρατήρησή σου Αγγελε λαμβάνεται σοβαρά υπόψη.

     

     


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  03-06-2008, 06:19 42594 σε απάντηση της 42564

    Απ: Έμμεση διαφήμιση ...

    Άγγελε, θα ήθελα να διαβεβαιώσω, ότι δεν υπάρχει πρόθεση από μεριά μας να επιτρέψουμε διαφήμιση - όποιου τύπου - στο dotNETZone.

    Όντως υπάρχουν usernames μελών που αποτελούν ονόματα εταιριών. Όσο δεν θα υπάρχει πρόθεση από μέρους τους για προώθηση του ονόματός τους και σύνδεσή του με δραστηριότητες του dotNETZone, δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Σε αντίθεση περίπτωση, να είσαι σίγουρος, ότι θα λάβουμε τα απαραίτητα μέτρα...

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  03-06-2008, 09:04 42595 σε απάντηση της 42592

    Απ: Έμμεση διαφήμιση ...

    anjelinio:
    Δεν έκριναν την εταιρία, αποφάσισαν απο τον άνθρωπο ή τα posts του.


    Ωχ Δηλαδή εγώ που διατηρώ ένα πιο ελαφρύ τόνο στις δημοσιεύσεις έχω γραφτεί στα κατάστιχα των απανταχού HR ως ασόβαρος!! Stick out tongue

    Πάντως anjelinio και εγώ συμφωνώ ότι αυτό το site χρησιμεύει κατά τη γνώμη μου για το μοίρασμα της γνώσης σε τεχνολογίες microsoft και φυσικά σε δεύτερο επίπεδο σαν ένα καλό ψυχαναλυτή!!!!Big Smile Αλλιώς να μην ρωτάμε για να μην δείχνουμε την άγνοια μας.....

    ΥΣ: φίλε μου  anjelinio (δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις) για να πούμε και του στραβού το δίκιο, η ποιότητα των δημοσιεύσεων σου είναι τόσο καλή που και εγώ θα ήθελα να συνεργαστούμε επαγγελματικά μόνο και μόνο διαβάζοντας σε εδώ!!! Wink

    Manos
  •  03-06-2008, 09:50 42596 σε απάντηση της 42595

    Απ: Έμμεση διαφήμιση ...

    Μάνο, το πήρες ανάποδα! ο anjelino ήθελε να πεί το αντίθετο, ότι δηλαδή κάποιος κρίνει την εταιρία από τα γραφόμενα των υπαλλλήλων της στο forum. Αν δηλαδή τα γραφόμενα του pak υποδηλώνουν έναν άσχετο άρα και η εταιρία που εργάζεται είναι άσχετοι! Και το αντίθετο, αν τα γραφόμενα του Μάνου δείχνουν ένα άψογο επαγγελματία άρα και η εταιρία του είναι του ανάλογου επιπέδου. Και απ ότι ξέρουμε όλοι αυτό δεν ισχύει πάντοτε...
    View Παναγιώτης Χαραλάμπους's profile on LinkedIn
    Coding at Mediterranean Acoustics
  •  03-06-2008, 11:58 42602 σε απάντηση της 42592

    Απ: Έμμεση διαφήμιση ...

    anjelinio:
    Τουλάχιστον μια φορά πήγα σε εταιρία για συνέντευξη - και συνεργασία μετά - επειδή σε αυτή δούλευε κάποιος τον οποίο ήξερα απο αυτό το site. Το αντίστοιχο "έπαθε" και κόσμος που γνώρισε εμένα. Δεν έκριναν την εταιρία, αποφάσισαν απο τον άνθρωπο ή τα posts του.

    Χμμμ... Από τη μια είναι καλό που γνωριζόμαστε καλύτερα γιατί έτσι αποκτούμε πολύ καλύτερη άποψη για να αποφασίσουμε αν θα συνεργαστούμε με κάποιον άλλον, όποτε και αν έρθει αυτή η ώρα. Από την άλλη όμως, είναι προσωπικό θέμα (για το οποίο δεν μπορείς να κάνεις και πολλά) όταν έρθει κάποιος και σου ζητήσει δουλειά, κάνεις τα interview, κλπ και στην τελική του απόφαση δεν δώσει τη σωστή βαρύτητα στις παραμέτρους. Αν για παράδειγμα εκτιμήσει υπερβολικά ότι είσαι αυτός που είσαι και αποτελείς γι αυτόν role model στο developement και παραβλέψει ότι η εταιρεία σου έχει το ένα ή το άλλο μειονέκτημα...


    Vir prudens non contra ventum mingit
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems