Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Chrysostomos Kolovos. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος bill87 στις 23-09-2011, 13:03. Υπάρχουν 44 απαντήσεις.
Σελίδα 1 από 3 (45 εγγραφές)   1 2 3 >
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  29-11-2010, 10:56 61131

    Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Να πω με τη σειρά μου, αν και το είπα στους περισσότερους από εδώ ξεχωριστά, ένα μεγάλο Ευχαριστώ για το event που διοργανώθηκε. Ήταν πολύ καλά οργανωμένο. Τέθηκαν όμορφα ζητήματα. Εϊχε μεγάλη ανταπόκριση. Και ένα όμορφο εύφορο αέρα να πλανάτε σε όλους τους χώρους (χαμόγελα!). Μεγάλη προσπάθεια. Αλλά να ξέρετε μας ανοίξατε την όρεξη! Και πολύ μάλιστα... Smile


  •  29-11-2010, 11:45 61132 σε απάντηση της 61131

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Καλημέρα κι ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Πίστεψέ με, το παρατεταμένο χειροκρότημα στο τέλος της εκδήλωσης ήταν η μεγαλύτερη επιβράβευση για εμάς. Σκεφτόμαστε ήδη το επόμενο χρόνο κι ελπίζουμε να σας ξαναδούμε όλους εκεί.
    Παναγιώτης Κεφαλίδης

    "Για να επιτύχεις, θα πρέπει το πάθος σου για την επιτυχία να είναι μεγαλύτερο απο τον φόβο σου για την αποτυχία"

    Οι απαντήσεις παρέχονται για συγκεκριμένες ερωτήσεις και χωρίς καμιά εγγύηση. Παρακαλώ διαβάστε τους όρους χρήσης.
  •  29-11-2010, 11:54 61133 σε απάντηση της 61132

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Εχω να πω οτι, εκτός από την άψογη διοργάνωση και το εξαιρετικά ενδιαφέρον περιεχόμενο, το κλείσιμο ήταν όλα τα λεφτά! Απίστευτο γέλιο, πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Επίσης θέλω να διαμαρτυρηθώ επισήμως διότι παρόλο που κρυφοχάκαρα το application της κλήρωσης για να βγάλει "και καλά" εμένα σε ένα ακριβό δώρο, κάποιος πήγε μάλλον και το ξαναματαχάκαρε και δεν κέρδισα τίποτα.
    :)

    Και του χρόνου με περισσότερα!


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  29-11-2010, 12:13 61134 σε απάντηση της 61133

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Καλημέρα και απο εμένα,
    Να πώ και εγώ την γνώμη μου για την καταπληκτική εκδήλωση το διήμερο που μας πέρασε. Είδα νέα πράγματα, συνομιλήσαμε επαγγελματίες του χώρου, ανταλλάξαμε ιδεές, που πιστεύω είναι και απο τα πίο σημαντικά στο event. Με έκανε να τρέξω να ξεκινήσω το διάβασμα σε αυτά τα νέα πράγματα που είδαμε. Καλή συνέχεια και του χρόνου ακόμα καλύτεροι....
  •  29-11-2010, 12:43 61135 σε απάντηση της 61134

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Καλημέρα και από εμένα!
    Πολλά συγχαρητήρια για το event και την άψοξη οργάνωσή του!
    Είδαμε αρκετές ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις (asp.net mvc, EF4, rich client applications, software partitioning). Το βασικότερο είναι ότι μέσα από τις παρουσιάσεις και το networking πήραμε ιδέες για εργασία και διάβασμα.
    Τα δώρα ήταν παραπάνω από πλούσια. Προσωπικά, έφυγα με ένα Xbox Kinect και σας ευχαριστώ για αυτό!
    Πολλά μπράβο και πάλι και αναμένουμε την επόμενη χρονιά.

  •  29-11-2010, 14:12 61138 σε απάντηση της 61135

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Great work guys! Great gifts as well. By the way, this is my first post @ dotnetZone.
  •  29-11-2010, 14:15 61139 σε απάντηση της 61138

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Συγχαρητήρια,
    για την πολύ καλή δουλειά!!
    Άψογη οργάνωση, φοβερή διάθεση από τα παιδιά!
    Άκουσα το κάλεσμα , και ήρθα κι εγώ στο community..
    Καλώς σας βρήκα!!
    Smile

    Talk is cheap. Show me the code!
  •  29-11-2010, 14:57 61140 σε απάντηση της 61139

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Συγχαρητήρια κι από εμένα! Ήταν όντως πολύ καλά οργανωμένα όλα και τα θέματα που συζητήθηκαν πολύ επίκαιρα.
    Περιμένουμε το επόμενο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  •  29-11-2010, 16:19 61145 σε απάντηση της 61140

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Συγχαρητήρια σε όλους στην κοινότητα.

    Η οργάνωση, η θεματολογία, οι παρουσιάσεις και οι συζητήσεις που είχα την χαρά και την τύχη να παρακολουθήσω απλά ήταν τέλειες.

    ΕΥΓΕ !!!!!!!

  •  29-11-2010, 19:43 61151 σε απάντηση της 61145

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Τα συγχαρητήριά μου και από εμένα. Ήταν η πρώτη φορά που ήρθα και πέρασα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. Ήταν όλα τέλεια. Μπράβο σας για αυτήν την τόσο καλή οργάνωση (έστω και αν πέταξε και μερικά exceptions :-) ).

    Αναμένω πώς και πως το επόμενο τον άλλο μήνα :-)

     

     

     

     

  •  29-11-2010, 19:48 61152 σε απάντηση της 61145

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις από ένα άψογα οργανωμένο event!!!!!!!!!!!!! Τα sessions που παρακολούθησα ήταν πολύ εύστοχα για το θέμα που παρουσίαζαν... Γενικά τα λίγα λόγια και καλά και η έμπρακτη παρουσίαση του θέματος βάζουν τον ενδιαφερόμενο στο κλίμα να πάρει μια ιδέα γι' αυτό!! Πολύ εποικοδομητικά όλα!!!!!Συγχαρητήρια!!!!!!!! Big Smile


    "Μη σταματάς να αναζητάς αυτό που αγαπάς, ειδάλλως θα καταλήξεις να αγαπάς ό,τι βρίσκεις." (Αγνώστου)
  •  29-11-2010, 19:52 61153 σε απάντηση της 61151

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Συγχαρητήρια σε όσους αφιέρωσαν τον πολύτιμο προσωπικό τους χρόνο για την επιτυχή διοργάνωση του event.

    • Πολύ καλές παρουσιάσεις. Καλά δομημένες με πολλά demos. Είδαμε χειρότερες παρουσιάσεις στην teched στο βερολίνο....
    • Πολύ καλό συνεδριακό κέντρο
    • Χρόνος για Networking
    • Πολλά και πλούσια δώρα
    • Πολλά χαμόγελα και καταπληκτική ατμόσφαιρα - Το κλείσιμο ήτανε όλα τα λεφτά.
    • Πολύ καλό φαγητό  

    Το ότι θα γίνει κάτι παρόμοιο (μεγαλύτερο) του χρόνου μπορούμε να το θεωρούμε σχεδόν δεδομένο.

    @cap: Σωτήρη, το σποτάκι άξιζε το standing ovation.

    Νικόλαος Καντζέλης
    BSc, MSc, MCAS, MCPD, MCITP, MCTS,MCP, MCT
    http://www.nksolutions.gr
    http://dotnetstories.wordpress.com
    http://weblogs.asp.net/dotnetstories
    http://forum.dotnetnuke.gr
  •  29-11-2010, 20:35 61168 σε απάντηση της 61153

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Πάντως, ήδη οι πρώτες διαρροές από το DNZLeaks μιλάνε ότι το επόμενο βήμα θα είναι ακόμα μεγαλύτερο...

    Let's stay tuned!!!

    Γιώργος Σακαλής
  •  29-11-2010, 20:43 61169 σε απάντηση της 61153

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    nikolaosk:
    @cap: Σωτήρη, το σποτάκι άξιζε το standing ovation.

    Στον κ. Χατζηπαυλή η ευθύνη δια την αναπαραγωγήν του επαγγελματικότατα ηχογραφημένου spot (1 Microsoft headset + sound recorder στο ειδικά διαμορφωμένο studio που τυχαίνει να διατηρώ σπίτι μου :) )


    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
  •  29-11-2010, 20:55 61170 σε απάντηση της 61169

    Απ: Thanks for IT PRO|DEV CONNECTIONS 2010.

    Μια και μιλάμε εδώ για το event, και μια και είμαστε σίγουροι πλέον όλοι οτι ήταν μια ΑΡΤΙΟΤΑΤΗ διοργάνωση, εφάμιλλη και ίσως και καλύτερη πολλών επίσημων (από ιδιωτικούς φορείς εννοώ) διοργανώσεων, ας πω και μερικές παρατηρήσεις - να σημειώσω οτι αν και μέλος της ομάδας διαχείρισης του DNZ δεν συμμετείχα στη διοργάνωση λόγω έλλειψης χρονου, άρα ο,τι λέω το λέω ως άλλος ένας επισκέπτης.

    Τι θα ήθελα να δω παραπάνω:

    - Εκτενέστερα sessions. Σε όσα παρακολούθησα, σου άφηναν μια όρεξη για περισσότερα, η οποία πρέπει μεν να υπάρχει, αλλά ήταν ΠΟΛΥ μεγάλη. :) Ισως αν κάθε θέμα χωριζόταν σε μικρότερης διάρκειας παρουσιάσεις των 2 parts. ΕΙΔΙΚΑ ASP.NET MVC και EF4 ήθελαν (κατά την άποψή μου) άλλο τόσο χρόνο.
    - Περισσότερο interaction με το κοινό! Ναι, αυτό κρατάει την παρουσίαση ζωντανή. Μην με παρεξηγήσετε, ήδη το interaction ήταν εξαιρετικό, αλλά με δημιουργική φαντασία μπορεί να γίνει ακόμα μεγαλύτερο. Να κατέβει ο ομιλητής στον κόσμο, να αρχισει να συζητάει, να ανεβάσει κόσμο επάνω, τέτοια πράγματα. Απλή ιδέα, χωρίς επεκτάσεις σε αυτό το στάδιο. 
    - Αμεσα διαθέσιμο οπτικοακουστικό υλικό (video recordings), μετά το πέρας του event, αρχικά στους εγγεγραμμένους και μετά από κάποιο διάστημα ίσως και στον υπόλοιπο κόσμο. Ισως να υπάρχει ήδη, είδα κάμερες, απλά θα ήθελα να το έχω στα χέρια μου και να το ξαναδώ την επόμενη μέρα. 

    Ολα αυτά βέβαια δεν υποδηλώνουν ελλείψεις στο event! Ξέρω ότι όλοι του οι συντελεστές εργάστηκαν πέρα από τις δυνάμεις τους προκειμένου να εξασφαλίσουν αυτό το εξαιρετικό αποτέλεσμα που είδαμε όλοι μας. Είναι απλά προτάσεις για να κάνουμε το πολύ καλό ακόμα καλύτερο.






    Σωτήρης Φιλιππίδης

    DotSee Web Services

    View Sotiris Filippidis's profile on LinkedIn

    DotNetNuke them!
Σελίδα 1 από 3 (45 εγγραφές)   1 2 3 >
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems